Szklane butelki bardziej szkodliwe niż plastik? Tak uważa Coca Cola

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Najpopularniejszy producent napojów na świecie przyznał, że szklane butelki mogą być bardziej szkodliwe dla środowiska niż plastik.

Coca Cola poinformowała, że na przestrzeni ostatniego roku odnotowała 14-procentowy wzrost dystrybucji szklanych butelek, które powszechnie są uważane za przyjazną dla środowiska alternatywę dla butelek plastikowych. Producent napojów najwyraźniej ma jednak na to inne spojrzenie.

Pomimo powszechnego poglądu, rzecznik Coca Coli ostrzegł, że szkło może być dla środowiska co najmniej tak samo groźne, jak plastik, ponieważ jest ono dużo cięższe i co za tym idzie, ma znacznie większy ślad węglowy. Dodał zarazem, że wszystkie materiały służące jako opakowania w 100% nadają się do recyklingu, więc pod tym względem nie ma różnicy, czy klienci zdecydują się kupić szklaną butelkę, plastikową butelkę czy też puszkę.

 

Rzecznik Coca Coli wyraził przekonanie, że problemu nie stanowi wybór danego materiału, lecz świadomość konsumentów, którzy bardzo często nie dbają o to, czy odpady zostaną poddane recyklingowi.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika minoduesp

Z butelkami PET jak i z

Z butelkami PET jak i z resztą całym "plastikiem" (kubki po jogurcie ,części samochodowe ,sprzęt RTV itp). jest jeden poważny problem. Wszystko jest pomieszane razem i żeby móc go ponownie przetworzyć najpierw trzeba wszystko posortować względem koloru ,rodzaju tworzywa no i pozrywać naklejki ,pozbyć się lakieru (ciekawe jak ?) potem umyć , rozdrobnić i dopiero można próbować to ponownie przetopić a i tak nie uzyska się tej samej jakości co przy nowym surowcu.

Portret użytkownika minoduesp

Za bardzo demonizujesz .. Z

Za bardzo demonizujesz .. Z żadnej butelki "plastikowej" nic się do napojów nie przedostaje bo polimery węglowodorowe nie są w nich rozpuszczalne np: polietylen to z niego robione są butelki . Puszki aluminiowe również są obojętne bo pokryte są od środka tworzywem a nawet gdyby jednak coś je "nagryzło" to ilość aluminium ,które ewentualnie ktoś by wypił razem z napojem byłaby śladowa (!) a i tak zostałaby wydalona z organizmu wraz z moczem.

Portret użytkownika devoratus

W takim razie dlaczego

W takim razie dlaczego niektórzy twierdzą, że w wodzie butelkowej po pewnym czasie stania jest pełno mikrogranulek z plastiku? Dlaczego ostrzegają, żeby nie jeść kaszy z torebek, ryżu z torebek i nie pić herbaty z plastikowych saszetek, ponieważ pełno jest w tym mikrogranulek z plastiku?

 

 

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Przecież ta koncernowa kutwa

Przecież ta koncernowa kutwa łże tylko po to by ogłupić gawedź której się wmawia że wszystko dla jej dobra, a z drugiej strony zarzuca się jej że to jej wybór że używa plastikowych opakowań, fakty są takie że się skurwasynom z nie opłaca wracać do ekologii i ochrony zdrowia konsumenta , szkło jest ciężkie i koszty transportu są droższe to samo jest z cukrem który znacząco zwiększa masę i objętość koncentratów z których te napoje uzyskują, dlatego przepchnęli słodziki jako "zdrowsze od cukru

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Strony

Skomentuj