Szczepionki Pfizer i BioNTech mogą wywoływać zapalenie mięśnia sercowego

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy z Izraela twierdzą, że szczepionka wyprodukowana przez firmy Pfizer i BioNTech, może narażać ludzi, na podwyższone ryzyko zapalenia mięśnia sercowego.

W raporcie przedłożonym izraelskiemu Ministerstwu Zdrowia przedstawiono porażające dane, zgodnie z którymi, u jednego na 3000 i jednego na 6000 zaszczepionych mężczyzn w wieku od 16 do 24, rozwinął się ten rzadki stan.

 

Należy wspomnieć, że zgodnie z treścią raportu, większość przypadków była łagodna i ustępowała w ciągu kilku tygodni, co jest typowe dla zapalenia mięśnia. Izraelscy urzędnicy ds. zdrowia po raz pierwszy zgłosili ten problem w kwietniu, kiedy odnotowano ponad 60 przypadków. Wspomniany problem, dotyczył głównie młodych mężczyzn, którzy otrzymali drugą dawkę szczepionki kilka dni wcześniej.

Mniej więcej w tym samym czasie Departament Obrony USA zaczął śledzić 14 takich przypadków. W połowie maja amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób poinformowało, że również analizuje przypadki zapalenia mięśnia sercowego.

 

Urzędnicy Europejskiej Agencji Leków poinformowali o podobnym śledztwie, w okolicach 28 maja. W ich przypadku, zgłoszono aż 107 takich zachorowań, po podaniu szczepionki Pfizer-BioNTech. Oznacza to, że szansa na zachorowanie, wynosiła około 1 na 175 000 podanych dawek.

 

Tego typu rewelacje, zostały ujawnione w tym samym czasie, gdy Izrael i wiele krajów europejskich decyduje się na szczepienie dzieci i młodzieży. Izrael szczepi młodzież w wieku 16 lat i starszą od końca stycznia, a Ministerstwo Zdrowia tego kraju, ma rozszerzyć ten projekt dla dzieci w wieku 12 lat. Inne kraje, w tym Stany Zjednoczone i Kanada, rozpoczęły już szczepienie dzieci w tym wieku.

 

Co ciekawe, dziewięćdziesiąt procent przypadków zapalenia mięśnia sercowego wykrytych w Izraelu dotyczyło mężczyzn. Mimo iż ta choroba jest zwykle częstsza wśród młodych mężczyzn, wśród zaszczepionych, wskaźnik ten był od pięciu do 25 razy wyższy.

Przypadki zapalenia mięśnia sercowego po szczepionce Moderna, która nie jest stosowana w Izraelu, są również badane w Stanach Zjednoczonych. Nie jest jasne, dlaczego te dwie szczepionki, które opierają się na RNA (mRNA), mogą zwiększać ryzyko.

 

Jedną z możliwości jest to, że bardzo wysokie poziomy przeciwciał, które powstają u młodych ludzi, mogą prowadzić nadmiernej reakcji autoimmunologicznej, która zagraża sercu. Spośród około 40 przypadków zapalenia mięśnia sercowego, jakie zgłoszono w Izraelu, tylko nieliczne potrzebują kortykosteroidów, a większość wyzdrowiała całkowicie.

 

Zgłoszone przypadki dają jednak powód do refleksji dla władz tego kraju. Jednym z ważnych pytań jest to, czy opóźnienie drugiej dawki szczepionki może zmniejszyć potencjalne ryzyko. Spadek liczby przypadków zapalenia mięśnia sercowego wśród osób, u których druga dawka została opóźniona, może pojawić się w danych w nadchodzących miesiącach.

 

Naturalnie izraelskie Ministerstwo Zdrowia, nie rezugnuje ze szczepień i powtarza znaną z innych państw maksymę, wedle której korzyści ze szczepionki przewyższają wywoływane przez nią ryzyko, nawet dla młodych ludzi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika j23

Taka bajka ....

Taka bajka ....
Za górami za lasami była kraina w której Archonci hodowali gadające barany .Gdy stado baranów nadto się rozrosło a zaczynało w krainie brakować trawy ,postanowili zredukować stado .Wymyślono że zagraża stadu groźny wilk i tylko barany które zjedzą podane im cukierki staną się odporne na ataki wilka.Cukierki miały być zatrute.Jednak w stadzie pojawiły się sztuki które zaczęły podejrzewać podstęp i wzywać stado aby się nie częstowała cukierkami .Więc uruchomiono nagonkę na te zbuntowane barany , a tym którzy zjedzą cukierki obiecano nagrody.Zaczęto podawać stadu cukierki ale na każde 1000 cukierków tylko 50 było zatrute .Więc barany które zjadły nie zatrute cukierki stały się zaciekłymi obrońcami spożywania cukierków i zaczęły atakować zbuntowane barany , nic mi nie jest ,to nie prawda że są zatrute ,buntownicy kłamią. Ogłoszono że jedna taca cukierków nie wystarczy że trzeba będzie spożywać co pewien czas .Do każdej następnej tacy postanowiono dodawać część zatrutych cukierków .I tak stopniowo redukowano bezmyślne stado baranów

Portret użytkownika S

Plandemia w jednym obrazku

Taka ciekawostka: w 2020 na "covid" oficjalnie zmarło 1,4 miliona ludzi w rok. Od rozpoczęcia masowych szczepień w styczniu zmarło już 2,3 miliona ludzi (tylko w 5 miesięcy). Wnioski? Plandemia w jednym obrazku

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika baca

ano właśnie... juz od dawna

ano właśnie... juz od dawna jedno mnie zastanawia: z tych milionów wyszczepionych może się okazać jedna wielka kupa a nie prawda... kłamią przecież na potęgę, a jak tylko jest możliwość weryfikacji to sie okazuje że miliony są z dupy wzięte - czysta fikcja...

ze wszystkich ludzi których znam odszczepieńców jest tylko.... dwóch... nijak się to ma do milionów rzekomo zaszczepionych...

w realu nie widze 20% lub więcej zaszczepionych... w realu widze coś w stylu danych z japonii gdzie się odszczepiło pół procenta...

fałszowane są na potęgę statystyki, fałszowane wybory, nie ma nad tym żadnej kontroli - dlaczego akurat liczba odszczepieńców miałaby być prawdą?

weźmy ten portal i stałych bywalców - maggi to pierwsza o której wiem że się podobno zaszczypała - a gdzie te miliony? gdzie te 20 lub więcej procent?

coś tu nie gra i to grubo - kolejna mega sciema która zapewne za jakiś czas zostanie obnażona...

 

Strony

Skomentuj