Szczątki zestrzelonego indyjskiego satelity mogą zagrażać Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Kategorie: 

Źródło: facebook.com

Zdaniem szefa NASA, Jima Bridenstina, ostatni test broni anty-satelitarnej wykonany przez Indie, spowodował powstanie ponad 400 śmieci kosmicznych, które mogą zagrozić Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Zestrzelenie satelity n a orbicie nie spodobało się Amerykanom, którzy od początku to krytykowali.

 

Argumenty szefa NASA są takie, że Indie poprzez swój test pozostawiły na orbicie ziemskiej setki niebezpiecznych odpadów kosmicznych, będących konsekwencją testów broni anty-satelitarnej. Według przedstawicieli agencji kosmicznej NASA, szczątki znajdują się w takim miejscu na orbicie, że mogą stanowić zagrożenie dla stacji kosmicznej.

Przewidywalny tor lotu fragmentów zestrzelonego satelity wygląda na kolizyjny z ISS. Stacja kosmiczna będzie musiała okresowo dokonywać korekt wysokości, aby uniknąć zagrożenia. 

Szef NASA, Jim Bridenstine potępił szczególnie celowe tworzenie kosmicznych chmur szczątków. Jego zdaniem  jest niezgodne z zasadami lotów kosmicznych. Jednak fakty są takie, że to pokaz siły Indii, które stały się już pełnoprawnym mocarstwem kosmicznym. Nie był to też oczywiście pierwszy taki test broni anty-satelitarnej jaki przeprowadzono. 

Warto wspomnieć, że Chińczycy dokonali skutecznego zestrzelenia jednego ze swoich satelitów meteorologicznych. Udało im się tego dokonac już 12 lat temu, w 2007 roku. W efekcie tego testu, na orbicie znajdującej się na wysokości około 900 kilometrów nad Ziemią pozostała chmura ponad 3000 fragmentów. Jest to jednak znacznie wyżej niż zwykle operuje Międzynarodowa Stacja Kosmiczna.

 

 

 


 

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro



Komentarze

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Regionalny System Ostrzegania

Regionalny System Ostrzegania przed Wyzyskiem, Ludobójstwem i Pasożytnictwem, informuje, że na terenie Lechii, grasują niebezpieczne, zorganizowane bandy i grupy przestępcze o charakterze politycznym i religijnym, udające władze ustawodawczą, duchową, sądową i wykonawczą , podważając idee wolności, za pomocą braku równości. 

 

Te, niebezpieczne organizacje o charakterze mafijnym, posługują się bronią : hierarchii, prawa, tytułu, pasożytnictwa podatkowego oraz pieniądzmi i policyjno - wojskową ochroną, do wytworzenia realności swoich poczynań - idei strachu oraz poczucia winy. 

 

Niniejszym, poszukuje się listem gończym, osoby posługujące się pseudonimami : Prezydent, Premier, Minister, Urzędnik, Ksiądz, Kardynał, Lekarz, Prezes, Farmaceuta ... pod zarzutem, zrujnowania Lechii i przekształcenia jej w państwo handlowe, zależne od międzynarodowych korporacji nazywanych państwami ustrojowymi. 

 

Ostrzegamy również przed : lichwiarzami, spekulantami, urzędami skarbowymi, bankami i innymi piramidami finansowymi : ZUS, PZU, KRUS ... , działającymi w ramach kartelu państwa handlowego, nazywanego potocznie (marką handlową) : Polską.

Liga Świata

Strony

Skomentuj