Szkocja wprowadza cenzurę nazywając to "walką z mową nienawiści"

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

W ostatnim czasie Szkocja stała się areną gorącej debaty na temat nowej ustawy o przestępstwach z nienawiści, która budzi liczne kontrowersje. Jedną z najbardziej znanych krytyków tych zmian jest J.K. Rowling, autorka bestsellerowej serii o Harrym Potterze. Rowling, znana ze swoich konserwatywnych poglądów na temat tożsamości płciowej, ostro skrytykowała nowe przepisy, twierdząc, że stanowią one zagrożenie dla wolności słowa i przekonań w Szkocji.

 

Nowa ustawa, wprowadzona w życie w ten poniedziałek, rozszerza definicję przestępstw z nienawiści, obejmując między innymi wiek, niepełnosprawność, religię, orientację seksualną, tożsamość transpłciową oraz interseksualizm. Zdaniem krytyków, takie zapisy mogą prowadzić do nadużyć i cenzury, zwłaszcza w kontekście otwartej debaty na tematy związane z płcią i tożsamością.

 

Rowling, która od lat angażuje się w spory wokół praw osób transpłciowych, uważa, że nowe prawo uniemożliwi jej dokładny opis rzeczywistości, w tym przemocy i nadużyć wobec kobiet. Pisarka przekonuje, że "wolność słowa i przekonań w Szkocji dobiega końca", jeśli dokładny opis płci biologicznej zostanie uznany za przestępstwo.

 

"Nie da się dokładnie opisać rzeczywistości przemocy i przemocy na tle seksualnym wobec kobiet i dziewcząt, ani zająć się obecnymi atakami na prawa kobiet i dziewcząt, dopóki nie będziemy mogli nazywać mężczyzn mężczyznami" - napisała Rowling w mediach społecznościowych.

 

Autorka "Harry'ego Pottera" wskazuje, że nowe przepisy mogą być łatwo nadużywane przez aktywistów, którzy będą dążyć do ograniczenia wolności słowa i wyrażania poglądów niezgodnych z ich ideologią. Rowling, która obecnie przebywa poza Szkocją, nie kryje obaw, że w świetle nowej ustawy może zostać aresztowana po powrocie do kraju.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

bardzo mnie ciekawi ten zapis

bardzo mnie ciekawi ten zapis o mowie nienawiści w aspekcie "religii", chyba nie będzie można nauczać o Biblii i o chrześcijaństwie bo to według lewackich sartanistów "mowa nienawiści" ! zapewne chodzi im o najważniejszy werset w Biblii czyli 

"Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą – to jest obrzydliwość”. Jednoznaczny sens tego zapisu Księgi Kapłańskiej 18,22 współcześni sataniści NWO próbują zrelatywizować twierdzeniem, że taki zapis nie istnieje w debacie publicznej...! jak Polacy dojdą do władzy w Polsce bo od roku 1939 jeszcze ich nie było to wszędzie w całej Polsce trzeba wywiesić banery z cytatem z Księgi Kapłańskiej 18:22 !!!! ludzie muszą widzieć co to jest OBRZYDLIWOŚĆ !!!

Globalna kosmiczna przepowiednia tajemnicy roku 2032 i roku 2075 ujawniona - Ken Johnson !!!

https://youtu.be/Dr3MblKYQM4?si=Nx5zZZRm8-TnTY7L

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj