Szok! Australijczyk stworzył kapsułę do popełniania samobójstw

Kategorie: 

Źródło: twitter.com/philipnitschke

Kontrowersyjny australijski aktywista, Philip Nitschke, który jest znany ze swojego absolutnego poparcia względem prawa do eutanazji, przedstawił ostatnio światu wyjątkowo dyskusyjny projekt. Jest to kapsuła wielokrotnego użytku, która ma służyć do popełniania samobójstwa.

Kapsuła nazwana „Sarco” jest owocem współpracy Nitschke razem z holenderskim inżynierem. Będzie mogła być drukowana w technologii 3D i składana w dowolnym miejscu. Urządzenie ma umożliwić każdemu, kto jest w posiadaniu klucza dostępu, zakończenie swojego życia poprzez banalne naciśnięcie przycisku.

 

Australijczyk objaśnia, że dostęp do kapsuły mogą mieć ludzie, którzy wypełnili specjalny kwestionariusz w Internecie. „Chętni” dostają wówczas czterocyfrowy kod dostępu. Osoba, która leży w kapsule i zdecydowała się na naciśnięcie przycisku, zostaje uśmiercona przez ciekły azot, który szybko pozbawia przestrzeń wystarczającej ilości tlenu. Śmierć w ten sposób następuje po kilku minutach.

Jakby tego było mało, kapsuła może zostać odłączona od reszty sprzętu i zostać od razu zastosowana jako trumna. Nitschke planuje umieścić swój projekt w Internecie, tak aby każdy mógł go sobie zbudować. Mężczyzna uważa, że dzięki jego pomysłowi, każdy będzie mógł zakończyć swoje życie w spokojny i niezawodny sposób.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

Śmierć przez zagazowanie

Śmierć przez zagazowanie azotem lub helem jest w 100% bezbolesna, szybka i skuteczna...po prostu idziemy spać i tyle. Pomysł wcale nie jest nowy, na YT pełno jest filmików o zestawach do eutanazji helem i azotem. Taniej wychodzi hel. Cały zestaw to koszt jakiś 250pln: butla z helem do napełniania baloników z zaworem, wąż gumowy, worek foliowy na głowę i taśma klejąca...ot i wszystko.

Uważam, że każdy powinien mieć do tego prawo. Nikt tu przecież nikogo nie zmusza...więc to dobrowolny wybór danej osoby. Chcesz odejść, to zrobisz to właśnie tak z godnością i w spokoju, a nie jakieś skoki z okien czy pod pociąg czy auto, żadne trucie gazem z kuchenki gazowej, czy tabletki nie zawsze skuteczne...tu masz 100% skutecznośćci i bezbolesności.

Portret użytkownika Dr Piotr

Nie nie pomyliłem się, chodzi

Nie nie pomyliłem się, chodzi o eutanazję azotem i helem, dają ten sam efekt. Chodzi o odejście w spokoju przez zaśnięcie, a tak właśnie działa hel i asot. Przy odpowiednio dużym stężeniu we wdychanej mieszance,wypierają one tlen z krwioobiegu człowieka i powodują zaśnięcie. .Azot jest powszechnie używany w Australii do gazowania piwa.

Portret użytkownika pilippek

lol, koleś probuje ulaltwic

lol, koleś probuje ulaltwic samobojstwo utrudniając to najbardziej jak sie da :D 

jakies kapsuły, jakieś kody, przecież ktos kt ochce popelnic samobojstwo zrobi to znacznie szybciej i bez zbędnego j*** sie z jakimiś kapsułami..

Strony

Skomentuj