Szokująco szybki przybór wody w serbskim mieście Doboj

Kategorie: 

Źródło: Internet

Powódź, która nawiedziła ostatnio Serbię i Bośnie, jest bez wątpienia zjawiskiem wyjątkowym. Jej skalę można porównać tylko do tego co działo się na Odrze w 1997 roku. Na przykład miasto Doboj w Serbii zostało zalane dosłownie w kilka minut.

 

Poniżej znajduje się nagranie z tego zdarzenia. Doszło do tego 18 maja. Woda wdziera się w takim tempie, że wygląda to bardzo podobnie do fali tsunami.

 

Właśnie ze względu na szybki przybór wody sytuacja w tym miejscu Serbii była tak niebezpieczna. W sumie w wyniku nadejścia fali powodziowej w mieście Doboj śmierć poniosło aż 20 osób.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Pytia

W Serbii użyto broni

W Serbii użyto broni klimatycznej, zalane tereny Bośnii i Chorwacji zamieszkują w większości serbowie. W czasie powodzi parlament serbski przepchnął ustawę nadający status autonomii Vojvodinie. Na kosowie też nie zaciekawie się robi. A i prezydent Nikolić co roku robi wypad do Izraela ...

Skomentuj