Szaleństwo pogodowe na świecie może być wynikiem zmian prądu zatokowego

Kategorie: 

Źródło: public domain

Zmiany przebiegu prądów strumieniowych wywołują na całym świecie liczne anomalie cieplne. W nietypowych miejscach dochodzi do upałów a w innych do niespodziewanego oziębienia. Mieszkańcy różnych szerokości geograficznych przecierają oczy ze zdumienia, bo oczekiwana przez nich pogoda popada w dramatyczne skrajności.

 

Wielokrotnie już pisano na tych łamach na temat zmian przepływu prądów strumieniowych. To właśnie ich nienaturalne skręcenie stanowi źródło chaosu pogodowego. Meteorolodzy w USA obawiają się, że tego lata zachodnia część kraju będzie się wciąż zmagać falami wielkich upałów a wschodnia może doświadczać pogody wyjątkowo burzowej. Już teraz na zachodzie USA jest bardzo gorąco i głównie z tego powodu dochodzi do licznych pożarów lasów a sytuacja może się jeszcze pogorszyć, bo spodziewane jest ustanowienie kolejnych rekordów ciepła.

 

Podobne procesy występują w Europie. Zachód kontynentu, który zwykle jest dosyć ciepły stał się zimniejszy niż wschód. W Moskwie panują tropikalne temperatury i pobito rekord dla tej pory roku, który został ustanowiony w 1911 roku. Wtedy zarejestrowano 31 stopni Celsjusza a obecnie w niektórych miejscach nawet 33 stopnie. To nadzwyczajne ciepło dociera zresztą jeszcze dalej. Również Polska doświadczyła ostatnio fali upałów i jakkolwiek nie jest to aż tak bardzo niezwykłe dla naszego kraju to towarzyszące tym zjawiskom burze konwekcyjne sieją postrach powodując liczne gradobicia i ekstremalne ulewy. Za wszystkie te zjawiska odpowiadają pośrednio prądy strumieniowe blokujące nad naszym kontynentem duże masy powietrza tworząc tak zwane stałe układy.

 

Wielu naukowców zadaje sobie pytanie o przyczyny takiego stanu rzeczy. Coś musiało wpłynąć na cyrkulację atmosferyczną wprowadzając dodatkowy pierwiastek niepewności, co do przewidywanego zachowania się mas powietrza na podstawie obserwacji wieloletnich. Wiele wskazuje na to, że może to być wpływ zanikającego Prądu Zatokowego rozbitego poprzez katastrofę ekologiczną w Zatoce Meksykańskiej. Szkody, jakie wywołało zanieczyszczenie Zatoki dużą ilością ropy naftowej wydobywającej się z dna morskiego od początku były trudne do oszacowania, ale wielu uczonych zwracało uwagę, że ropa naftowa zalegająca na dnie zatoki oraz tysiące ton płynów dyspersyjnych wlewanych w celu jej neutralizacji to droga do katastrofy na skalę globalną.

Źródło: hatteras.meas.ncsu.edu

Prąd Zatokowy, czyli Golfsztrom przesunął się już kilkaset kilometrów w stronę Kanady i kto wie, czy to nie jest główna przyczyna zmian wzorców pogodowych oraz odchyleń zwykłych tras przepływu prądów strumieniowych w wyższych partiach atmosfery. Niestety nie można tego stwierdzić z całkowitą pewnością, ponieważ nie dysponujemy odpowiednią ilością danych pozwalających na autorytarne stwierdzenia w tej materii.

 

Można jednak założyć, że przesunięcie się Golfsztromu, który transportuje ciepło w rejon Europy musiało jakoś wpłynąć na podążające w atmosferze wiatry. Rozmarzająca w zeszłym roku Arktyka czy Grenlandia to też prawdopodobnie efekty tego samego zjawiska tylko w innej fazie. Ważne jest też pytanie o kondycje samego Golfsztromu, bo o ile po prostu się przesunął ciągnąc za sobą masy powietrza wirujące w atmosferze to można liczyć na jakąś stabilizację po kilku latach pogodowego chaosu i ciężkich zim, ale jeśli zanika lub nie daj Boże zostanie odcięty przez zimny prąd labradorski to mamy kłopot, który skończy się zlodowaceniem naszego kontynentu.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika baron

chemtrails  to !!! a) to

chemtrails  to !!!
a) to część amerykańskiego systemu globalnego trójwymiarowego radaru, który ma przeciwważyć rosyjskiej broni skalarnej, czyli czemuś w rodzaju fal grawitacyjnych, co puszcza się na cele niby bąble wygiętej przestrzenib) to tylko powstaje na niebie zawiesina ekranu do holograficznych projekcji bitew "sztucznej inwazji obcych" planowanej na przyszłość raczej bliższą niż dalszą - a dzięki tej ultranowoczesnej i w dodatku bezpłatnej technologii na pewno zobaczymy i usłyszymy eksplozje tak realistyczne, jak gdyby naprawdę jakieś pojazdy wybuchały nam nad głowami c) to część systemu HAARP, sztuczna warstwa od której odbijają się poszczególne wiązki elektromagnetyczne, po czym uderzają w punkcie koncentracji na znacznej głębokości pod ziemią, co powoduje trzęsienie ziemid) to są cząsteczki aluminium rozpylane w górnych warstwach atmosfery w ramach niejawnych międzynarodowych wysiłków odbicia efektu cieplarnianego z powrotem na Słońce metodą "na lusterko", według pomysłu głośnego fizyka Edwarda Tellera, zanim Słońce nas załatwi w apogeum swojego cyklu plam - a upublicznienie nieuchronności tego zagrożenia spowodowałoby panikę, więc to musi być tak jak jest, chociaż wychodzi dziwnie i niepokojącoe) chemiczne związki osłabiają nasze organizmy i układy odpornościowe, przygotowując nas na pakiet wirusów depopulacji, żebyśmy szybciej umierali, kiedy się zacznie ...powiedzmy np. wojna biologiczna w ramach większego konfliktu zbrojnegof) to zmienia nasze DNA na potrzeby tajnych grup od wieków trzymających władzę, już oni wiedzą co robią 

Portret użytkownika lio82

Może jeszcze ktoś powie ze to

Może jeszcze ktoś powie ze to przez dziurę ozonową ?
Nie globalne ocieplenie to nowa nazwa dla dziury ozonowej która powstała dzięki teztom jądrowym USA nad Antarktyką w celu polepszeniea nauki działu "IMPULSU ELEKTROMAGNETYCZNEGO" to dzieki nim zaczeło się przebiegunowanie i te globalne ocieplenie ... a oni nie poczówają się do odpoqiwdialności.... I Mamy Armaggedon pod Nosem do 2034 r.jeden z pierwszych do 2361 Wink
 

Portret użytkownika Pedro

Autor jak zwykle nie zauważa

Autor jak zwykle nie zauważa najwazniejszego czynnika jakim jest globalne ocieplenie. A może po prostu chodzi o wzrost temperatury na ocenie arktycznym i topnienie lodu. Procesy te powodują destabilizację prądu strumieniowego, rozdzielającego ciepłe powietrze na południu i zimne na północy, przec co otrzymujemy takie a nie inne anomalie.

Strony

Skomentuj