Szef wywiadu USA ostrzega przed "Armageddonem" w wyniku ataków cybernetycznych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Podczas sympozjum na temat cyfrowego bezpieczeństwa, które kilka dni temu odbyło się w Waszyngtonie padły poważne ostrzeżenia przed cyber atakiem, który może spowodować zupełny chaos w infrastrukturze informatycznej Stanów Zjednoczonych. Apokaliptyczny scenariusz roztoczył James Clapper, szef US National Intelligence.

 

Służby wywiadowcze większości krajów świata czerpią z możliwości jakie stwarza cyberprzestrzeń. Jej istotność w naszym codziennym życiu powoduje jednak, że pojawiają się pomysły paraliżowania kluczowych systemów, a nawet wielkich sieci. Nie jest to już tylko zagrożenie eksponowane w hollywoodzkich filmach, ale jest najbardziej prawdopodobny scenariusz.

 

Z raportu Dyrektora US National Intelligence Jamesa Clappera wynika, że Ameryka musi być gotowa na cyber-atak, który nazywa Armageddonem. Jego zdaniem trzeba być gotowym do ataku na dużą skalę, który osłabi albo unieruchomi prawie całą infrastrukturę Stanów Zjednoczonych. Mimo, że nie chce się w to wierzyć, Clapper przekonuje, że to najbardziej prawdopodobny scenariusz.

Wezwano do czynienia przygotowań do odparcia większych cyber ataków, tak aby okresy przestoju sieci nie były długie nawet w wypadku zaistnienia problemów tego typu. Pojedynczych ataków nie sposób się uchronić. Niedawno rosyjscy hakerzy włamali się na przykład do Pentagonu. Wojna w cyberprzestrzeni trwa cały czas, a nawet najlepiej zabezpieczone sieci IP można destabilizować znając różne ich niuanse i zdolności do zapętlania się informacji co często na długie godziny czyni je bezużytecznymi.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rodak

Jeżeli  spowoduje  chaos  w

Jeżeli  spowoduje  chaos  w  infrastrukturze  USA  to  dobrze, bo  to  USA  tworzy chaos  na  świecie  dla  sowich  celów obrony  hegemonii dolara, przez który  cały świat był zaangazowany w  utrzymywanie  Stanów  Zjednoczonych , bo bankructwo  powinno  byc  wcześniej, znacznie wczesniej.

Portret użytkownika Arcanum

Ale proszę Was bardzo,

Ale proszę Was bardzo, strachajcie się, dobrze że wyrabiacie normę :). Do dziczy znów jadę za kilka dni - jak ktoś chce to mogę zabrać by odpoczął. Po prostu jak wracam do "cywilizacji" to nie mogę się  nadziwić ilością papki i obaw wtłaczanych do główek obywateli, nie tylko z tv ale i neta.

Skomentuj