Szczyt globalnego ogłupienia w Warszawie

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Kolejne badania wskazują, że globalne ocieplenie w wielu miejscach na Ziemi nie występuje, a w perspektywie dwóch dekad doszło wręcz do stabilizacji średniej temperatury. Jednak w propagowanie nowej świeckiej religii antropogenicznego ocieplenia wywoływanego przez człowieka zainwestowano zbyt wiele, aby nagle się poddać.

 

Pierwowzorem biznesu globalnego ocieplenia było to, co uczyniono w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku z tak zwanym problemem dziury ozonowej. Stworzono wtedy wrażenie, że tworząca się na biegunie południowym strefa mniejszej niż zwykle warstwy ozonu, to nie efekt procesów chemicznych zachodzących w wyższych partiach atmosfery, tylko skutek korzystania z gazów zwanych freonami.

 

Aby ratować dziurę ozonową podpisano liczne porozumienia i narzucono stosowanie tajemniczych "zamienników gazowych". Dzisiaj już mało kto to pamięta i dlatego ludzie nie czują dyskomfortu, gdy znowu dowiadują się o kolejnych dziurach ozonowych rejestrowanych na południowym i ostatnio też północnym krańcu Ziemi. Ktoś zrobił biznes, wypromował swój gaz, niby bezpieczny i odtrąbiono sukces.

 

Szwindel, jaki zaplanowano z globalnym ociepleniem to wprowadzenie tego planu na nowy poziom. Znowu wybrano gaz do nienawidzenia, tym razem dostało się dwutlenkowi węgla i postanowiono na tym zarobić. Cały przemysł rozpoczęła słynna prezentacja Ala Gore, byłego wiceprezydenta USA. Dowodził w niej, że przemysł na świecie wywołuje zmiany klimatu i trzeba działać, czyli opodatkować ludzkość, aby zmniejszyć niekorzystne rzekomo emisje.

 

Tak jak w przypadku ozonu konsensus udało się w miarę szybko wypracować tak w przypadku walki z tak zwanymi gazami cieplarnianymi nie poszło tak łatwo. Rządy wielu państw szybko zorientowały się, w jakim to zmierza kierunku i wiele z nich włączając dwie największe gospodarki świata, czyli USA i Chiny, nie zdecydowały się na uczestnictwo w tym naukowym przekręcie.

 

Za to bardzo ochoczo do wdrażania rozmaitych urojonych programów pseudoekologicznych zgłosiła się Unia Europejska. Przystąpienie do realizacji postanowień Protokołu z Kioto zadeklarowało cześć krajów, które widziały w tym szansę na biznes. Na przykład Francja, która produkuje prąd elektryczny w siłowniach jądrowych ma nadwyżkę limitu CO2, ale dla Polski, której energetyka oparta jest na spalaniu węgla to dramat.

 

Nic nie pomogło w odkłamaniu kwestii globalnego ocieplenia. Nie spowodował tego gigantyczny skandal naukowy zwany Climate Gate. Przypomnijmy, że część danych naukowych, na które powoływał się ONZ-owski IPCC została sfałszowana. Naukowcy, którzy tego dokonali z pewnością zrobili to, czego się od nich oczekiwało. Jednak potem kurz opadł a to samo IPCC niczym kibic reprezentacji Polski zaczęło intonować "nic się nie stało".

 

Gdy doszło do tego, że udowodniono, że ocieplenie skończyło się 15 lat temu uznano, że okres aktualny to tak zwana "pauza" i ciepło z pewnością powróci, czyli płacić ludzie i nie myśleć. Co więcej ten sam IPCC opublikował kolejny raport, w którym stwierdza, że "jest 95% prawdopodobieństwo, że zmiany klimatu są wywołane działalnością człowieka. Innymi słowy, jeśli fakty wskazują inaczej, tym gorzej dla nich.

 

Za kilka dni odbędzie się w Warszawie kolejne spotkanie zwolenników osobliwej teorii globalnego ocieplenia. Nie będzie tam jednak miejsca na fakty i na naukowe dyskusje. Cel tej klimatycznej konferencji jest jasny, wzmocnienie propagandowego nacisku na społeczeństwo w celu petryfikacji układu polegającego na stworzeniu mechanizmów ograniczenia rozwoju gospodarczego państw wschodzących a także ustanowienie mechanizmów podatkowych, które w sposób jawny albo ukryty wytransferują cześć zagrabionych na tę walkę z wiatrakami środków finansowych.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika bielik4041

Kochani ludzie zacznijmy od

Kochani ludzie zacznijmy od tego, że Ziemia się kręci kręciła się i kręcić się będzie przez jeszcze jakiś czas. Czas płynie a rzeczywistość się zmienia. Niezależnie od człowieka klimat się zmienia. Przecież były zlodowacenia wtedy kiedy nawet o człowieku matka natura nie pomyślała i były też ocieplenia. Myślimy, że tak jak było 50 lat temu czy 10 to tak będzie zawsze to nonsens. Klimat się ciągle zmienia jest dynamiczny i to bez względu na to czy jesteśmy czy nie. Jakimś cudem ludzie przystososwali się do życia za kołem podbiegunowym czy na pustyni, ale taka jest kolej rzeczy, że jest selekcja naturalna i zostaną tylko najsilniejsze gatunki. 
Inną kwestią jest oczywiście tępota ludzi. Sam mieszkam no powiedzmy w małej mieścince i mam niedaleko las. Bardzo lubię tam chodzić, ale tutaj zaczynają się problemy...idziesz drogą i co widzisz? telewizory,stare opony,azbest i drugą połowę tablicy mendelejewa... I TO JEST KARYGODNE,że sami śmiecimy nasz dom, naszą planetę. O innych przykładach ludzkiej głupoty to już nawet nie wspomnę...

Portret użytkownika SurvivorMan

Podsumowując ten artykuł i

Podsumowując ten artykuł i wypowiedzi cywilizacyjnej masy poniżej, stwierdzam, że WUJEK GOOGLE napłodził internetowych naukowców więcej, niż ziaren piasku na pustyni! Wszyscy wiedzą wszystko...
Ruszcie czasem dupy od komputerów i wyjdźcie na spotkanie z Matką Naturą... Szybko uzmysłowicie sobie jak ona cierpi z powodu ludzkiej głupoty! A co do ocieplenia klimatu... Kraina w której żyją Inuici od 4000 lat, topi im się nagle pod nogami, zaczęli nagle chorować na zabójczą dla nich grypę, mięso fok jest skażone, na ich terenie pojawiają się rośliny i zwierzęta z cieplejszych stref, ale oczywiście nic się nie dzieje... Internetowa gawiedź z Polski wie lepiej!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika rudolf

Mamy koniec holocenu, jak na

Mamy koniec holocenu, jak na terenach polski byla tundra i biegaly tygrysy szablozebne a nagle zaczely wkraczac gatunki drzew lisciastych to nikt nie robil z tego powodu afery....Inna sprawa sa zanieczyszczenia a inna ocieplenie.

Portret użytkownika euklides

Dla mnie jesteś mistrzem

Dla mnie jesteś mistrzem hipokryzji albo ściemniania. Na łono Matki Natury oczywiście dojeżdżasz samochodem, masz wysokie stanowisko w jakiejś fabryce, pierd... o brutalności życia domagając się podatku, który mógłby cię rozłożyć finansowo, siedząc przed komputerkiem zachwalasz uroki życia w dziczy, gardzisz pogonią za pieniądzem, ale chełpisz się swoim stanowiskiem i płacą, nabijając się z ludzi układających jogurty, a wszystko to najlepiej obrazuje awatar - ognisko na ekranie monitora.
A tak poza tym też mi wyczyn pojechać w plener. Podniecasz się tym jak czymś niezwykłym, a dla większości ludzi to normalne. Każdy wie, że w lasach są śmieci, że rzeki i jeziora są brudne, że w miastach jest smog, i właśnie dlatego walka z przezroczystym wrogiem zwanym CO2 wydaje się śmieszna.

Portret użytkownika greani11

masz plusa  dobre celujace

masz plusa  dobre celujace stwierdzenie  .trzeba jeszcze dodac ze te smieci co spotkasz w gorach sa wlasnie od takich jak on  a w sposob jaki on sie wypowiada od razu widac stolek kase ktora wydaje na zanieczyszczanie srodowiska swoim wysmarowanym autem dojezdzajac do miejsc gdzeio jest bylo zabronione i on mowi o ichronie srodowiska chyba swojego jak napisalem biurokratow.gdyby on ruszyl dupe ze stolka zobaczylby przede wszystkim ludzi nie z jego kregu tylko tych co walcza o byt i zastaowil sei co mowi o wydawaniu kasy na jakies pierdoly co nie maja nic wspolnego z ochrona srodowiska a za gledzenie  branie kasy to jest juz ponizej pasa temat.powim ci tez tak kultura polakow jest bardzo zanizona przyjedz do niemiec i zerknij co wyrabiaja ci co ledwo przyjezdzaja a zrozumiezs o czym mowie i moim zdaniem spotkania na takich szczeblach nei powinny byc bynajmniej w polsce gdyz sama ma pelno brudu i nieladu .60 % dla przykladu w ikei mebli produkowanych jest w polsce a co to daje  wyniszczenie drzew w polsce bo nie wierze ze kazdy prtoducent sprowadza je z zagranicy .chcesz podam ci wiele rzeczy ktore robia püolacy nie tak jak powinni a zajmuja sie igolnoswiatowym problemem ktory nie jest problemem.a prognozowanie i inne glupot yon powinien zatrzymac dla siebie.podac przyklady katolicyzm w polsce 75 % macie 4 biblie ktore sa rozne  pozatym tlumaczenie bibli z jez heb na rozne inne jest mylne i nieprawda .-wyznawanie chrzescijanstwa - ludobujcow z 16 w . mylne prawo w polsce tore jest ponoc jedno ale wyrazane w kazdym sadzie inaczej  - zalezy od nastroju prok sedziego i adwokatow. balagan na drogach -pylica pluc  kolejnictwo - brak napojow w pociagach i miejsc gdzie mozna cos zjesc jadac 9 godzin wrakiem.w miastach nie ma busow tylko jakies transportery przewoza ludzi wstyd.i zanieczyszczenie srodowiska w busa wchodzi wiecej ludzi i mniej ich potrzeba.czyli jednym slowem polska ma plany do dupy i sam przyczynia sie w duzym stopniu do wyniszczenia srodowiska.napychajac kieszenie takim jak on.

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Portret użytkownika SurvivorMan

1. G.wno o mnie wiesz, więc

1. G.wno o mnie wiesz, więc nie zarzucaj nie hipokryzji... Oj żeby takie osobniki jak Ty, robiły tyle dla środowiska co ja... Świat byłby o wiele czystszy!!!
2. Z nikogo się nie nabijam... Jeśli ktoś nie potrafi rozmawiać merytorycznie (wiesz w ogóle co znaczy to słowo?) i z miejsca bierze się za obrażanie, to ma kontrę z mojej strony zapewnioną i tyle! Ja nie Matka Teresa ani Jezus, żeby drugi policzek nadstawiać!!!
3. Każdy wie że w lasach są śmieci, każdy wie że jest smog... Więc dlaczego nikt z tym nic nie robi, skoro jest świadomy tych skażeń? To jest dopiero hipokryzja!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika greani11

z tego co zauwazylem czytajac

z tego co zauwazylem czytajac twoje bezsensowne wypowiedzi kolego zacznij mowic z normalnymi ludzmi normalnie a skoro uwazasz sei za wyzej posadzonego na stolku dlaczego zarabiasz miej ide mnie ja wiem jedno ze wydawanie pieniedzy na wasze wyimaginowane niewydarzine porabane i niezrownowazone  postanowienia utawy i iinne szkoda czasu i kasy gdyz wydaje sie publiczne pieniadze na nic to co sie dzioeje jest normalne ja nie widze zadnego zagrozenia na ziemi emitacja 02 jest potrzebna dla zycia wielu roslin a na marginesie co ty wydychasz  powinni tez to przykrucic wez pod uwage ze jest coraz wiecej ludzi na ziemi nikt i tym nie mowi ale po cichu likwiduje sie ten stan .zagrozenie jest calkiem z innej strony  wycinanie lasow na maxa jest problemem w niektorych czesciach ziemi masz tak czyste powiertze ze twoje pluca pekna pozatym wulkany i inne naturalne na ziemi wystepujace jak dla neiktorych anomalia przyczyniaja sie do tego co widac bardziej jak tysiace aut czy firm dmuchajacych w gore.zacznij pierw wydawac wlasnei kase ludzi i namow tych w rzadzie na to by przeznaczyli jak napisales na ochrone tego co jest a dopiero gadanie göupot o szczytach w ktorych wyrzuca sie kase na pierdoly napychajac kieszenie tych na gorze by mogli postawic sobei kolejne wille w innych czesciach swiata  a ludzie w polsce i tak pozostana biedni i ociemniani przez takich jak ty co robisz dla srodowiska - juz ci powiem z takim jezykiem jakim sie poslugujesz jestes nastepna osobą zyjaca z naszejh kasy ktorta duzo gada i wydaje nasze pieniadze .nic wiecej tym jestes.widac ti po twojej wypowiedzi.a google daja wiecej wiadomosci jak kazda inna beznadziejna szkola w ktorej oklamuje sie przez wieki ludzi wciskajac im brudy .ty poslugujesz sie wlasneiu tym zaklamanym systemem  ktirego wiekszosc inteligentnych ludzi unika . a dla jakiego srodowiska robisz to tez widac srodowiska biurokracjii koles ok.

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Portret użytkownika SurvivorMan

Mam gdzieś szczyty

Mam gdzieś szczyty klimatyczne i inne tego typu imprezy robione za nie wiadomo jakie pieniądze! Też jestem zdania, że do niczego dobrego one nie doprowadzają! Krawaciarze siedzą i debatują w 5* hotelach, a 3 gatunki roślin i zwierząt jak dziennie ginęły, tak giną dalej!!! To co chcę przekazać, to to, że stałem, stoję i będę stać w obronie tych, którzy sami przed ludzką głupotą i bezczelnością nie są w stanie się bronić, czyli roślin i zwierząt! Nie biorę za to ani grosza, bo nawet jakbym chciał brać, to niby kto za to miałby płacić? Wolę pajacowi który w lesie robi sobie prywatne wysypisko, spuścić porządny wpier..l, jeśli nie rozumie poprzedzającej prośby o usunięcie swoich śmieci! Lepiej mi wtedy! A twierdzenie że na ekologii się zarabia jest domeną głupio-mądrej, wszystkowiedzącej internetowej gawiedzi!!! Jak ktoś na tym zarabia, to tradycyjnie (jak na wszystkim innym) POLITYCY... A nie ekolodzy! Jak twierdzicie że w takich organizacjach jak Greenpeace się można majątku dorobić, to czemu się nie zatrudnicie? Kasa za rzekome nic nie robienie? Co? Moralność Wam nie pozwala? Lepiej być rżniętym w dupsko na etecie? Dawajcie do nas... Mówię Wam... Milionerami będziecie!!!
A tak serio: K.rwa, z podziwu byś chłopcze nie wyszedł, jakbyś zobaczył wypłatę... A właściwie jej brak!
Jeśli chodzi o deforestację, to mam prośbę, abyś nie wypowiadał się na temat, o którym pojęcia nie masz!!! To że wycinają las deszczowy na drugim końcu świata, nie oznacza że nie ma to wpływu na klimat u nas! Ziarnko do ziarnka... Mówi Ci to coś?
To samo jeśli chodzi o wulkany: Też masz na ten temat marną wiedzę...
Proponuję troszkę danych na ten temat:
http://doskonaleszare.blox.pl/2009/04/Wulkany-i-CO2.html
Aha I jeszcze jedno... Powtarzałem już to innym zidiociałym dzieciom nowoczesności i powtórzę to też tobie: Tłumaczenie zanieczyszczania środowiska tym, że rośliny potrzebują CO2, to największy debilizm o jakim słyszałem w temacie ekologii... Może ci przypomnę, że przyroda doskonale sobie radziła przez miliony lat bez tych "gratisów" od "dobrodusznych" ludzi!!! Przez miliony lat sama sobie dostarczała CO2 (np. wulkany) i jakoś nie potrzeba jej było "pomocy" ludzkiego pasożyta! Przemyśl pewne tematy, bo za dekadę lub dwie będziemy martwić się nie o pieniądze, ale o wodę pitną i żywność! Tak się właśnie skończy wasze gryzienie ręki która karmi!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj