Szkoła w amerykańskim stanie Tennesse naucza podstaw islamu

Kategorie: 

Źródło: grumpajoesplace.com
Stany Zjednoczone są krajem który najwięcej mówi o równości małżeństw, płci i wyznania. Tymczasem okazuje się, że szkoła w stanie Tennesse w hrabstwie Maury nakładaja spory nacisk na naukę islamu, jednocześnie wypaczając edukację o chrześcijaństwie. Rodzice uczniów protestują twierdząc, że jest to nic innego jak poddawanie dzieci zaawansowanej indoktrynacji i propagandzie.

 

O sprawie zrobiło się głośno w mediach, gdy matka jednej z uczennic, Brandy Porterfield, pokazała skany z jej zeszytu. Znalazła się tam między innymi szahada - muzułmańskie wyznanie wiary, będące jednym z pięciu obowiązków każdego muzułmanina: "Nie ma boga prócz Allaha, a Mahomet jest jego Prorokiem". Rodzice oburzeni są tym, że dzieci w znacznej większości chrześcijańskie musiały pisać lub wypowiadać te słowa oraz opisywać Boga jako Allaha.

 

Nauczyciele skupiają się głównie na islamie i szczegółach tej religii, natomiast w programie edukacyjnym brakuje np. podstawowych wątków o Jezusie. Gdybyśmy mówili o zachowaniu różnorodności, szkoła powinna nauczać islamu, chrześcijaństwa, judaizmu i innych religii na takim samym poziomie. 

 

Jednak dyrektor szkoły w której ma miejsce ten proceder, Chris Marczak, nie widzi w tym problemu i stwierdza jedynie, że taki jest program nauczania. Według jego oceny, opisywanie Boga jako Allaha i recytowanie muzułmańskiego wyznania wiary wcale nie jest zachęceniem do zmiany wyznania, w co wątpią rodzice swoich dzieci.

 

 

Źródło: http://www.washingtonstarnews.com/news/parents-upset-that-middle-schoolers-forced-to-write-allah-is-the-only-god-2/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj