Szokujące zdjęcia Morza Karaibskiego!

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Ponad 5,25 biliona plastikowych odpadów znajduje się w morzach i oceanach na całym świecie. Szacuje się, że do 2050 roku plastikowe śmieci przeważą nad rybami. Mimo tak szokujących danych, to fotografie robią jeszcze większe wrażenie.

Szokujące zdjęcia zostały wykonane w październiku 2017 roku między wyspami Roatan i Cayos Cochinos u wybrzeży Hondurasu przez fotografkę Caroline Power. Zatrważające fale śmieci na Karaibach to problem trwający już od lat.

„Niestety, jest to zjawisko coraz bardziej powszechne. Mieszkam na wyspie Roatan w Hondurasie od 11 lat, jednak fale śmieci nasilają się w ciągu kilku ostatnich” – powiedziała Power w wywiadzie dla IFLScience. 


Rozwiązanie wydaje się być proste. Potrzeba ogromnych zmian w sposobie, w jaki obchodzimy się z odpadami. Recykling wydaje się być najbardziej oczywistym krokiem, jednak eksperci podkreślają, że znacznie ważniejsze jest ograniczenie korzystania z tworzyw sztucznych, na przykład poprzez tworzenie plastiku wielokrotnego użytku. 

 

„Nawet jeśli tylko 1 % ludzi, którzy zobaczą te fotografie, przemyśli swoje postępowanie z odpadami, jest to ogromny krok na przód” – uważa autorka zdjęć – „Uwiecznione w kadrach zanieczyszczenia to jedynie mały fragment oceanu, a podobne obrazy mają miejsce przy każdym wybrzeżu na Ziemi. Każda osoba z każdego kraju jest po części odpowiedzialna za globalny kryzys wynikający z zaśmiecenia naszej planety”.Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika FrozenShade

A przestepcy w zakładach

A przestepcy w zakładach karnych leżą do gory brzuchami, filmy ogladają, ćwiczą. W dupe z taka resocjalizacją. W kajdany, na łańcuch i wyp... sprzatać świat.

Kiedyś mlodzież wczesnoszkolna w ramach lekcji przyrody jeździła sobie do lasu, dostawała worki i sprzątała syf. Dzis tego nie ma, bo rączki delikatne, alergia na roztocza, "mój Brajanek nie będzie sie brudził".

No i zapobieganie - wszędzie kamery, monitoring, do dupy prawie że zaglądają... wystarczy jeszcze dostosować prawo i ktoś złapany na takim durnym śmieceniu jak wyrzucenie opakowań na plaży powinien miec dowalona grzywnę.

Portret użytkownika Zenek ;)

"Przeraża mnie nie PiS PO

"Przeraża mnie nie PiS PO Watykan i im podobni.
Oni nie mają żadnej władzy. Władzę mają nad nami tylko taką jaką sami im dajemy.
Jak pisze Elaszka, była jedną z 1000 osób wyrażającą zaniepokojenie szczepionkami.
A co z resztą? Popierają

Co mi za różnica na jakiego złodzieja zgłosuję – popieram złodziejstwo.
Na co liczę? A na to że tym razem mój kandydat im zabierze więcej a mnie mniej, może nawet nic mi nie zabierze tylko podzieli się tym co zabrał.
Tak jak z 500+ są ok bo dali.
Nic nikomu nie dali bo nic nie mają. Dają jednym co zabiorą drugim plus to co zabiorą dla siebie.

Wszystko przez to że myślimy tylko o sobie w zależności w jakiej sytuacji się znajdujemy.
Jak jadę autem to mówię: i bardzo dobrze że walą mandaty za chodzenie bez odblasków bo nikogo nie rozjadę.
A jak idę pieszo to myślę: tą drogę wydeptali już moi dziadowie jak jeszcze nie było aut. Później komuś zachciało się śpieszyć i zaczął trąbić na pieszych: uciekać z drogi bo jadę i mi zawadzacie, zakładać odblaski bo was nie widzę. To może jedź wolniej?
Jesteśmy krótkowzroczni, nie potrafimy postawić się w sytuacji drugiego człowieka. Zmieniamy zdania w zależności po której stronie się znaleźliśmy.

Bez dostrzeżenia siebie w drugim człowieku, bez zastąpienia ja -My do niczego nie dojdziemy. Prędzej pozabijamy się nawzajem i nigdy nie będziemy wolni.
Uważam że nie jesteśmy niewolnikami rządów lecz sami siebie zniewalamy a przywódcy duchowi czy polityczni są odbiciem, reprezentacją naszej grupowej świadomości.
I dopóki sami się nie zmienimy nikt nam nie pomoże.
Jaką władzę miałby rząd gdyby nie ich przedłużenie – urzędnicy, policjanci, prokuratorzy, sędziowie, nauczyciele.
Jaką władzę miałaby policja gdyby nie cywile uważający że potrzebują policji. Jedno napędza drugie. Od samego dołu do samej góry.
Wszystkim steruje lęk. Wszystkiego się boimy i w strachu potrafimy zdeptać drugiego człowieka.
Gdyby tak lęk zastąpić spokojem, empatią.
Właściciele psów potrafią z „miłości” do nich odebrać im wolność, tak bardzo boją się o ich życie.

Ministrowie też się o nas boją i odbierają nam wolność wyboru, decydowania za siebie samego. To samo robimy przecież swoim dzieciom w przekonaniu że wiemy od nich lepiej co jest dla nich dobre, podczas gdy nie wiemy co jest dobre dla nas samych. Rządy biorą odpowiedzialność za swoich wyborców i wierzą że skoro zostali wybrani jako ci co wiedzą lepiej, jako lepiej wykształceni, to mają prawo podejmować decyzje za nich dla nich. I najgorsze jest to że wierzą że robią dobrze! A my wierzymy że robimy dobrze sztucznie regulując pogłowie zwierząt. Jedne dokarmić, inne odstrzelić. Nie robimy nic innego i ponad to co nam jest robione.

Ja pierniczę to takie oczywiste widzicie to?
Nazwijcie mnie chorym umysłowo zbiegiem z Tworków, wisi mi to.
Ktoś powiedział że jestesmy totalnie obłąkani. Wreszcie to zrozumiałem.
Jesteśmy obłąkani a totalnie bo nawet nie zdajemy sobie sprawy że sami to sobie robimy.
Nie mam już sił i chyba przestanę się udzielać bo to nie ma żadnego sensu.

Rozumiem czemu mówi się że łatwiej kogoś okłamać niż naprowadzić go na prawdę. Prawda jest tak odległa od tego co wydaje się nią być że mówienie o niej wprost nie powoduje przebudzenia . Prędzej diabła nazwiemy bogiem a Boga uznamy za diabła co też już ludzkość uczyniła.

Przepraszam jeśli komuś nadepnąłem dziś na stopę. Jestem wytrącony z równowagi skalą nieświadomości ludzkości. Jednym z większych zdziwień jakie mnie dopada jest zrozumienie że ze światem jest wszystko w porządku. Ma on swoje doskonałe prawo które nie pozwala krzywdzić się nawzajem. Bóg jest i urządził to doskonale. My tego nie widzimy, nie rozumiemy, próbujemy organizować, wprowadzać swoje zasady sądząc że światem rządzi haos. Chcemy się bronić i zmuszać do tego innych a atakujemy wyłącznie sami siebie.
Ciężko w to uwierzyć nawę widząc to. To dlatego nikt z nieba nie zstąpi i nie ratuje nas bo niby przed kim skoro sami to sobie robimy?
Chyba udam się w odosobnienie bo nie umiem już myśleć jak dawniej. Muszę zrobić miejsce prawdzie.
Jak ktoś będzie chciał usłyszeć więcej to może tu wrócę. Jak nie, to nie ?? życzę Wam wszystkiego co jest naprawdę dobre."

( tajnearchiwumwatykanskie.....)

Portret użytkownika tomasz26

Im szybciej tym lepiej,

Im szybciej tym lepiej, piekny bedzie dzien w ktorym ludzie beda zdychac w cierpieniu.  

 

to nie o uśmiercanie chodzi ,tylko o uświadomienie innym( także poprzez zabieg )ze nie zawsze ich przeznaczeniem jest rozmnażanie(na taką skalę) .a jeśli to w granicach zdrowego rozsądku skoro rodzina mieszka w namiocie i szałasie itp. posiadając kilka .. 7,8,9 i czasami więcej dzieci .. nie tędy droga   w każdym razie nie na długo

Portret użytkownika tomasz26

optymalnym dla planety i

optymalnym dla planety i ludności jest poziom 500ml a 1mld ( upadłe niestety nie potrafią panować nad tym sklecili coś nad czym nie potrafią zapanować)...im więcej chciejstwa tym więcej śmieci itp. tak było przed każdym potopem ..na szczęście natura ma swoje narzędzia i chwała jej za to .. regulacja pogody przez upadłych na nic się zda czarnowidztwa religijne również.. natura i ten co ją stworzył zawsze wie co robi....a ten obraz cóż dodać przecież takie sterty chciejstwa są przed każdym domem blokiem w koszach itp..zamiast naprawiać wyrzucamy .zamiast jeść tylko ,tyle co potrzeba żremy jak Sad itp itd ..ale to do czasu ..wszystko jest do jakiegoś czasu ..kierunek upadku małpich klanów i klik już dawano został wyznaczony ...pytanie ,czy to rozumiesz , czy potrafisz ..nie dla innych !(kwestia ego) ,tylko dla siebie to zastosować .. tylko tak możesz przerwać swój ciąg inkarnacji w obłędzie tu i stanąć przed wyborem, który dany jest tylko nielicznym

Portret użytkownika dd

A czy swego czasu UE nie

A czy swego czasu UE nie rozważała zakazu stosowania plastikowych odpadów, gdzie na końcu i tak się okazało, że to zbyt duży biznes i wycofano pomysł?

Jeden z głosów jest taki jak Nel35 - nie problemem jest opakowanie tylko syfiarze - poniekąd tak, dlatego że na tysiąc syfiarzy jeden niesyfiarz zrobi syf. Nie mówię już o tym co robić z takimi opakowaniami po ich zużyciu - plastik jest strasznym cholerstwem.

Drugi głos to Kimbur - w dużej mierze masz niestety rację - wszystko pakowane do plastiku i plastikiem owijane a całość wkładana do jednorazowych plastikowych reklamówek. Od niedawna można kupić np jogurt w opakowaniu szklanym, mleko co prawda też, ale już korek plastikowy.

Sprawa jak zwykle w optymalizacji zysku przez producentów - opakowania szklane nie są wiele droższe niż plastik, ale są mniej wygodne w procesie wytwarzania i transportowania, a pojemniki wielokrotnego użycia zbyt drogie w dezynfekcji.

Moim zdaniem dopóki jest przyzwolenie na produkowania plastików do tego momentu takich obrazków może być coraz więcej.

Strony

Skomentuj