Szpiegowanie Internetu prowadzi do licznych nadużyć władzy

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Coraz częściej dochodzi do sytuacji, w których władza bardzo brutalnie obchodzi się z podsłuchiwanymi przez siebie obywatelami. Niedawno słynna była sprawa chłopaka, który został aresztowany pod zarzutem terroryzmu za głupi żart, który napisał na Facebooku, obecnie kłopoty sprowadziło przeglądanie w Internecie informacji o szybkowarach.

 

Władza patrzy szczegółowo na każdego z nas i wyszukuje selektywnie poszczególnych haseł interesujących z punktu widzenia służb. W przypadku nieszczęśnika, który wpisał coś niemądrego niektórzy potrafią sprowadzić na siebie kłopoty poprzez nieświadome działania. Trudno o lepszy przykład niż zdarzenie, do którego doszło ostatnio w USA.

 

Sześciu uzbrojonych agentów włamało się do domu mieszkańców położonej w obrębie Nowego Jorku, wyspy Long Island. Przyczyna najazdu była dosyć kuriozalna. Pani domu poszukiwała w Google informacji na temat szybkowarów, a jej mąż w tym samym czasie szukał na Ebayu plecaków. Jakby tego było mało ich syn czytał wiadomości o zamachu terrorystycznym w Bostonie. Mimo, że żadne z nich nie robiło niczego nielegalnego okazało się, że aktywność internetowa ich wszystkich wydała się podejrzana dla służb.

 

Z dostępnych informacji wynika, że funkcjonariusze, którzy dokonali najścia na obywateli USA, dokonali przeszukania w domu i sprawdzono dokładnie każdy kąt a nawet dokładnie zbadano psy. Według kobiety, która poszukiwała szybkowarów agenci przedstawili się, jako antyterroryści. Potem zadawali wiele pytań włącznie z fundamentalnym w tej sytuacji, czyli czy mają w domu bombę. Gdy pani domu kategorycznie zaprzeczyła zadali jej pytanie o to czy ma w domu szybkowary. Potem nagabywali ją jeszcze o to, czy zna technikę budowy bomby z urządzeń AGD.

 

Według słów pokrzywdzonej kobiety, agenci mieli jej powiedzieć, że przeprowadzają około 100 takich przeszukań tygodniowo i zwykle 99 z nich nie przynosi żadnego rezultatu. Mimo to najścia na niczego niespodziewających się obywateli rzekomo wolnego kraju są nadal kontynuowane.

 

 

Źródła:

http://www.pcgamer.com/2013/07/12/league-of-legends-player-mouths-off-gets-arrested-for-making-a-terroristic-threat/

https://medium.com/something-like-falling/2e7d13e54724

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Pacal

W odpowiedzi na prostest Pana

W odpowiedzi na prostest Pana Admina od ""Wolna Polska"" /cudzysłów świadomie podwójny/, nie dość żę wysoce agresywny ordynarny i arogancki, to faryzejsko podpisany u dołu uwagą /drobnym drukiem a jakże/ któtrej pierwsze zdanie cytuję:
"Portal ma charakter edukacyjno - informacyjny, nie popiera, nie namawia, nie sugeruje i nie wspomaga żadnej nielegalnej działalności, nienawiści i przestępstwa. " a równeiż ostatnie:
"Dziękujemy za odwiedziny." - to ostatnie rozumieć naturalnie należy że adresowane do dla każdego a nie do naszego Admina specjalnie /wtedy byłaby to perfidna złośliwość/.
Jeżeli w ostatnim tak jest w istocie, wskazuje to jak rozumieją po swojkemu 
TAK STAROPOLSKĄ, NARODOWĄ CNOTĘ GOSĆINNOŚCI ww autorzy rzeconego portalu ""Wolna POlska""". 
Piszę to z niemałym oburzeniem pomimo że jestem i Polakiem i rzymskim katolikiem i szczerze wyznaję "weartosci narodowe". Jkkowliek, z  taką "polskością" jak tam, to do końca nie wiem ale na pewno za wzór postępowania brać tego nie mogę:
"Co polecają wykonujcie ale czynów ich nie naśladujcie" - to juz z Ewangelii, słowa P. Jezusa pod adresem Faryzeuszy.
Pana Admina i userów, serdecznie na ten weekend pozdrawiam Smile

Portret użytkownika jj

  bardzo prosty sposob zeby

 
bardzo prosty sposob zeby umilic zycie szpiegom, wszyscy internauci przy kazdej mozliwej okazji wrzucaj slowa klucze, wszystko co sie da; "czesc, bomba, terror, wysadzic, pressure cooker, taliban, muslimy tereferekuku, I niech sobie pajace potem kombinuja. wystarczy kilka tysiecy ludzi I ten ich obsrany echalon sie zapetli w sobie.
p.s...badabing badabum badabam, terror, terror, bomba w gaciach bojcie sie ludzie bum bum hohoho. banda rzadowych debili.out
 
 
 
 
 
 
 

Strony

Skomentuj