Szarańcza zaatakowała Boliwię

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W Boliwii ogłoszono stan zagrożenia z powodu ataku szarańczy w obszarze miasta Santa Cruz de la Sierra. Jest to najważniejszy region rolniczy tego kraju.

 

 

Pochodzi stamtąd 80% plonów zbóż i zbiorów warzyw, informuje Euronews. Owady żerują w regionie od co najmniej dwóch tygodni. Zniszczonych zostało ponad 1100 hektarów kukurydzy, sorgo i fasoli.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Natenczas Wojski

 

 

 Rok 1647 był to dziwny rok, w którym rozmaite znaki na niebie i ziemi zwiastowały jakoweś klęski i nadzwyczajne zdarzenia.
 Współcześni kronikarze wspominają, iż z wiosny szarańcza w niesłychanej ilości wyroiła się z Dzikich pól i zniszczyła zasiewy i trawy, co było przepowiednią napadów tatarskich. Latem zdarzyło się wielkie zaćmienie słońca, a wkrótce potem kometa pojawiła się na niebie. W Warszawie widywano też nad miastem mogiłę i krzyż ognisty w obłokach; odprawiano więc posty i dawano jałmużny, gdyż niektórzy twierdzili, że zaraza spadnie na kraj i wygubi rodzaj ludzki. Nareszcie zima nastała tak lekka, że najstarsi ludzie nie pamiętali podobnej. W południowych województwach lody nie popętały wcale wód, które, podsycane topniejącym każdego ranka śniegiem, wystąpiły z łożysk i pozalewały brzegi. Padały częste deszcze. Step rozmókł i zmienił się w wielką kałużę, słońce zaś w południe dogrzewało tak mocno, że — dziw nad dziwy! — w województwie bracławskiem i na Dzikich polach zielona ruń okryła stepy i rozłogi już w połowie grudnia. Roje po pasiekach poczęły się burzyć i huczeć, bydło ryczało po zagrodach. NIHIL NOVI SUB SOLE... 

Ostatnio zmodyfikowano 3 lata temu przez użytkowniczkę Airam57

Wikiźródła

Treść udostępniana na licencji CC BY-SA 3.0, jeśli nie podano inaczej.

Skomentuj