Szefowa Komisji Europejskiej otwarcie zapowiada „Wielki Reset”!

Kategorie: 

Źródło: Internet

Jeśli do tej pory komuś jeszcze wydawało się, że idea tzw. „Wielkiego Resetu”, zwanego też „Nowym Porządkiem Świata”, jest tylko „mokrym snem” szefa Światowego Forum Ekonomicznego - Klausa Schwaba, to teraz mamy już potwierdzenie, że to oficjalna agenda Komisji Europejskiej.

Szefowa Komisji Europejskiej - Ursula von der Leyen, w swoim przemówieniu podkreśliła, że pandemia COVID-19 przyniosła nie tylko oczywiste straty zdrowotne, gospodarcze i społeczne, ale także eksplozję cyfrowych innowacji i nowych technologii.

 

Podkreśliła, że Unia Europejska musi dotrzymać kroku nowym trendom. Oznaczać to będzie opracowanie zbioru nowych regulacji prawnych dla gospodarki i społeczeństwa cyfrowego. Ich zakres obejmie kwestię dostępu do danych, (kontrolowanie, czipy), infrastrukturę technologiczną (5G, Internet Rzeczy), demokrację czy sprawiedliwe opodatkowanie.

Orzekła:

Panie i Panowie, potrzeba globalnej współpracy i przyspieszenia zmian będą siłami napędowymi Wielkiego Resetu. Ja widzę w tym bezprecedensową okazję.

Prawdopodobnie na trwającym obecnie unijnym szczycie dotyczącym przyjęcia nowego budżetu są już ustalane także nowe zasady gry, które poznamy zapewne wkrótce.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Kosiarz Snow

Czytam tę stronę od kilku lat

Czytam tę stronę od kilku lat. Uważam, że mądrzy ludzie tu piszą. Jednak.. spora część tutejszego grona to teiści.. Rozgraniczmy świat realny od idealnego. Jeśli bogowie (tudzież jakiś jeden nadnaturalny byt), to nie mamy się czego obawiać. Założę się, że każdy tzw. dobry człowiek onajdzie swoje "niebo".. Pisał ktoś tutaj o 22. grudnia (był artykuło końcu swiata). Zatem róbmy swoje i czekajmy. Może obudzimy się w cyfrowej hiperprzestrzeni? A może nie obudzimy się wcale. Co za różnica? 

Portret użytkownika Lommo

Suwerenność to Polska oddałła

Suwerenność to Polska oddałła ostatecznie w początkach lat 70-tych ubiegłego wieku kiedy zagraniczni bankierzy wcisnęli polskim władzom kredyty. Te pieniądze były wtedy niezbędne żeby choć trochę zmodernizować kraj. Ale dłużnika wierzyciel zawsze może przycisnąć, i tak zrobiono z Polską. Gdy tylko odcięto kolejne kredyty to nastąpiła w kraju bardzo zła sytuacja głównie zaopatrzeniowa. Potem od początku lat 90 - tych zowu Polskę włączono pod zachodnie pieniądze ale za cenę likwidacji polskiej przynajmniej dużej własności. Jak tłumaczą niemieckie gazety to zrobiono  Polsce przysługę bo dzięki choćby niemieckiemu kapitałowi cytuje " uchroniono Polskę od oligarchizacji i wielkiego rozwarstwienia majątkowego na wzór Rosji". Widzisz jacy dobrzy. 1/2 tzw. polskiego eksportu to z fabryk kapitału zagranicznego które wymuszają na władzach wpuszczanie rzesz Ukraińców i innych dziadów. Suwerenność Polski jest coraz większym złudzeniem. Teraz nawet PiS musiał skapitulować bo pan Morawiecki jako historyk zawodowy to jednak wie że jak państwo nie ma kasy chociaż dla zamknięcia ryja różnorakim grupom sprawującym władzę choćby w samorządach , to może się to skończyć dosłownie nagłym rozpadem państwa jak chociażby za Mieszka II. Warstwom ludowym suwerenność nie jest potrzebna do niczego, jak mówił Bismarck , warstwy ludowe wiedzą że  szansą awansu cywilizacyjnego jest germanizacja. Jeszcze za komuny skonsternowałem nauczycielkę nawijająca o obronie przed germanizacją , że marzę o tym żeby się zgermanizować, teraz to co prawda nie wielka atrakcja bo bida i w Niemczech sie rozrasta. A co do polityków polskich chodzących tak jak Unia zagrała to i tak pójdą w niebyt i ich kumple stracą posady po samorządach i spółkach skarbu państwa, w 1939 ujawniło się sporo wykształconych folksdojczów którzy dostali posady od III Rzeszy, a na następny rok przyjechali urzędnicy z głębi Rzeszy i wyrzucono z posad zarządczych folksdojczów , jak kto fikał i i pisał skargi do Adolfa to jeszcze został wysłany do obozu koncentracyjnego. Akurat tylko pan Ziobro ma tyle bystrości że wie jak się skończy rządzenie Polska z Niemiec i że w tym przypadku on i wszyscy jego kumple wraz z rodzinami nie mają już przyszłości polityczno zawodowej. 

 

 

Portret użytkownika MiterMann

wyobrazcie sobie ze w calym

wyobrazcie sobie ze w calym systemie finansowym jest 100zl, na calym swiecie sa dwie osoby i jedna z nich ma 100zl... druga osoba chce pozyczyc 100 zlotych, lecz w zamian ma oddac 150 zl.... nie ma co sie smiac lecz do teraz tak to funkcjonuje ze 50zl+ sie bierze z powietrza.... nie ma tyle pieniedzy na swiecie co same USA ma dlugu.... kryptowaluta ma zniwelowac ten proceder....  bo papierkowej waluty nie idzie kontrolowac.... koreanczycy robili lepsze dolary jak same usa.... a ile krajow mamy na swiecie ? proste i logiczne ze taki krok jest wymagany-kontrola gdzie co komu od kogo i po co

Strony

Skomentuj