Sześć dni pod 7,5-metrową warstwą śniegu po zejściu lawiny - indyjski żołnierz odnaleziony żywy

Kategorie: 

youtube.com

Na lodowcu Siachen w górach Karakorum kontynuowano akcję ratunkową, rozpoczętą kilka dni temu po zejściu lawiny. Pogrzebała ona dziesięciu żołnierzy.

 


Przypomnijmy, że 3 lutego ściana lodu i śniegu o szerokości 1 km szerokości i wysokości 800 metrów uderzyła w tymczasowy obóz hinduskich żołnierzy.


Poszukiwania zaginionych prowadzone są na wysokości 6 tysięcy metrów n. p. m. w temperaturze -40 °C. Dotychczas udało się wydobyć pięć ciał, ale o dziwo, jak donosi kanał telewizyjny NDTV, jeden z żołnierzy przeżył kataklizm.


Lance Naik Hanamanthappa Koppad pozostał przy życiu po spędzeniu sześciu dni pod 7,5-metrową warstwą śniegu. Przewieziono go do szpitala w stanie śpiączki i podłączona do respiratora.

Lance Naik Hanamanthappa has displayed unmatched mental robustness and firm will. General Dalbir Singh, #COAS visited...

Posted by ADGPI - Indian Army on Tuesday, February 9, 2016
 
 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenKomentarze

Portret użytkownika Ku Tang Pann

No! I to jest informacja,

No! I to jest informacja, którą trzeba karmić ludzi w telewizji. Pokazują zdeterminowanego człowieka. Jeżeli jest nieugieta wola to jest i nadzieja i droga. Takie rzeczy pokazywać! Ludzi z jajami wielkimi jak dzwony. Ku pokrzepieniu serc. A nie ,,modnych'' pędziów z rozwianym ego i słabą wolą.

Skomentuj