Szaman, który szturmował Kapitol, został skazany na trzy lata więzienia

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Amerykanin, który szturmował Kapitol w styczniu w stroju szamana wikinga, został skazany na trzy lata i pięć miesięcy więzienia za udział w zamieszkach. Los Jacoba Anthony'ego Chensleya wyszedł na jaw po tym, jak sędzia Royce Lambert wydał swój werdykt, który stanie się możliwym punktem zwrotnym dla kolejnych aktów oskarżenia w ponad 660 sprawach dotyczących zamieszek na Kapitolu.

Prokuratura pozycjonuje 32-letniego „szamana QAnona” jako symbol barbarzyńskiego tłumu, ale sam oskarżony żałuje tego, co zrobił. „Złamałem prawo. (...) Muszę zrobić to, co zrobiłby Gandhi i wziąć odpowiedzialność ”- powiedział Chensley w swoich uwagach końcowych.

 

Amerykanin w stroju wikinga zapadł w pamięć tym, że podczas zamieszek ubrany był w futrzany kapelusz z rogami i miał pomalowaną twarz w barwach amerykańskiej flagi. Po napaści został oskarżony o chuligaństwo, przymusowy wjazd i nielegalne przebywanie w lokalach na terenie Kapitolu.

 

Prawnik mężczyzny poprosił Trumpa o ułaskawienie. Szturm na Kapitol miał miejsce 6 stycznia br. podczas wiecu zwolenników ówczesnego prezydenta USA Donalda Trumpa, który nie uznał wyników listopadowego głosowania, które zaowocowało wyborem demokraty Joe Bidena na prezydenta. Wiece doprowadziły do starć z policją. Zginęło pięć osób, a kilkadziesiąt zatrzymano.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj