Szef Facebooka, Mark Zuckerberg, chce zostać prezydentem USA w 2020 roku

Kategorie: 

Mark Zuckerberg - Źródło: twitter

Rosną spekulacje na temat tego, że Mark Zuckerberg – amerykański przedsiębiorca oraz główny twórca serwisu społecznościowego Facebook – będzie ubiegać się w 2020 roku o urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Zuckerberg oraz jego żona Priscilla Chan zatrudnili Joela Benensona, demokratycznego analityka, doradcę byłego prezydenta USA, Baracka Obamy, a także głównego stratega kampanii prezydenckiej Hillary Clinton w 2016 roku, jako doradcę ich wspólnego projektu filantropijnego. Para zatrudniła także Davida Plouffe'a, menedżera kampanii prezydenckiej prezydenta Obamy w 2008 roku oraz Amy Dudley – byłą doradczynię ds. komunikacji dla senatora Tima Kaine’a, który kierował kampanią wyborczą Georga W. Busha w 2004 roku.

 

Zuckerberg odbywa także roczną podróż do wszystkich 50 stanów, gdzie spotyka się z miejscowymi gubernatorami. Całą wyprawę dokumentuje fotograf Charles Ommanney, który pracował zarówno dla kampanii prezydenckiej Busha, jak i Obamy. 

Póki co założyciel Facebooka zaprzecza swoim aspiracjom prezydenckim, jednak jego działania dowodzą czemuś zupełnie innemu. Gdyby jednak Zuckerbergowi zachciało się kandydować, wystarczy, że przeznaczy około 1 % swojego majątku, aby sprostać kwocie wydanej na stosunkowo drogą kandydaturę prezydencką Hillary Clinton w 2016 roku.

 

Zeszłoroczne wybory prezydenckie oraz kongresowe w Stanach Zjednoczonych wyniosły rekordową kwotę 6,5 miliarda dolarów. Kampania Clinton kosztowała 768 milionów dolarów, a kampania Donalda Trumpa 398 milionów dolarów. Majątek Zuckerberga, wyceniony przez Forbesa, wynosi około 71 miliardów dolarów, co czyni go jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Trudno jednak określić, na jak kosztowną kampanię zdecydowałby się amerykański przedsiębiorca.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika pacynka

Mało prawdopodobne. Naród

Mało prawdopodobne. Naród koczowniczy zawsze stoi z tyłu za swoimi kreaturami, które wystawia na fasadę. Ta taktyka sprawdza się od conajmniej kilkuset lat. Tego naucza Talmud, o tym instruują Protokoły Mędrców Syjonu. Czemu mieliby teraz zmieniać tak świetnie funkcjonujący mechanizm...?

Portret użytkownika baca

rudy nie wygra wyborów bo nie

rudy nie wygra wyborów bo nie wolno głosować na rudych no ale zawsze może je... hmm... sfałszować

no więc jak Cukierberg zostanie prezydentem to dopiero bedzie cukrował... każdy kto nie jest rudy, żyd i transwestyta otrzyma słodkie powołanie do wojska...

jeśli na czas kampanii wyborczej zatrudni Zuchero a na rzecznika prasowego Tuska to pozamiatane... czarni wyemigrują do Ameryki Południowej a blondyni do Kanady

 

Portret użytkownika Rasta4Peace

Po wielu lartach nigdy

Po wielu lartach nigdy chłopie nie przestałeś mnie zaskakiwać. Dałem sobie spokój z jakim kollwiek udzielaniem się, czytaniem większości komentarzy newsów, ale widze jesteś tu wciąż.
Kim ty do cholery jestes? Biggrin Musisz być kimś "znanym" Biggrin korwin? Biggrin Cejrowski? Biggrin Może ktoś zza kamery? Biggrin Szacunek bo nie jesteś napewno bacą, moja opryszczka na ustach wie lepiej że nadchodzi jeśień niż ty czy będzie padać Acute
Ale szacun, za czas twojego życia, który poświęca by wk**wiać tych napinaczy od tylu lat.
PS. Nie każdy rudy jest fałszywy, tak jak nie każdy terrorysta to islamista... oj nie tak.. Chyba coś się nie zgadza

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Skomentuj