Szamani Syberii chcą uzyskać równy status szamanizmu z innymi religiami

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Szamani Syberii chcieli zjednoczyć się z rdzennymi wierzącymi rosyjskimi i resztą pogan europejskiej części kraju, a także uzyskać równy status z innymi religiami – informuje Interfax.

Jak stwierdził najwyższy szaman Rosji Kara-ool Dopchun-ool, wyniki III Wszechrosyjskiego Zjazdu Szamanów w Kyzylu pokazały, że ludzie o takich poglądach chcą zrównać się z muzułmanami i chrześcijanami. Przypomniał, że w epoce kamienia ludzie wierzyli w siły natury.

 

Według niego, delegaci na kongres napiszą apele do prezydenta Władimira Putina, Rady Federacji, Dumy Państwowej, Ministerstwa Sprawiedliwości i Federalnej Agencji do Spraw Etnicznych. Kara-ool Dopchun-ool zauważył, że takie pragnienie szamanów syberyjskich wynika z faktu, że w Tuwie są oni „uciskani przez buddyzm”.

 

Wyjaśnił, że emisariusze buddyzmu tybetańskiego pochodzący z Indii ingerują w przedstawicieli popularnych wierzeń. W tym samym czasie najwyższy szaman zauważył, że nie mają żadnych skarg na Rosyjski Kościół Prawosławny. Uważa, że w ortodoksji wiele czerpie się z szamanizmu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Szamani niezbyt rozumieją o

Szamani niezbyt rozumieją o co tu w tym wszystkim chodzi.Zeby uzyskać równy status szamanizmu z innymi religiami to najpierw trzeba umieć MORDOWAĆ na równi z nimi i to w imię religii i to przez naprawdę długi czas a w zasadzie to ZAWSZE.. 

Portret użytkownika Quark

Głupi ludzie każdą ideę

Głupi ludzie każdą ideę przeobrażą w idelogię , żeby tylko wszystkim pokazać że ich "wiara" jest lepsza od innych . A wszystki te "wiary" są gówno warte ! Jedyne w co warto wierzyć to to , że zarówno przyrodzie jak i ludziom należy się szacunek czyli poszanowanie ich prawa do życia bez stresu .

Skomentuj