Szef Google Ventures uważa, że człowiek jest w stanie dożyć 500 lat

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Nie od dziś słyszymy, że życie człowieka może zostać znacznie wydłużone. Bill Maris, szef Google Ventures twierdzi, że wraz z postępem w medycynie i biomechanice, nad czym pracuje od dłuższego czasu, będziemy mogli dożyć aż 500 lat.

 

Google Ventures inwestuje wielkie pieniądze w firmy, które zajmują się między innymi medycyną, genetyką i długowiecznością. Wraz z korporacją Apple, utworzyła projekt Calico, w ramach którego naukowcy badają jak zatrzymać proces starzenia się oraz zwalczyć choroby związane z wiekiem.

 

Wielu futurystów przewiduje, że technologia, medycyna i nauka zajdzie tak daleko, że będziemy mogli wydłużyć nasze życie o wiele lat. W 2013 roku na łamach czasopisma PLoS Genetics naukowcy opisali metodę, która przynajmniej według założeń, pozwoliłaby nam dożyć aż 800 lat. Wydaje się to wręcz nieprawdopodobne, a stąd już niewiele brakowałoby do osiągnięcia nieśmiertelności.

 

Bill Maris mówi o 500 latach, jakich moglibyśmy dożyć bez utraty zdrowia, zarówno fizycznego jak i psychicznego. Jest to z pewnością bardzo wielkie wyzwanie dla specjalistów, którzy muszą zbadać w jaki sposób możemy wydłużyć nasze życie, czy te metody na pewno są bezpieczne i czy będziemy w stanie poradzić sobie z chorobami, które pojawią się z czasem a o których możemy nawet nie mieć pojęcia.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/google-ventures-pracuje-nad-wydluzeniem-zycia-czlowieka-500-lat

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Endżi

Prawda taka że

Prawda taka że sztucznie przedłużają życie tylko ludzie niewierzący, człowiek wierzący nie ma się czego obawiać. Wie że ma misje do spełnienia tu i teraz, a po śmierci fizycznej czeka go życie w lepszym świecie bądź powrót aby dokończyć misje, zaś tego co sprzeciwił się woli Bożej oszukując śmierć fizyczną czeka go potępienie.

Portret użytkownika scolo

W Polsce coraz mniej osób

W Polsce coraz mniej osób dożyje do emerytury, a to za sprawą braku możliwości lecznia zwykłych przypadłości. u specjalisty. Terminy na przyjęcie do lekarza kilkumiesięczne, a do podstawowej opieki zdrowotnej kilkudniowe. 

Portret użytkownika łysy

Ja się właśnie dziś zapisałem

Ja się właśnie dziś zapisałem do kardiologa bo mnie od jakiegoś czasu bardzo boli serce. Dostałem termin na koniec października! Prędzej padnę na zawał... No chyba że zbadam się prywatnie... 100pln za wizytę... to termin będzie jeszcze w tym tygodniu Wink

Strony

Skomentuj