Szparagi mogą być świetnym lekarstwem na kaca

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Po szampańskiej zabawie sylwestrowej często następnego dnia nie czujemy się najlepiej. Najczęstszym problemem zdrowotnym, z jakim zmaga się duża część imprezowiczów to zatrucie alkoholem zwane potocznie kacem. Najlepszym lekiem na taką przypadłość jest po prostu nie pic, ale jeśli już wypiliśmy i następnego dnia czujemy się nieszczególnie istnieją pewne sposoby zapobiegania złego samopoczucia.

 

Najczęściej podawaną metoda jest tak zwany "klin", czyli leczenie zatrucia alkoholowego następną jego dawką. To nie jest dobry pomysł, bo po wypiciu alkoholu nasz organizm jest odwitaminizowany i takie działania mogą przynieść skutek odwrotny od zamierzonego. Czasowo poprawią nasze samopoczucie, ale potem sprawy mogą przybrać jeszcze gorszy obrót. 

 

Bardzo ciekawą metodą pozwalająca uchronić się od skutków alkoholu jest dawkowanie sobie witaminy C. To zdecydowanie pomaga i powinna być spożywana na przykład w postaci owoców cytrusowych. Są też inne "magiczne rośliny", które mogą osłabić negatywne skutki alkoholu, na przykład pędy szparagów.

 

Jeśli spożywamy szparagi przed piciem alkoholu może to uchronić od kaca. Jest to związane z wysoką zawartością aminokwasów w tych warzywach. W konsekwencji przyspieszają one rozpad alkoholu. Naukowcy z Instytutu Medycznego i Uniwersytetu Narodowego Jeju (Korea Południowa), studiowali mechanizm działania składników tej rośliny na ludzki organizm i doszli do wniosku, że aminokwasy i minerały w pędach szparagów, mogą również łagodzić objawy kaca, gdy spożywamy je już po piciu. 

 

Okazało się, że ekstrakt z szparagów zmniejsza toksyczność alkoholu, i chroni wątrobę. Wysoka zawartość aminokwasów pobudza enzymy przyspieszające rozkład alkoholu. Badania wykazały, że ochotnicy, którzy pili płyn zawierający wyciąg z szparagów, łatwiej przeżywali kaca. To zresztą nie pierwszy raz, gdy w tej roślinie odkryto właściwości lecznicze. Szparagi skutecznie zwalczają grzyby oraz są stosowane, jako środek moczopędny.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika nanashi7

O tak. Rosół jest dobry na

O tak. Rosół jest dobry na kaca. Ja miewałem kaca ale nie był on dla mnie uciążliwy. Woda mineralna i gitara. Czy ktoś z was słuchał iDoser po półlitrówce? Ja musze spróbować i nie chce tracić czasu jeżeli nie zadziała dlatego pytam. Po alkoholu odprężenie i helikopter daje niezłe uczucie.

Portret użytkownika Ja

To dobra wiadomośc dla

To dobra wiadomośc dla różnych masci konsumentów tej trucizny Język szkoda że ta roślinka nie regeneruje zniszczonych szarych komórek, cóż w końcu alkohol zwłaszcza mocny to narkotyk i to z tych tzw. twardych.

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Lemiesz

Ot i mamy kolejną bzdurę

Ot i mamy kolejną bzdurę mas-przemysłu. KAC. Jedni nie piją, inni leczą się wit C, smalcem, farmaceutykami... Proponuję mały eksperyment- nie kupujcie wódki w sklepach! Nie wiem czy wiecie z czego sklada się wódka. To nie spirytus rozcieńczony wodą. To jeszcze środki chemiczne by ciecz była klarowna (leję podobne rybkom w akwarium kiedy woda robi się mętna), by nie zamarzała przy -18 i kilka innych neoulepszaczy doskonałego. KAC to zatrucie wszystkim tym co w trunkach alkoholem nie jest! Jeśli będziecie miec okazję napijcie się DOBREGO swojaka. Po swojaku będzie was suszyc- stężenia muszą się wyrównac- ale to wszystko! Butelka wody pod ręką i funkcjonujecie normalnie- bez względu na wypitą ilośc.
Jeśli nie macie dostępu do tych dóbr to proponuję wyroby własne na bazie spirytusu rektyfikowanego.
Jeszcze raz powtarzam, że KAC to zatrucie wszystkim co alkoholem nie jest!!!

Strony

Skomentuj