Szef NATO Jens Stoltenberg twierdzi, że Serbia została zbombardowana w 1999 roku, aby „chronić cywilów przed reżimem”

Kategorie: 

Źródło: NATO

Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg podczas wizyty w Serbii próbował przekonywać, że bombardowania tego kraju w 1999 roku były dla dobra cywilów. Spadające bomby miały rzekomo chronić mieszkańców przed „krwawym reżimem”, choć tak naprawdę przyniosły tylko chaos i śmierć.

 

Szef NATO najpierw wyraził zrozumienie, że wielu Serbów wciąż może mieć „złe wspomnienia” po bombardowaniach w 1999 roku. Następnie stwierdził, że NATO posiada wręcz doskonałe stosunki z Serbią i szanuje, że kraj nie chce przyłączyć się do tej organizacji.

 

Jens Stoltenberg ośmieszył się i zdenerwował niektórych Serbów komentarzem, który został praktycznie pominięty w zachodnich mediach. Według jego słów, NATO bombardowało Serbię, aby chronić cywilów przed ich własnym rządem – a konkretniej, przed ówczesnym prezydentem Slobodanem Miloševićem. Stoltenberg przekonywał również, że NATO jest „organizacją defensywną”.

„Podkreśliłem, że zrobiliśmy to, aby chronić cywilów i powstrzymać reżim Miloševića” - powiedział Jens Stoltenberg.

Można zatem uznać, że NATO dokładnie na tej samej zasadzie „chroniło” Libijczyków w 2011 roku przed Muammarem Kadafim, zostawiając po sobie tylko śmierć, zniszczenie, chaos i wojnę, która trwa do dnia dzisiejszego. Historię piszą zwycięzcy, a słowa wypowiedziane przez Jensa Stoltenberga są próbą jej zniekształcenia.

 

Warto przypomnieć, że podczas nalotów NATO na Serbię w 1999 roku, ta „defensywna organizacja”, według szacunków Human Rights Watch, zabiła od 450 do niemal 600 cywilów. Inne szacunki wskazują na liczbę sięgającą nawet 5,7 tysiąca zabitych cywilów. NATO używało amunicji ze zubożonym uranem, co dodatkowo wywołało katastrofę środowiskową. Po „pokojowej” interwencji NATO, w Serbii odnotowano niepokojący wzrost zachorowań na nowotwory.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Damiano

......mają rozmach sqrwysny (

......mają rozmach sqrwysny ( NATO ) .....a ten mądrala co Pana ( mentora naszego ) chce tam skarżyć to niech na początek zdrajców Polski i inne mendy co nasz kraj szkalują sobie osądzi ....Tuska niech do Hagi podpierdoli za to co dla Polski zrobił i nadal działa przeciw Polsce ....

Bóg Zapłać...  Język

Damiano

Portret użytkownika Ftaq

jakoś nie przypominam sobie

jakoś nie przypominam sobie żeby "krwawy rezim" Milosevica kogoś zbombardował zanim cudowne NATO dokonało tego i to z uzyciem "brudnych bomb" (zunozony uran", więc to był naprawdę "miłosierny" (bandycki) akt w stosunku do Serbów! do dzisiaj choroby popromiennne są normą w Serbii. Poza tym ten pan chyba był premierem Norwegii w 2011 roku, kiedy dokonnano masakry na wyspie Utoja plus zamach bombowy w centrum Oslo, gdzie był wywiad norweski wtedy ? a może jakaś zmowa ?

Portret użytkownika stopZHejtem

Do admina 

Do admina 
Na zamieszczane przez tego pana wypowiedzi na łamach ZnZ (jak w/w ) mają umocowanie odpowiednie paragrafy KK, w tym jakże nie odosobnionym przypadku Art. 18. § 2. - za podżeganie,do popełnienia przestępstwa ( w tym wypadku śmierci). Ponadto praktycznie k a ż d y wpis tej osoby na łamach Waszego portalu kwalifikuje się pod artykuły KK:  (art. 212 i 216).
Niniejszym informuje, że składam pozew o ściganie z urzędu tej osoby do Prokuratury i generalnego inspektora ochrony danych osobowych (GIODO) oraz informuje, że na wielokrotne naruszanie prawa oraz dóbr osobistych, które tolerujecie na łamach Waszego portalu co jest w świetle prawa przywoleniem na popełniianie przestępstwa jest równierz odpowiedni paragraf, który ma zastosowanie do osób, które przyzwalają na r e g u l a r n e publikowanie takich treści.  

Strony

Skomentuj