Szef NATO zasugerował, że do Polski może trafić broń nuklearna

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Sekretarz generalny NATO - Jens Stoltenberg - zapowiedział, że w związku z ostatnimi wydarzeniami geopolitycznymi, część atomowego arsenału Paktu Północnoatlantyckiego, może trafić do Polski.

Na ten moment część NATO-wskiej broni jądrowej znajduje się między innymi w Niemczech.

Jednak spora grupa tamtejszych polityków nie jest zadowolona z tego faktu, gdyż ich zdaniem może to niepotrzebnie drażnić Rosję, z którą przecież Niemcy mają wielkie interesy, jak chociażby Nord Stream 2.

Do tego dochodzi fakt, iż nasi zachodni sąsiedzi dość niechętnie wydają pieniądze na zbrojenia, a tego wymaga posiadanie nad sobą atomowego parasola NATO.

Dlatego sekretarz generalny Stoltenberg naciska na niemiecki rząd, aby ostatecznie zadeklarował czy chce tej broni u siebie, czy też nie.

Jeśli nie, to może ona trafić do jednego z krajów Europy Wschodniej, co oczywiście oznacza, że jesteśmy jednym z państw, które może otrzymać to narzędzie odstraszania i destrukcji.

Jest to interesujące zwłaszcza dlatego, że Aleksander Łukaszenka zapowiedział, iż w razie czego dostanie atomowe wsparcie od Rosji.

Czy Polska posiadająca na swoim terytorium broń masowego rażenia należącą do NATO, stanie się bezpieczniejsza czy jeszcze bardziej narażona na gniew Putina?

Trudno powiedzieć, ale na pewno będziemy mieli do czynienia z pewnego rodzaju powtórką z historii. Nasz kraj w czasach zimnej wojny miał już bowiem około 300 radzieckich bomb atomowych, zdolnych do zniszczenia 530 miast wielkości Hiroszimy.

Teraz może mieć bomby amerykańskie.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Sama broń atomowa jest

Sama broń atomowa jest niegrożna dla kraju w którym stacjonuje gdyż przeciwnik nigdy nie będzie strzelał do pustych silosów ale do stacji radarowych i dlatego umocowanie takiej stacji w Polsce w przypadku wojny zmieniłoby nas w radioaktywną pustynię .

Portret użytkownika b@ron

jak NATO chce pomóc, to

jak NATO chce pomóc, to właśnie w ten sposób, dawać broń atomową ale z kodami dostępu i niech się putin wurvia... nic mu to nie da, niestety jeśli NATO-wska broń atomowa jest u andżeli, to niestety możze chronić kraje NATO-wskie ... z wyjątkiem Polski... broń atomowa umieszczona na całej naszej wschodniej granicy , to jest to czego teraz potrzebujemy

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Jaja sobie robisz, prawda?

Jaja sobie robisz, prawda?

Strategia polskich wojsk powinna być następująca. Rozlokować siły w miejscach najmniej interesujących Rosjan, tak aby mieli możliwość przejścia na zachód bez walk na terenie Polski. Dopuścić do zwarcia z zachodem i ewentualnie dopiero wtedy włączyć się do wojny atakując maksymalnie na wschód. Gdyby Rosja zaczęła przegrywać, a Niemcy pokusili się o zajmowanie zachodnich ziem natychmiast zmienić stronę.

Portret użytkownika ​​​​​euklides

W razie konfliktu ruskie

W razie konfliktu ruskie rakiety zostaną odpalone z Białorusi w stronę Polski, a natowskie w stronę Białorusi. Debile pokroju kozery tego nie rozumieją, a takie właśnie bydło w swojej masie zapanowało nad Polską. Obyś w atomowym piecu smażył się sam ko-zera.

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Strony

Skomentuj