Szkocja i Irlandia Północna zostaną wydalone z Unii Europejskiej wbrew ich woli

Kategorie: 

Źródło: Internet

Niektórzy analitycy uważają że Brexit może oznaczać koniec Unii Europejskiej, lecz w pierwszej kolejności może doprowadzić do upadku Wielkiej Brytanii. Już teraz można obserwować oburzenie za sprawą wyników głosowania w poszczególnych krajach i efektu końcowego - mieszkańcy Szkocji i Irlandii Północnej głosowali za pozostaniem w UE, ale i tak będą musiały ją opuścić.

 

 

Pierwsza minister Szkocji, Nicola Sturgeon, nazwała Brexit "demokratycznym skandalem". Ponad 62% mieszkańców tego państwa opowiedziało się przeciwko wyjściu z Unii ale ich głosy zostaną zignorowane. W przypadku Irlandii Północnej Brexit poparło prawie 56% głosujących. Sturgeon uznała że Szkocja zostanie wbrew woli narodu wydalona z UE.

 

Przy tej okazji znów powrócił temat szkockiego referendum niepodległościowego. Stwierdzono że sytuacja w przeciągu dwóch ostatnich lat, czyli odkąd zorganizowano pierwsze głosowanie, uległa drastycznej zmianie i jak najszybciej musi odbyć się drugie. Niezadowoleni z obecnej sytuacji Szkoci mogą w przyszłości zagłosować za odejściem z Wielkiej Brytanii i będą musieli na nowo starać się o wejście do Unii Europejskiej.

Rozpad Zjednoczonego Królestwa wydaje się jedynym rozwiązaniem, jeśli Anglia i Walia pragną opuścić struktury Unii, a Szkocja i Irlandia Północna chcą w nich pozostać. Jak inaczej rozwiązać problem w którym mieszkańcy danego kraju w większości nie zgodzili się na Brexit ale ich głosy nie zostaną wysłuchane? Tu faktycznie mamy do czynienia ze skandalem demokratycznym.

 

Należy pamiętać że brytyjskie referendum ma jedynie charakter opiniotwórczy, na co wskazują niektórzy obserwatorzy. Wielka Brytania wcale nie musi podporządkowywać się wynikom głosowania i może po prostu nie zgodzić się na Brexit. Jednak wielu ekspertów twierdzi, że teraz faktycznie mamy do czynienia z odejściem Wielkiej Brytanii z UE, a kraje takie jak Francja, Włochy czy Dania również domagają się zorganizowania referendum w tej sprawie.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika John Moll

Ja nic takiego nie twierdzę.

Ja nic takiego nie twierdzę. Po prostu Wielka Brytania jest w tej kwestii podzielona a Szkocja jest oburzona że jako członek UK będzie musiała opuścić UE.

Ludzie się na ogół cieszą że UK opuszcza UE, dziwi mnie że jednak do tego doszło bo szczerze powiem nie wierzyłem w to.

Portret użytkownika bar-nowy

John TROLL ile kasy

John TROLL ile kasy przytuliłeś za te artykuły, stara unia 6 - zdecydowała co będzie się działo z pozostałymi 21- sorka 20 krajami. To nie jest demokracja - POLEXIT w kolejce!!!

Portret użytkownika FOL

Szkocja zawsze bedzie

Szkocja zawsze bedzie prowincją Korony Angielskiej, bo Szkocja jest bogata w złoża ropy. Szkocja to tylko prowincja!!!

 

PS- Gdy bym to pwoiredział szkotom w Pub-ie, to dostał bym butelką w łeb ROFL No cóż prawda boli:-))))

Portret użytkownika U_P_Adlina

"demokratyczny skandal",

"demokratyczny skandal", czyli sytuacja, kiedy demokratyczny wybór społeczeństwa jest niezgodny z jedynie słuszną lewacką opcją!!......Pocałujcie nas w dupę!!.............A demokracja właśnie na tym polega, że większość "ma rację"(nawet, gdy jej nie ma), a mniejszość musi się podporządkować!!........Dopóki większość społeczeństw to tzw.lemingi, to demokracja chazarom odpowiada, ale jeżeli społeczeństwa będą się budzić i lemingi staną się mniejszością, demokracja będzie niewygodna dla chazarskich ścierw, co juz widać po tych ich wypowiedziach w temacie brexitu!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika 07.13

Nie wiadomo co teraz myślą

Nie wiadomo co teraz myślą Szkoci. Historycznie, kulturowo, gospodarczo i ze względu na granicę są o wiele bardziej związani z UK niż z Unią. Z drugiej strony jest spora część  Szkotów którzy dosłownie nie cierpią Anglików i nie ma to nic wspólnego ze sprawami unijnymi, to po prostu nacjonalizm i ruch niepodległościowy. Bez względu jednak na 5 milionową Szkocję i 1,5 milionową Irlandię Płn, wyjście UK oznacza według mnie rozpad Unii Europejskiej. Wielka Brytania jest państwem szanowanym i podziwanym, państwem które wyznacza trendy. Pod tym względem jest to zdecydowanie kraj nr 1 w Unii i nie ma ich kto zastapić. Unia bez Wielkiej Brytanii straci 80% uroku (lekko licząc). Co ciekawe Donald Trump gorąco poparł wczora wyjście UK z UE i pogratulował im "odzyskania niepodległości". Wygląda na to że wiatr historii się zmienia. Przypomina to czasy rozpadu ZSRR, który rozpadł się nieoczekiwanie, to był szybki proces. Biorąc pod uwagę kryzys gospodarczy w wielu krajach Zachodniej Europy i wyjście UK, to się może odbyć szybciej niż ktokolwiek teraz myśli. I jeszcze jedna szokująca dla polskich polityków kwestia - Trump nie tylko poparł wyjście UK z UE ale i otwarcie podważa sens istnienia NATO (wczorajszy wywiad).  Znamienne że polskie media głównego nurtu o poparciu Trumpa dla Brexitu nawet się nie zająknęły. Propaganda jest w szoku i nie wie jaką narrację przyjąć. Co to znaczy wszystko dla Polski? Prawdopodobnie po rozpadzie obecnej UE Polska wejdzie w unię z Niemcami tak jak Białoruś po rozpadzie ZSRR stworzyła nową unię z Rosją. Oni nas praktycznie skolonizowali gospodarczo i nie oderwiemy się od nich, tak że dla nas rozpad UE nie oznacza niezależności, tylko mniejszą Unię budowaną wokół Niemiec.

Portret użytkownika Mojeimię44

Teraz sie dopiero zacznaja

Teraz sie dopiero zacznaja podzialy. Wojna w europie prawie przesadzana. Najgorsze jednak to te syjonistyczne zmije ze szatanow zjednoczonych. Jak zwykle przygladac sie beda z boku jak europa sie wykrwawia a jak juz sie wykrwawi to wtedy wejda jako wielki wyzwoliciel i znowu zadluza cala zniszczona europe. Niestety szatany we wszystkim widza interes. Syjonisci sa tak bogaci ze bawia sie swiatem jak gra komputerowa nie patrzac ze w kolo nich zyja ludzie. Traktuja nas jak bioroboty a my nieswiadomie godzimy sie na to. Nie wazne czy jestescie bogaci czy biedni odpowiedzcie sobie na pytanie. Czy ta rzeczywistosc jaka widzicie w oknie czy w tv jest jedyna mozliwa? Nie! Wmowiono wam wszystkim ze juz tak musi byc. Swiat powinien otwierac ludziom umysly. Kazdy z nas jest geniuszem w swojej dziedzinie. Jeden tworzy w mysli nowy silnik, drugi anty grawitacje jeszcze ktos inny wie jak usprawnic rozne dziedziny zycia. Dlaczego zatem tego nie robimy?  Przede wszystkim potrzebne sa na to pieniadze po drugie w kapitalizmie nie ma miejsca na cos co sie nie oplaca a po trzecie system edukacji uczy nas ze nie mamy myslec nad czyms nowym tylko dostosowac sie do tego co juz jest bo nowe wymysla inni czyli ci co maja kase. Kolo sie zamyka. Szkoda ze nasz swiat jest tak zniszczony. Szkoda ze nasza rzeczywistosc jest jednobiegunowa. Szkoda ze nie mozemy wybrac swiata alternetywnego. Tylko czy napewno nie mozemy? A moze nam to wmowiono? Ocencie sami. Wystarczy zmienic ustroj polityczny i jest zmiana rzeczywistosci jak by nie patrzyl. Powidzenia.

Portret użytkownika Kimbur

Adminie, czy jesteś

Adminie, czy jesteś jasnowidzem i stąd wiesz, że zostaną wydalone z Unii (Szkocja i Irlandia Płn.)? Czy może tylko tak przypuszczasz na podstawie ogłoszonego wyniku referendum?

A ja przypomnę, że Tusk obiecał zniesienie tzw. abonamentu RTV. Obiecał i co z tego?

Portret użytkownika John Moll

Mieszkańcy Szkocji i Irlandii

Mieszkańcy Szkocji i Irlandii Północnej głosowali za pozostaniem, ale skoro należą do małej unii zwanej Wielką Brytanią to jako całość będą musieli odejść z UE.

Albo Unia zrobi wyjątek i pozwoli odejść jedynie Anglii i Walii, albo Szkocja i Irlandia Płn. opuszczą Wielką Brytanię żeby pozostać w UE. Irlandia Płn. jeszcze tego chyba nie skomentowała ale Szkocja chce nowego referendum i wyjścia z UK. Jeśli uda się Szkocji na nowo wejść w UE, to Katalonia zrobi to samo.

Strony

Skomentuj