Szklane butelki bardziej szkodliwe niż plastik? Tak uważa Coca Cola

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Najpopularniejszy producent napojów na świecie przyznał, że szklane butelki mogą być bardziej szkodliwe dla środowiska niż plastik.

Coca Cola poinformowała, że na przestrzeni ostatniego roku odnotowała 14-procentowy wzrost dystrybucji szklanych butelek, które powszechnie są uważane za przyjazną dla środowiska alternatywę dla butelek plastikowych. Producent napojów najwyraźniej ma jednak na to inne spojrzenie.

Pomimo powszechnego poglądu, rzecznik Coca Coli ostrzegł, że szkło może być dla środowiska co najmniej tak samo groźne, jak plastik, ponieważ jest ono dużo cięższe i co za tym idzie, ma znacznie większy ślad węglowy. Dodał zarazem, że wszystkie materiały służące jako opakowania w 100% nadają się do recyklingu, więc pod tym względem nie ma różnicy, czy klienci zdecydują się kupić szklaną butelkę, plastikową butelkę czy też puszkę.

 

Rzecznik Coca Coli wyraził przekonanie, że problemu nie stanowi wybór danego materiału, lecz świadomość konsumentów, którzy bardzo często nie dbają o to, czy odpady zostaną poddane recyklingowi.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan
Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Przecież ta koncernowa kutwa

Przecież ta koncernowa kutwa łże tylko po to by ogłupić gawedź której się wmawia że wszystko dla jej dobra, a z drugiej strony zarzuca się jej że to jej wybór że używa plastikowych opakowań, fakty są takie że się skurwasynom z nie opłaca wracać do ekologii i ochrony zdrowia konsumenta , szkło jest ciężkie i koszty transportu są droższe to samo jest z cukrem który znacząco zwiększa masę i objętość koncentratów z których te napoje uzyskują, dlatego przepchnęli słodziki jako "zdrowsze od cukru

 

 

Surviving The Matrix - YouTube

TheCrowHouse.com

Portret użytkownika dareczek

W zasadzie gościu ma rację,

W zasadzie gościu ma rację, ale jedno "ale". Butelki szklane można umyć i wykorzystać ponownie, nie trzeba kruszyć i przetapieć wszystkich, tylko te uszkodzone. Nawet jeśli trafią do środowiska to nie zostaną zjedzone przez zwierzaki. W pewnych warunkach mogą się ponownie zamienić w piasek. Kiedyś słyszałem o całej plaży ze szklanych otoczaków, chyba gdzieś w Rosji.

Portret użytkownika Odważniak

Po co kupować ten trujący syf

Po co kupować ten trujący syf w czymkolwiek ? Po wypiciu odrobiny tego, gardło mam zaklejone na dwa tygodnie, z nosa toczę gluty, z gardła pianę, mam ochote płakać, deprechę, jakby pakowali tam grzyba w cukrze.

Herbatę  pić z pokrzyw, a nie plastiki.

Portret użytkownika Skawr

Przyczyną smogu dziadu ze wsi

Przyczyną smogu dziadu ze wsi jest blokada z zrzucana przez samoloty w postaci aluminium, baru,strondu i innego szajsu. To blokuje odpływ dymu. W związku z tym nawet w małych mieści ach jak moja jest smog bo dym nie ma gdzie uciec. To bezczelny plan tych gnoi z nwo. 

Strony

Skomentuj