Szokujące restrykcje na Słowacji! Ludzie nie wyjdą z domów bez testów na COVID lub ważnego szczepienia

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Od wczoraj, na Słowacji obowiązuje zaostrzony lockdown. Bez negatywnego testu na koronawirusa lub zaświadczenia o przyjęciu drugiej dawki szczepionki, nie można oddalić się na więcej niż 1 km od miejsca zamieszkania.

Ograniczenia nie dotyczą wszystkich Słowaków. Jedynie osoby od 15 do 65 roku życia muszą przestrzegać nowych przepisów. Nowe zasady będą egzekwowane przynajmniej do 7 lutego. Policja, zapowiedziała kontrole i grzywny w wysokości nawet 1000 euro, dla każdego kto złamie nowe prawo. Pomimo sporych restrykcji w przemieszczaniu się i widocznej frustracji społeczeństwa Słowacji, w odróżnieniu do innych państw świata nie doszło tam do żadnych protestów ulicznych.

 

Na początku przyszłego miesiąca, największe ogniska zakażeń, zostaną poddane kolejnej rundzie testów masowych. Do tego czasu, większość obywateli Słowacji, zostało zamkniętych w domach. Nie wypada w tym miejscu nie wspomnieć, że skuteczność testów PCR kwestionuje już nawet WHO. Jeszcze przed kilkoma dniami, Światowa Organizacja Zdrowia, poinformowała że należy zastosować nową definicję "chorego na COVID".

Teraz za chorego będzie uważana osoba, której dwa testy wskazują obecność patogenu, a na dodatek pojawiły się u niej jakieś objawy. Warto zwrócić uwagę, że WHO nakazuje nie tylko podwójny test, ale również sugeruje jak przeprowadzać wzmocnienie wirusa za pomoca technologii RT PCR. Od dłuższego czasu, pojawiały się sugestie, że wzmacniając odpowiednio długo materiał genetyczny z wymazu, można uzyskać pozytywny wynik niezależnie od stanu faktycznego. Teraz, zalecono kontrolowanie ilości cykli, tak aby ograniczyć występowanie fałszywie pozytywnych wyników.

 

To właśnie takie wadliwe testy, ograniczają Słowakom prawo do normalnego życia. Nawet tak prozaiczna czynność jak wyjście na spacer stała się tam towarem, którego ceną jest poddanie się testowi bądź załapanie się na którąś z tur szczepień. Trudno ocenić, czy inne państwa Europy wprowadzą w życie podobne ustawodawstwo. Wprowadzenie go na terenie naszego kraju, rozwiałoby jednak wszelkie wątpliwości co do "dobrowolności" szczepień gdyż nie ma wątpliwości, że testy PCR tracą na wiarygodności.


 

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Z tą plandemią wszystko jest

Z tą plandemią wszystko jest już tak dalece ZMATACZONE, że mocnych niema aby sie w tym ktoś połapał.No i wszystko zależy od tego ile Pfizer swoim klakierom płaci.Konieczna jest już trzecia a nawet czwarta dawka szczepionki wątpliwie skutecznej na cokolwiek, żeby NWO uznał że tymczasem jest niby ok. Ale niebawem znowu wymyślą jakiś nowy szczep ? I się zaszczep ? Piąty szósty i dziesiąty raz ? Oj Koziołki Matołki jak długo jeszcze policzono nam czas ?

Portret użytkownika CisneCie

Uważam to za świetny pomysł!

Uważam to za świetny pomysł! Nie, to nie żart!

Pozamykać wszystkich, absolutnie wszystkich w domach tak długo, aż pandemia się nie skończy! 

Człowiek bez jedzenia umiera w ciągu +/- miesiąca. Stawiam na 27 dzień lockdownu.

Nie bez powodu! To będzie dzień, w którym całe społeczeństwa, miliardy ludzi, młodzi i starzy, kobiety i mężczyźni, z lewej i z prawej wytłumaczą swoim rządom, policji i służbom, jak dochodzi do infekcji. 

Słowacki pomysł jest genialny! Nie mogę się doczekać, aż kolejne kraje zaadoptują go u siebie! Drogi autorze, teraz serio, bez żartów raz jeszcze - jest to bardzo dobry pomysł i powinniśmy promować jego wprowadzenie. Użyj proszę mądrości, ponieważ być może to nasza ostatnia szansa aby wygrać z pandemią. (!) 

Portret użytkownika mordo schab ciało

Chodzi Tobie o to, że jak

Chodzi Tobie o to, że jak wszyscy przestaną pracować w jednej chwili, to system zgłodnieje i odpuści/zginie?

Nic nie robienie to właściwie jedyna możliwa furtka, aby nastąpił upadek świata. Ale zauważ: Lekarze pójdą do pracy, bo ich ruszy sumienie, że nikt nie pomoże tym co już tam leżą. Elektrycy pójdą sypać węgiel do kotłów, aby szpitale miały prąd, bo sumienie; strażak pójdzie gasić pożary zamiast pragnienia, policjant łapać niewinnych itd, więc to się nie uda, właśnie przez zbyt mały wkurw.

technicznie rzecz ujmując, w pewnym sensie abstrahując; w sumie nie, aczkolwiek mnoga była suma dłuższych wąsów u tamtego suma

Portret użytkownika euklidеs

Pomimo sporych restrykcji w

Pomimo sporych restrykcji w przemieszczaniu się i widocznej frustracji społeczeństwa Słowacji, w odróżnieniu do innych państw świata nie doszło tam do żadnych protestów ulicznych

Nie jest tajemnicą, że szkodnik robi tyle na ile mu się pozwala.

To co robią ludzie w Polsce, czyli otwierają biznesy i leja na nierząd jest o wiele lepsze niż jakieś tam protesty. Patusów trzeba zlać. Z drugiej strony nie można niestety być pobłażliwym. Morawieckiego i spółkę muszą dotknąć kary. Po prostu muszą. Jest to ważne, bo ludzie ci zabili bądź zniszczyli wielu Polaków. Są nieudolni, tępi, niesprawiedliwi, mściwi, ogólnie chorzy. Konfiskata majątku na pewno dotknie bankstera Morawieckiego. Delegalizacja PiSu i zakaz działania politycznego dotknie Kaczyńskiego i wszystkich pisowskich działaczy. Amen.

Strony

Skomentuj