Szpica NATO może stać się szpicem od NATO

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W obecnej trudnej sytuacji w Europie Wschodniej, jeśli Rosja zdecyduje się zaatakować kraje bałtyckie i Polskę, to NATO w praktyce przestanie istnieć. Mimo, że wojna jeszcze się nie zaczęła, już słyszymy coraz więcej głosów potwierdzających, że rzeczywiście jesteśmy zdani na siebie, a nasze sojusze są papierowe.

 

Głośno było niedawno o tak zwanej szpicy NATO, czyli siłach szybkiego reagowania gotowych do wejścia na ewentualny front w 48 godzin. Okazuje się, że przedstawiona nam przez polskie władze jako wielki sukces "szpica" to raczej "szpic" i to w nasz własny tyłek.

 

Już teraz nasi sojusznicy, w tym Niemcy i Amerykanie, obwieścili, że takiej pomocy nie będzie.  Szefowa resortu Obrony Narodowej Niemiec, Ursula von der Leyen oświadczyła, że Bundeswera ma problemy ze sprzętem i Berlin nie byłby w stanie dostarczyć obiecanych 60 samolotów Eurofighter Typhoon nie tyle w ciągu 48 godzin, co w ciągu 180 dni.

 

Okazało się, że ze 109 myśliwców tylko 42 były zdolne do startu. Z kolei z 31 śmigłowców Tiger sprawnych był tylko 10. Nie wiadomo, czy to rzeczywiście wołanie o finanse ze względu na zły stan armii, czy też jest to wyreżyserowana bierność Niemiec jakoś uzgodniona z Moskwą.

 

Niepokojąco brzmią też doniesienia tygodnika Der Spiegel, który przytacza wypowiedzi najwyższego rangą wojskowego generała, Martina Dempseya, który krytykował, że gotowość w 48 godzin będzie wymagała tego, aby żołnierze spali w mundurach. Nie zgodził się z nim jednak głównodowodzący NATO w Europie, Phillip Breedlovee, który polecił mu podobno, aby uzgodnił to z amerykańską administracją.

 

Być może różnica zdań między amerykańskimi generałami jest tylko nic nieznaczącym epizodem, ale trudno się dziwić naszemu przewrażliwieniu w kwestii sojuszników, na których nie można liczyć na wypadek problemów. Tym razem nasi sojusznicy są też tymi, którzy nas wysterowali na potencjalną wojnę z Rosją, a gdy zaczyna się robić gorąco zaczyna się rejterada, a my zostajemy z problemem.

 

Już wkrótce przekonamy się co warte jest NATO i artykuł 5. W najbliższym czasie scenariusz z "zielonymi ludzikami" może się zacząć na Łotwie i w Estonii. To już są kraje paktu i taka forma agresji powinna się spotkać z odpowiednią odpowiedzią. Ale zamiast tworzyć choćby szkielet przyszłych sił uderzeniowych dowiadujemy się, że nie można na zbyt wiele liczyć zarówno w kwestii politycznej jak i militarnej.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika tomi

Nadrzędnym celem polityki

Nadrzędnym celem polityki amerykańskiej jest destabilizacja świata w takim stopniu , aby sprzyjało to ich polityce . Obecnie prowadzone działania w Europie służą zacieśnieniu więzów z oddalającymi się panstwami Starego Kontynentu , poprzez straszenie rosyjską ekspansją . Dla osiągnięcia tego zamiaru CIA sfinansowało na Ukrainie zamach stanu dobrze więdząc , że spotka się to z oporem zamieszkujących ją Rosjan . Celowo podpalono pograniczę z Rosją , aby wmówić opini publicznej , że to wszystko wina Federacji . Idąc za ciosem , demonizuje się przeciwnika , podobnie jak to czyniła propaganda stalinowska i hitlerowska . Każde wieści z Donbasu ,bądz z Rosji muszą się zaczynać od demonicznego obrazu moskiewskiego najeżdzcy , rzeczownik Rosja musi występować wraz z epitetami koszmaru nowych dziejów . Krokiem następnym zapewne będzie dehumanizacja , tak jak postępowano w III Rzeszy . Dla celów otumanienia mas wcale nie trzeba wiele , wystarczy kontrolować media http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1795:poradnik-cia-

Portret użytkownika Matsuri

Zenek napisał:Wyliczenia

Zenek napisał:Wyliczenia należności przysługujących NARODOWI POLSKIEMU od żydów, mam z Facebooka od znajomego, który je też ma od znajomych na FB: Maciej Stępień: Dzięki mojemu znajomemu z FB Jerzy Kowalski: „UDOSTĘPNIAM dzięki Pani Teresie Sikorze i dzięki mojemu znajomemu z FB”: Wszystko fajnie tylko szkoda że na żydowskim portalu się afiszujecie. Pozdrawiam.

Portret użytkownika Zenek :)

  " Już było ,ale jeszcze raz

 
"
Już było ,ale jeszcze raz przypomnęZ zachowania społecznego w Polsce – obłąkania medialnego widocznego na każdym kroku, ale też i patologii umysłowej u zwykłego zjadacza chleba - wynika prosta konkluzja mówiąca, że tak jakby Polakom mało było wewnętrznego terroru żydowskiego, który do spółki z bandziorami pruskimi i anglosaskim spuszcza z Polski ostatnie krople krwi. Ale trzeba im przysporzyć coraz to nowych obszarów autozagłady i taką przestrzenią jest akurat – tak się to składa – Ukraina. Tam też – patrząc już zupełnie obiektywnie – pojawia się potrzeba dostawcy mięsa armatniego w agresywnej wojnie żydów przeciw Rosji i rola ta przypada głównie Polsce, bo tylko Polacy są pod ręką, no i lubią umierać za obcych, a co też jest prawdą obiektywną.Gwałtowność i nachalność mediów w Polsce, omawiających wydarzania na wschodzie, mają uczynić „kwestię ukraińską” polskim „być albo nie być”. Losy Ukrainy mają stać się intelektualną obsesją Polaka, który ponownie ma się sprawdzić jako niestrudzony internacjonał chuligańskich wojen.Rolą przypisaną Polakom będzie odsiecz Kijowska, która jednak nie ma się skończyć na Majdanie, ale na murach Kremla – tak to już można sobie wyobrazić: Polski żołnierz zawodowy rozpędzi się na Kijów, ale zatrzyma się dopiero na Kremlu, na jego murach. Mury te zdobędzie, profesjonalnie zastrzeli Putina, ale potem skromnie, znając swoje miejsce w szeregu, poprosi żyda o to, aby to on, spadkobierca Starego Testamentu, wbił głowę prezydenta Rosji na oszczep i pokazał światu twarz tej zabitej bestii. Tym Dawidem od pokazywania głowy Włodzimierza Putina na kiju będzie weteran izraelski. Będzie to osobnik godny i szybko zjawi się Kremlu, jego adres jest znany polskiemu MSZ w Warszawie, gdyż jest również i polskim weteranem, to jeden z tych żydów, którzy strzelali polskim bohaterom wojennym w tył głowy, a teraz Polska płaci mu rentę.http://gazetawarszawska.eu/2014/07/24/cud-jaroslawa-zestrzelenie-na-ukrainie/"
 
(http://www.gazetaprawna.pl/forum/viewtopic.php?p=441183#p441183)

Portret użytkownika Szczerbiec

Już wkrótce przekonamy się co

Już wkrótce przekonamy się co warte jest NATO i artykuł 5. W najbliższym czasie scenariusz z "zielonymi ludzikami" może się zacząć na Łotwie i w Estonii. To już są kraje paktu i taka forma agresji powinna się spotkać z odpowiednią odpowiedzią. Ale zamiast tworzyć choćby szkielet przyszłych sił uderzeniowych dowiadujemy się, że nie można na zbyt wiele liczyć zarówno w kwestii politycznej jak i militarnej.
Nie dzięki ja nie, będę bił się za pejsatych z Polskigo knesetu.
Dajcie mi broń, a ruszę na ten kneset na wiejskiej.
Ma ktoś wejścia i wie skąd wziąć broń ?  
Zaraz mnie szlak trafi... 

"Jesteśmy fanatykami, bo tylko fanatycy umieją dokonać wielkich rzeczy."- Jan Mosdorf

Portret użytkownika Sabaka

[...EDIT...] Na mojej ziemi

[...EDIT...] Na mojej ziemi żaden pies rosyjski nie postanie dopóki ja i moje ziomki będziemy mieć choćby maczety czy widły, a podejrzewam że gdyby doszło do inwazji to i broń by się udało ogarnąć. Tak że nie straszcie ludzi bo tu i tak za dużo shizofreników na tym portalu. Wstyd wasi dziadowie się w grobach przewracają, jeżeli to wogóle polacy i nie kolaboranci. A co najgorsze to to czysto europejsko-zniewieściało-pedalskie podejście do sprawy tyle że po stronie ruskich. Tak was można rozpoznać, [...EDIT...] pochowane za swoimi klawiaturami. Czym wy się różnicie od europedałów? Polska jest moja i terenów w moim zasięgu nie oddam, a mojego trupa ciężko będzie dostać bo i harcerstwo i życie mnie do takiej walki przygotowało. Sprzedali byście naszą, nie waszą bo na nią nie zasługujeci ojczyzne, psom zza wschodu za bezpieczeństwo i spokój. Cosię stało z tym portalem do h. wacława się pytam? Adminowi należy się ban za cenzurę,albo już wszyscy normalni ludzie ten portal olali. Jak tak to dajcie cynk gdzie można poczytać ciekawostki nie narażając się na indoktrynację kremla.
 
EDIT: W następnych komentarzach radzimy więcej kultury osobistej.
Moderator John Moll

Portret użytkownika Kazek12

Już dawno wiadomo,że możemy

Już dawno wiadomo,że możemy liczyć tylko na siebie, a różni wydrwigrosze wmawiają nam wojnę po to aby na niej zarobić i sprzedawać wyprodukowane systemy uzbrojenia, które im sa już nieporzydatne, bo mają lepsze, a my musimy odejmoweac sobie od ust, poniechać rozwoju karju abyśmu mogli kupic tę przstarzałą broń, którą  namawia się nas aby jej użyć w ich interesie.
To wielka paranoja "elit" rządzących  w róznych karajach po to aby się przypodobać tym możniejszym i aby utrzymać się na stanowiskach.

Portret użytkownika achiles

Wczoraj z wielką pompą i przy

Wczoraj z wielką pompą i przy wszystkich możliwych fleszach aparatów i kamer niejaki Lech Wałęsa wręczał swoją nagrodę, czyli jego imienia i fundacji pod tą nazwą powołanej, dla niejakiego boksera Ukraińskiego pochodzenia, Kliczko się nazywającego. Nagrodę tą fundacja Wałęsy przyznała bohaterom powstania na Majdanie w uznaniu ich zwycięskiego boju o demokratyczne zmiany w ich kraju. Jakim zwycięstwem to powstanie się zakończyło, wszyscy wiemy. Ale czym się zakończy tej nagrody przyznanie dla samego jej twórcy, chyba nikt się nie mógł spodziewać. A zakończyło się tak jak poniżej podaję:
http://kontakt24.tvn24.pl/szukaj,,Mur+Wa%C5%82%C4%99sy,,1.html
 
 
 

Zabytkowy mur stoczni do odbudowy. "Zachowanych kawałków jest sporo"
"Zachowanych kawałków muru Stoczni Gdańskiej jest sporo, wiec zostanie odbudowany" - przekazał reporter TVN24. W konstrukcję wjechał 68-letni kierowca mercedesa. Ocalał stojący obok Mur Berliński. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24 od internautów

 
Prawdopodobnie, to był ten kawałek muru przez który Wałęsa rzekomo miał skakać i stać się symbolem Polskich przemian, za co zresztą Nobla mu dali mocodawcy z zachodu. Czyż potrzeba jeszcze większego znaku czasów???

Portret użytkownika gość1

załóżmy że wojna jednak

załóżmy że wojna jednak będzie za dwa lata. jak wykorzystamy te dwa lata? wydamy pieniążki na pensje generalskie, na odprawy polityków? a potem oni zwieją pierwszym samolotem na zachód? niee!powinniśmy pozwolić na posiadanie broni w domu - karabin w każdym domu, partyzantka. ( budżet zarobi na sprzedaży broni- to pierwszy plus). powinny być płatne szkolenia w obsłudze różnej broni na to znalazłoby się mnóstwo chętnych! nauka obsługi ręcznych wyrzutni rakiet itp. kto zechce atakować 15 milionów uzbrojonych ludzi bo potencjalnie tylu jest zdolnych do walki. a co my przez te dwa lata zrobimy? ano pewnie nic!

Portret użytkownika losza

NIEMCY WYPUSZCZAJĄ TAKIE

NIEMCY WYPUSZCZAJĄ TAKIE INFORMACJE OSTATNIMI CZASY, CHYBA PAŃSTWO WIEDZĄ DLACZEGO?!
MUSIMY ZERWAĆ UMOWY Z NIEMCAMI BO ONI NA PEWNO NIE PRZYŁOŻĄ RĘKI DO OBRONY INTERESÓW UNII/NATO BO ZA BARDZO SĄ POWIĄZANI INTERESAMI Z BOLSZEWIKAMI! WIĄŻĄ NAS TRAKTATY O NIE PRODUKOWANIU WŁASNEJ BRONI ORAZ UNOWOCZEŚNIANIU JUŻ ISTNIEJĄCEJ, DLACZEGO????
 JAKO NAJLICZNIEJSZE A ZARAZEM NAJBOGATSZE PAŃSTWO W ZACHODNIEJ EUROPIE OPOWIADA BZDURY O BIEDNEJ ARMII I ZDEZELOWANYM SPRZĘCIE, TAK NA ZAPAS ABY NIK OD NICH NIE ZACZĄŁ WYMAGAĆ SPEŁNIANIA POSTANOWIEŃ PAKTU ATLANTYCKIEGO I UNII .
POLACY MUSZĄ ZAKUPIĆ, NASTĘPNIE SAMI PRODUKOWAĆ SYSTEMY OBRONY ORAZ ATAKU. W TEN SPOSÓB DAMY PRACĘ NASZYM RODAKOM A ŻE WYPRODUKUJEMY BRON O WIELE TANIEJ NA PEWNO ZNAJDĄ SIĘ CHĘTNI NA ZAKUP I W TEN SPOSÓB GOSPODARCZO MOŻEMY SIĘ PODNIEŚ.    TEGO WŁAŚNIE NIE CHCĄ NIEMCY!!!!!!
* TO ONI CHCIELI UKARAĆ POLSKĘ ZA EMISJE DWUTLENKU WĘGLA BO WIEDZĄ ZE NASZA GOSPODARKA STOI CZARNYM ZŁOTEM.
* TO ONI PIERWSI SKRYTYKOWALI PLANY BUDOWY PRZEZ POLSKĘ ELEKTROWNI JĄDROWYCH, CHOĆ ICH GOSPODARKA OPIERA     SIĘ W DUŻYM STOPNIU NA TEGO RODZAJU ENERGII.
* TO ONI  PODEJMUJĄ ZA NAS DECYZJE W EUROPIE, PRZY BRAKU DOSTATECZNEJ KONSEKWENCJI NASZYCH POLITYKÓW.
* TO ONI NIE POZWALAJĄ NA ROZWÓJ NASZEGO PRZEMYSŁU OBRONNEGO, BO POLSKA MA BYĆ FRONTEM WALK I GRANICĄ MIEDZY  ZACHODEM A WSCHODEM.
 ALE PAMIĘTAJCIE SZKOPY-  W RAZIE KRYZYSU NIE POWSTRZYMACIE NAS ZALEJEMY TEN WASZ ARABSKI KRAJ, NIKT TU DLA WASZEGO SPOKOJU NIE BĘDZIE GINĄŁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Strony

Skomentuj