Szef NASA ostrzega, że ​​musimy przygotować się do zderzenia asteroidy z Ziemią

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Najważniejszy urzędnik z NASA nie pozostawia złudzeń. Nasze możliwości detekcji asteroid są wciąż tak prymitywne, że ciągle jesteśmy zaskakiwani bliskimi przelotami ciał niebieskich. Niekiedy o asteroidach, które o włos przeleciały koło Ziemi, dowiadujemy się kilka dni po największym zbliżeniu. Oznacza to, że możemy być zaskoczeni dużą asteroidą, jak ta, która spadła nad Czelabińskiem w 2013 roku.

 

Szef NASA powiedział, że to nie jest Hollywood, tylko realne zagrożenie. Jego zdaniem trzeba podjąć pilne działania, bo chodzi o to, aby w końcu być w stanie ochronić naszą planetę Ziemię. Aby taką zdolność uzyskać jest jeszcze wiele do zrobienia. Trzeba się więc przygotować na zderzenie Ziemi z asteroidą.

 

Bridenstine przypomniał jaki wpływ wywarło ciało niebieskie, które eksplodowało nad Czelabińskiem w Rosji, 15 lutego 2013 roku i powiedział, że tamta asteroida miała tylko około 20 metrów średnicy a wybuchła z siłą 30 razy większą od energii bomby atomowej, która zniszczyła Hiroszimę w 1945 roku. Na skutek tego wydarzenia w Czelabińsku i okolicach ponad 1500 osób zostało rannych, uszkodzone było 7200 budynków zlokalizowanych w sześciu miastach.

 

Szef NASA powiedział, że te wydarzenia nie należy traktować jako niezwykle wyjątkowe. Ostrzegł, że symulacje NASA wskazują, że zdarzenia te występują przynajmniej raz na 60 lat.

Bridenstine dodał, że w ciągu ostatnich 100 lat były trzy takie zdarzenia, z których jedno, zwane wydarzeniem Tunguskim, które miało miejsce w 1908 roku, zniszczył setki kilometrów kwadratowych syberyjskiego lasu. Do dzisiaj trwają spory co do tego co tak właściwie stało się wtedy w Tajdze, ale najczęściej uznawana teoria zakłada, że doszło tam do eksplozji dużej asteroidy, albo komety.

 

Trzecie bardzo niebezpiecznym wydarzeniem tego typu była mała asteroida która spadła 13 sierpnia 1930 roku na rzekę Curuçá. Szacunki co do jego siły towarzyszącej temu zderzeniu eksplozji są różne. Od 9 kiloton do nawet 5 megaton trotylu, ale sądząc po opisach i odnalezionym kraterze o średnicy kilometra, jego energia była raczej poniżej jednej megatony. 

Dyrektor NASA przestrzega, że nadal możemy być zaskoczeni przez małe ciała niebieskie o średnicy do kilkudziesięciu metrów. To wystarczy, aby wywołać lokalną katastrofę. Trzeba zatem szybko poprawić zdolność do zaobserwowania obiektów na kursie kolizyjnym i wytworzyć technologię umożliwiająca ich przekierowanie na inną orbitę lub destrukcję w bezpieczny dla Ziemi sposób.

 

Dla osiągnięcia tego celu niezwykle ważna jest szeroka współpraca międzynarodowa, szczególnie w zakresie dyskusji na temat procedur w sytuacjach awaryjnych, jakie należy podjąć po wykryciu prawdopodobieństwa kolizji z Ziemią niektórych nieodkrytych dotychczas asteroid. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika XYZR

E (+b)niepoodwracana,

E (+b)niepoodwracana, niepoodwracaną, niepoodwracane, niepoodwracanego, niepoodwracanej, niepoodwracanemu, niepoodwracani, niepoodwracany, niepoodwracanych, niepoodwracanym, niepoodwracanymi, poodwracana, poodwracaną, poodwracane, poodwracanego, poodwracanej, poodwracanemu, poodwracani, poodwracany, poodwracanych, poodwracanym, poodwracanymiHpoodwracali, poodwracaliby, poodwracalibyście, poodwracalibyśmy, poodwracaliście, poodwracaliśmy, poodwracał, poodwracała, poodwracałaby, poodwracałabym, poodwracałabyś, poodwracałam, poodwracałaś, poodwracałby, poodwracałbym, poodwracałbyś, poodwracałem, poodwracałeś, poodwracało, poodwracałoby, poodwracały, poodwracałyby, poodwracałybyście, poodwracałybyśmy, poodwracałyście, poodwracałyśmyIpoodwraca, poodwracacie, poodwracają, poodwracam, poodwracamy, poodwracaszdpoodwracanoi (+b)niepoodwracania, niepoodwracaniach, niepoodwracaniami, niepoodwracanie, niepoodwracaniem, niepoodwracaniom, niepoodwracaniu, niepoodwracań, poodwracania, poodwracaniach, poodwracaniami, poodwracanie, poodwracaniem, poodwracaniom, poodwracaniu, poodwracańkpoodwracaj, poodwracajcie, poodwracajcież, poodwracajmy, poodwracajmyż, poodwracajże~poodwracawszy
aktualizacja:scaevus, 2006-05-17

JĘZYK POLSKI JEST PIĘKNY ❤❤❤

Portret użytkownika EGIPŁAN

Reptile  zyja  nasza  energia

Reptile  zyja  nasza  energia,  dlatego  te  gadziory  nie  pozwolą  na  całkowita  zagładę  ludzkiej  rasy, którą  hodula  jak  my  świnie  dla  siebie.... Dlatego  jest  na  fimach, że  coś  walneło  w  asteroide  nad  czelabinskiem  zeby  cala  nie  uderzyla  w  ziemie,  bo  dopiero  byłby  kataklizm......  cos  ja  rozlupalo  już wysoko  w  stratosferze  poza  zasięgiem  rakiet  przeciw lotniczych...no  i  ani  rosja,ani  chiny  ani  usa  sie  do  tego  nie  przyznały....

a  więc  paradoksalnie  dbają  o  nas  jak  my dbamy  o  swoj świński inwentarz.aby  nam  sie  nie  spalił  w pożarze..

WIĘC  SPOKO.

POZDRAWIAM.

Portret użytkownika maracash

"Nasze możliwości detekcji

"Nasze możliwości detekcji asteroid są wciąż tak prymitywne, że ciągle jesteśmy zaskakiwani bliskimi przelotami ciał niebieskich" - dla mnie bomba Smile Gdyby było inaczej zaraz by się "znaleźli" decyzyjni, decydujący gdzie może spaść taka asteroida a gdzie nie. Zawsze można by było przedstawić światu wersję z awarią systemu obronnego,itd. I później znane i jakże często używane słowo na scenie polityczno-medialnej: "UBOLEWAMY". 

A tak przy odbrobinie szczęścia może jakaś mniejsza sztuka spadnie np. na głowy członków Grupy Bildelberg, którzy rok w rok przekonani są, że zabezpieczyli się przed wszystkim i czują się bezpieczni. Takie moje małe fatum-marzenie Smile

Portret użytkownika Bajtek

 Nasa pracuje wlasnie nad

 Nasa pracuje wlasnie nad czyms zupelnie odwrotnym, a mianowicie nad przekierowaniem asteroidy w kierunku Ziemi i wyniszczeniu wybranych przez USA obszarow. Wywolanie kolejnej wojny swiatowej slabo im idzie wiec maja lepszy plan na zniszczenie i odbudowe czyli ogromne zyski dla Babilonu. Mam tylko nadzieje, ze jak zwykle pomyla sie w obliczeniach i asteroida uderzy w samo serce Babilonu, druga jej czesc w samo serce Islamu, a  trzeci jej odlamek pomoze zapomniec nam o zbrodniach Watykanu. Wrocimy wtedy do wiary przyrodzonej, ktora pozwoli w odbudowie planety i ochronie Matki Natury. Chwala Swarogowi! 

Portret użytkownika demiczek

To jest walka z wiatrakami o

To jest walka z wiatrakami o asteroidach pisane jest co jakiś czas i nic z tym nie robia rządy sie zbroja i tam idzie kasa  nad nami jest mnostwo śmieci i kiedyś i tak coś uderzy w ziemie  tak jak w inne planety a o NOTRE DAME GDZIEŚ BYLO POWIEDZIANE  W PRZEPOWIEDNI ZE ZOSTANIE SPALONA  NIC NIE DZIEJE SIE BEZ PRZYCZYNY.

Portret użytkownika Ha$s

Wiecej info u : Grzegorz

Wiecej info u : Grzegorz Lalak, dr kś Adam Skwarczyński, resetują Nas w cyklu 676 lat....a Ci co przeżyją i powyłażą z dziur, zastają już przygotowaną dla nich nowa religie i nowe reguły .....ukrzyżowanie Jezusa (układ Herculabus) ......powstanie Islamu i pozostałych 2 ów religii Abrahamowych (układ Herculabus) ..........zakłamane jest dosłownie wszystko co może być ściemnione...po czym tak wnioskuję ? Po swojej skromnej dziedzinie bilogi, tam też są mega ściemy ! No jak tak to wszysko szambo !!! 

Portret użytkownika Ha$s

Jebnie niebawem. Układ

Jebnie niebawem. Układ Herculabus, bliźniak Naszego Słońca co 52 lat mija się z nim, a co 13 cykl tej mijanki kończy się jakąś rozpierduchą Język 13 x 52 = 676 lat........cykl ma 676 a My mamy rok coś około 1738...fałszywych lat dodanych coś w okolicy 300 ...po co ? ....Dla zwiedzenia, dla depopulacja,,,,.......jak ? ...ano przez ignorancję i nie wiedzę.....,,UNE,, są już przygotowane (karmicznie informują o czymś zeby im kama się nie zasyfiła) a sami budują sobie schrony/tunele np św. Gotarda ....zatkao kakao ?......je.bne najpóżniej do 20 24 .....ale osobiście obstawiam ten rok....srebro, czarnoprochowiec, własne ujęcie itp 

Portret użytkownika ysamartina

Nasra nas uratuje! od

Nasra nas uratuje! od asteroidy dla tego narody dajcie im więcej kasiory  bo muszą zdolniejszych grafików zatrudnić a i komputery nowe by się przydały Smile Oglądałem żekome kratery poimpaktowe zadziwiające jest to że zawsze są zrobione tak że sa prostopadłe do powierzchni ziemi i byc może są to po prostu okrągłe zapadliska, ogulnie temat ciekawy , spadające głazy potwierdzają kosmologię , może ktoś z góry, wnerwiony ciska na ziemie głazy:) 

Portret użytkownika Max 1983

Kurde stary sie robisz jak

Kurde stary sie robisz jak ktoś po 60-tce będzie dla ciebie za młody::)Ale zauważam sam ten proces.Jeszcze niedawno 25-latki mi się wydawały stare ,a 40 letni faceci  to się powinni do trumny kłaść.Dziś....25-latki nadal są stare, ale 40 latkowie to w sumie młodzi faceci::)

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Gdzie

Polecam ruszyć dupę z luneta

Polecam ruszyć dupę z luneta nad morze i sprawdzić czy statki znikają za krzywizna Ziemi.

Większość ludzi woli być idiotami i powtarzać to co przeczyta w "naukiwym" podręczniku niż cokolwiek sprawdzić samemu...

 

Strony

Skomentuj