Szanghaj odnotowuje najwyższą temperaturę w maju od 147 lat

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Chińska metropolia Szanghaj odnotowała historyczny rekord wysokich temperatur w ostatnim miesiącu wiosny. Termometry podniosły się do 36,1°C, najwyższego odczytu od 147 lat. Poprzedni rekord padł w 1876 roku. Chińscy meteorolodzy przewidują kontynuację upałów w kilku południowych prowincjach kraju w nadchodzących dniach.

 

Szanghajskie Biuro Meteorologiczne ogłosiło nowy rekord temperatury, który padł w mieście 29 maja. Tak wysoka temperatura w maju jest anomalią i budzi niepokój wśród lokalnych mieszkańców i ekspertów. Poprzedni rekord, ustanowiony w 1876 roku, został pobity tylko trzy razy w ciągu ostatnich 145 lat.

 

Chińscy meteorolodzy przewidują kontynuację intensywnych upałów w kilku południowych prowincjach kraju w ciągu najbliższych kilku dni. Chińska Administracja Meteorologiczna poinformowała, że ​​do środy temperatury w większości południowych Chin wzrosną powyżej 35°C, a na niektórych obszarach od 37 do 39°C. Takie upały mogą prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych i wywoływać niepokój wśród ludności.

 

Wraz z upałami inne regiony Chin cierpią z powodu ulewnych deszczy. W północno-wschodniej prowincji Syczuan tysiące mieszkańców zostało zmuszonych do ewakuacji z powodu zagrożenia powodzią. To przypomnienie, że zmiany klimatu mogą prowadzić do ekstremalnych warunków pogodowych, które zagrażają życiu i dobremu samopoczuciu milionów ludzi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

"O ileż łatwiej jest odrzucić rzeczywistość, niż wyzbyć się marzeń".

Skomentuj