Szef irańskiego programu nuklearnego zamordowany w okolicach Teheranu

Kategorie: 

Źródło: ANSA

Dnia dzisiejszego w mieście Demawent w pobliżu stolicy kraju, Teheranu, zamordowany został dyrektor irańskiego programu nuklearnego Mohsen Fakhrizadeh. Irańskie władze potwierdziły śmierć swojego wysokiego urzędnika. W komunikacie irańskiego Ministerstwa Obrony podano: „Naukowiec nuklearny Mohsen Fakhrizadeh został dziś zamordowany przez terrorystów”.

Fakhrizadeh był wyższym rangą oficerem irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji (IRGC), profesorem fizyki na Uniwersytecie Imama Husseina w Teheranie i byłym szefem irańskiego Centrum Badań Fizyki (PHRC). 

Irańska agencja Fars News podała, że Fakhrizadeh został ranny w strzelaninie a następnie zmarł w szpitalu. Jak podały irańskie władze zamachu dokonali uzbrojeni terroryści. Nie trudno jednak domyśleć się, że zleceniodawcą owego aktu terroru państwowego był zapewne Izrael, któremu przypisywane są podobne akty barbarzyństwa, które reżim syjonistyczny uprawiał w czasach administracji Obamy, kiedy to mordował na oślep irańskich naukowców tylko po to, aby zastraszyć całe środowisko naukowe Iranu, wierząc, że w ten sposób spowolni on irański program nuklearny, który wedle ustaleń Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej od 2003 roku rozwijany jest jedynie w celach gospodarczych, gdyż w tymże roku porzucono Projekt Amad, kierowany właśnie przez Fakhrizadeha program budowy irańskiej broni jądrowej.

Od tamtej pory nie ma żadnych dowodów na to, iż Iran dąży do wytworzenia własnej broni atomowej. Jednak mimo to Izraelczycy co jakiś czas zostają oskarżeni o akty państwowego terroru, kiedy to kolejni bogu ducha winni naukowcy giną w zamachach terrorystycznych, czasem razem ze swoimi rodzinami w tym małymi dziećmi a czasem również z postronnymi osobami - Irańczykami, którzy "mieli pecha" i znaleźli się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie, będąc w zasięgu rażenia żydowskich bomb.

Morderstwo Fakhrizadeha wydaje się być kolejnym elementem historii pisanej w ciągu ostatniego miesiąca przez reżim izraelski i ich waszyngtońskich wasali, którzy od czasu przegranych przez rzecznika interesu Izraela Donalda Trumpa wyborów prezydenckich z 3 listopada bieżącego roku postanowili podkręcić tempo konfrontacji z Islamską Republiką Iranu, o czym więcej można przeczytać w artykule pt. "Stany Zjednoczone w ciągu najbliższych kilku tygodni mogą zbombardować Iran".

Oczywiście zarówno dla Izraela jak i dla Stanów Zjednoczonych sytuacją wymarzoną byłoby zapewne to, aby to Iran uderzył na nich jako pierwszy, aby Ci mieli pretekst do kontruderzenia na irańskie instalacje jądrowe. I jak się wydaje taki właśnie cel przyświecał sprawcom piątkowego zamachu terrorystycznego na tego wysokiego irańskiego urzędnika państwowego.

Dowódca irańskich Strażników Rewolucji na twitterze poinformował, że pomści śmierć tego naukowca tak samo jak pomścił śmierć innych zamordowanych wcześniej irańskich uczonych. Ciekawe czy owa zemsta, jeżeli do niej dojdzie będzie na tyle mocna, aby stać się przyczyną otwartego konfliktu zbrojnego. Jak się wydaje Irańczycy są na tyle pokojowym i cierpliwym narodem, że kolejne izraelskie i amerykańskie prowokacje nie robią na nich większego wrażenia a powodują cel odwrotny od zamierzonego - jeszcze większą mobilizację Irańczyków przeciwko Izraelczykom i Amerykanom i jeszcze większą nienawiść wobec tych dwóch krajów. No chyba że taki właśnie cel przyświeca izraelskim i amerykańskim militarystom - generować gniew Irańczyków aby mieć pretekst do podkręcania produkcji zbrojeniowej i kontynuowania w nieskończoność wojny z terrorem, która jest świetnym biznesem dla kompleksu militarno-przemysłowego zarówno Izraela jak i USA. A która w przypadku upadku reżimu w Teheranie straciła by rację bytu albo zmusiła by Amerykanów i Izraelczyków do znalezienia innego islamskiego wroga, który napędzał by zyski ich korporacji branży zbrojeniowej.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Adolf Rotshild
Portret użytkownika Adolf Rotshild

Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

To morderstwo szefa

To morderstwo szefa irańskiego programu atomowego jest kolejnym doskonałym przykładem jak względna i płynna jest definicja TERRORYZMU.Stereotyp terrorysty to  brodziaty Arab obuty w szmaty z okrzykiem Allah Akbar na ustach ? Okazuje się że absolutnie NIE ! Takim samym TERRORYSTĄ jest też BANDYTA z obcego państwa i wywiadu, mordujący na terenie innego państwa jego obywateli. A może nie ?! 

Portret użytkownika Medium

Nic do mnie nie przyszło od

Nic do mnie nie przyszło od Ciebie.

Dostałam natomiast dziwny e-mail o następującej treści:

Greetings from Poland once more!

We are terribly sorry for Your loss (mr Mohsen Fakhrizadeh).
Political zionists do not sleep and do not wait, they will do anything to unleash a nuclear conflict in the Middle-East.
But there is nothing to worry about, since nuclear weapons do not exist!
But radio-active EMF (electromagnetic field) does. This is why I am writing to You again.
 I will repeat myself. You are being taken over by China, Poland is being taken over by Usrahell (usa+israel+hell) as far as 5G is taken under consideration.
You can find my data in a previous e-mail of mine. Please do not hesitate to support our initiative. 

Best regards,
Michał

Portret użytkownika Mojeimię44

Jak miałem konto na twitter

Jak miałem konto na twitter to często im wysyłałem wyrazy współczucia i pisałem, że przeciętni obywatele znający prawdę popierają Iran. Irańczycy od czasów starożytnych byli naszymi przyjaciółmi. Lechici wędrowali do Iranu szlakami handlowymi a oni do nas. Niestety od czasów Mieszka I przez 2 stulecia polscy chłopi byli sprzedawani tam jako niewolnicy a pośrednikami handlu byli chazarscy żydzi co jasno opisują źródła historyczne. Ten okres jednak trzeba wymazać z pamięci gdyż łączy nas więcej niż dzieli. Irańczycy bardzo cenią sobie swoich obywateli z niebieskimi oczami i bląd włosami. Uważają ich za bardzo inteligentnych i często pełnią kluczowe stanowiska. To jest spadek po ariach i właśnie lechitach. Bardzo często dziewczynki z niebieskimi oczami są rezerwowane jako przyszłe żony najbogatrzych irakińczyków i płacą oni za to wielkie pieniądze. Irańskie dziewczyny z niebieskimi oczami są prześliczne.

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika euklides

To są porachunki mafijne w

To są porachunki mafijne w których państwo szydowskie pełni rolę prowodyra. Państwo szydowskie to mafia, gotowa zamordować każdego kto wejdzie z nim w konflikt interesów, jednak mafii nie należy się bać, należy ją zwalczać.

Strony

Skomentuj