Szaleństwa Europejskiego Banku Centralnego

Kategorie: 

Depositphotos

Pod koniec zeszłego tygodnia Europejski Bank Centralny wszedł w nowy etap szaleństwa. Bank centralny, który powinien stać na straży stabilizacji monetarnej, robi wszystko co w jego mocy, aby zniszczyć wspólną walutę. Jeszcze 10 lat temu podobne działania podejmowane były wyłącznie przez przesiąknięte korupcją banki centralne krajów Trzeciego Świata.

 

 

Dziś jednak mamy do czynienia z nowym standardem, z którego konsekwencji niestety mało kto zdaje sobie sprawę. Wracając jednak do konkretów: na czwartkowym posiedzeniu ogłoszono kilka zmian, z których trzy mają bardzo istotne znaczenie.

a) Obniżono z – 0,3% do – 0,4% stopę depozytową. Od czasu wprowadzenia negatywnych stóp procentowych banki komercyjne płaciły za możliwość przechowania kapitału na kontach EBC. Po czwartkowej decyzji opłaty te wzrosną. Kwestią czasu pozostaje, kiedy banki komercyjne zaczną pobierać od nas podobne opłaty. Nie dość, że banki praktycznie nie płacą już odsetek, to niedługo przyjdzie nam płacić za możliwość pożyczenia bankom naszych pieniędzy.

b) Zwiększono skalę dodruku z 60 do 80 mld EUR miesięcznie. Przy obecnym tempie EBC niszczy walutę szybciej niż robił to FED podczas ostatniej rundy QE, zwiększając podaż waluty o prawie 1 bln EUR  rocznie. Dla porównania, w 2006 roku bilans EBC wynosił 1 bln EUR, czyli tyle ile obecnie dodrukowujemy co roku.

c) Rozszerzono zakres skupu obligacji. O ile wcześniej EBC skupował głównie dług rządowy, o tyle obecnie zajmie się także skupem obligacji korporacyjnych. Twoja korporacja jest bankrutem i nikt na rynku nie chce pożyczyć jej kapitału (skupić obligacji)? Nie ma problemu, EBC ci pomoże. Wygląda na to, że banki komercyjne umoczone w amerykańskich obligacjach łupkowych, domagają się kolejnego zakamuflowanego bail-out’u. Raczej nie przypadkiem od czasu decyzji EBC notowania funduszu obligacji śmieciowych wzrosły o ponad 10%.

Tak radykalne kroki świadczą, że EBC zachowuje się, jakby miał nóż na gardle. Pytanie tylko, czy Europie potrzebne są takie działania?


Rentowność obligacji krajów europejskich.

W 2011 roku wśród inwestorów zapanowała obawa, czy aby długi euro-bankrutów zostaną kiedykolwiek spłacone. Wiele krajów, jak chociażby: Włochy, Hiszpania, Grecja, Irlandia czy Francja, miały poważny problem z pozyskaniem finansowania. Rentowność 10-letnich obligacji Portugalii sięgnęła 14%. Był to moment, w którym bankructwa oczyszczające system były naprawdę blisko.

 

Politycy obawiając się jednak rozpadu politycznego projektu jakim jest Euro, ogłosili, iż zrobią wszystko co jest konieczne, aby uratować wspólną walutę.

Źródło: estrategiastendencias.blogspot.com

Przekaz dla inwestorów był jasny – zbliża się dodruk. Albo Niemcy pozwolą, aby EBC za dodrukowane euro skupił długi, których nikt nie chce, albo zrobi to zakulisowo inny bank centralny.

 

W każdym razie, sytuacja zaczęła się uspokajać. EBC zwiększył podaż Euro, kupując tym samym czas. Inwestorzy mając za sobą bank centralny z nieograniczonym kapitałem, zaczęli ponownie inwestować w obligacje rządowe nie dla 4-5% odsetek, ale po to, aby po roku czy dwóch odsprzedać obligacje po wyższej cenie. Ostatecznie, jeżeli bank centralny skupuje obligacje, to automatycznie generuje dodatkowy popyt. Ten z kolei wpływa na obniżenie rentowności obligacji, czyli na wyższe ceny.

 

Mając kupca w postaci EBC, ceny obligacji europejskich osiągnęły ekstremalnie wysokie poziomy (niską rentowność). Poniżej widzicie wykres, przedstawiający odsetki, jakie płaciły obligacje Włoch oraz Singapuru.

Włochy (kolor niebieski) na przestrzeni 20 lat nie dał rady ani razu zbilansować budżetu. Tymczasem, dług Włoch w relacji do PKB przekroczył 132%. Dla porównania, Singapur (kolor czerwony) nie ma długu netto (dług bilansuje się z funduszami rządowymi). Kraj ten systematycznie wygospodarowuje nadwyżki w budżecie, a obecne tempo wzrostu PKB wynosi 6,5%.

 

Jak to jest zatem możliwe, że Singapur, by pozyskać finansowanie, musi oferować odsetki na poziomie 2,2% rocznie? Podczas gdy w przypadku zbankrutowanych Włoch wystarczy 1,3% i od razu pojawiają się kupcy na obligacje. Logicznego wyjaśnienia tu nie znajdziecie, gdyż jest to wypaczenie rynkowe spowodowane interwencjami EBC. Rentowność obligacji Singapuru opiera się na prawach rynkowych, podczas gdy dodruk oraz interwencje EBC sprawiły, iż Włochy mogą dalej się zadłużać, praktycznie nie oferując odsetek.


Negatywne stopy procentowe

Dowodów na manipulacje cenami obligacji w Europie jest znacznie więcej. Obecnie 40% wszystkich obligacji rządowych w Europie ma negatywne oprocentowanie. Oznacza to, że poszczególne kraje każą sobie płacić za „przywilej” pożyczenia im pieniędzy. Zastanówmy się zatem, kto kupuje obligacje z negatywnym oprocentowaniem?

Załóżmy, że jesteście managerem w funduszu inwestycyjnym. Czy zainwestowalibyście w obligacje z negatywnym oprocentowaniem, czyli gwarancją straty? Oczywiście, że nie, gdyż udziałowcy natychmiast zastąpiliby was kimś bardziej rozsądnym.

 

Zresztą, negatywne oprocentowanie obligacji rządowych nie jest jedynym zagrożeniem. Jeżeli EBC straciłby kontrolę nad stopami procentowymi i rentowność obligacji wróciłaby do normalnych poziomów, cena waszych obligacji spadłaby o kilkadziesiąt procent.

 

Jeżeli jednak EBC stanąłby na głowie, aby utrzymać niską rentowność (wysoką cenę) obligacji, to przyśpieszyłby dodruk, wywołując inflację, która zniszczyłaby siłę nabywczą pieniądza. Co z tego, że inwestują 1 mln? Po 10 latach otrzymalibyście, powiedzmy, 950 tys. jeżeli rzeczywista wartość waluty spadłaby o połowę.

 

Czy w takim otoczeniu istnieje jakiekolwiek logiczne uzasadnienie za inwestycjami w dług rządowy o negatywnym oprocentowaniu? Oczywiście, że nie. Dużo bezpieczniej jest przechować kapitał w gotówce.

 

Kto zatem kupuje obligacje o negatywnym oprocentowaniu? Na pewno nikt, kto inwestuje środki w poszukiwaniu zysku czy ochrony kapitału. Pozostają zatem banki centralne, instytucje z nimi powiązane oraz nieliczne fundusze emerytalne, zmuszane regulacjami prawnymi.


Jaki cel stoi za sztucznie zaniżaną rentownością europejskich obligacji oraz negatywnymi stopami procentowymi?

Jedyne uzasadnienie, jakie mi się nasuwa, to obrona dolara. Banki centralne nigdy nie działają w pojedynkę. Ich działania są ustalane i koordynowane na poziomie Banku Rozrachunków Międzynarodowych z Bazylei, pełniącego rolę banku centralnego dla banków centralnych. Sytuacja pojedynczego kraju czy regionu jest drugorzędna. Najważniejsze jest zapewnienie ciągłości kontroli na poziomie międzynarodowym.

 

Zresztą, banki centralne jednego kraju wielokrotnie wspierały instytucje w innych krajach. W 2010 roku Ben Bernanke przyznał przed Kongresem USA, że w ramach pomocy, FED udzielił pożyczek wielu europejskim bankom, ale „nie pamięta” ani banków, ani kwot.

 

Obecnie wiele wskazuje na fakt, iż Europa rewanżuje się Stanom Zjednoczonym. Utrzymując ekstremalnie wysokie ceny obligacji sprawiamy, że europejski rynek długu jest niekonkurencyjny w stosunku do obligacji USA. Inwestorzy zatem dużo chętniej wybierają obligacje amerykańskie, w efekcie czego ucieczka kapitału od dolara powinna się spowolnić.

 

Poniższy wykres pokazuje, ile obligacji Stanów Zjednoczonych posiadały Chiny oraz Belgia, za którą, jak już wiadomo, stali właśnie Chińczycy.

Źródło: opracowanie własne.

Tylko na przestrzeni zeszłego roku Chiny pozbyły się obligacji wartych 230 mld USD. Nie jest to mała kwota. Popyt na USD osłabł także w wyniku niższych cen ropy oraz odchodzenia od dolara jako waluty transakcyjno-rezerwowej. Co więcej, inwestorzy doskonale zdają sobie sprawę, że historycznie najsilniejszy kurs dolara przypadał na moment pierwszej podwyżki stóp procentowych. Ponad 20-procentowe umocnienie się amerykańskiej waluty, z jakim mieliśmy do czynienia między czerwcem 2014 a połową 2015 roku już uwzględniało podwyżkę stóp w USA. Obecnie, na dolara oddziaływuje negatywnie kilka czynników i najwyraźniej BIS (Bank Rozrachunków Międzynarodowych) postanowił coś z tym zrobić.

 

Zniechęcenie zatem inwestorów do inwestowania w obligacje europejskie jest bardzo na rękę FED, który dwoi się i troi, aby podtrzymać mit zdrowej gospodarki i silnego dolara. Zresztą, EBC nie jest jedynym bankiem centralnym, który wprowadził negatywne stopy procentowe, podczas gdy FED, jako jedyny bank centralny, podniósł je o 0,25%. Obecnie, patologiczną politykę monetarną prowadzą także banki: Szwajcarii, Japonii, Szwecji oraz Danii.


Negatywne stopy procentowe – wyższy cel.

W mojej ocenie, utrzymanie negatywnych stóp procentowych ma jeszcze jeden ważny cel. Chodzi mianowicie o pozbycie się długu nagromadzonego na przestrzeni ostatnich 45 lat. Jeżeli mamy zerowe lub negatywne stopy procentowe, to przy rzeczywistej 4-8% inflacji, wartość długu w relacji do PKB zaczyna nam spadać. Oczywiście, nie dzieje się to w magiczny sposób. Oszczędności klasy średniej dewaluują się równolegle do spadku zadłużenia. Promujemy zatem kredytobiorców kosztem oszczędzających.

 

Ludzie stojący za systemem monetarnym zdają sobie sprawę, że poziom nasycenia długu na poziomie osobistym, korporacyjnym i rządowym osiągnął swój limit i z obecnych poziomów może zastać zredukowany albo poprzez wyższe stopy procentowe i masowe bankructwa, albo poprzez ukryty podatek inflacyjny. Drugie rozwiązanie jest oczywiście bardziej pożądane, gdyż większość populacji nie rozumie konsekwencji inflacji. Masowe bankructwa natomiast doprowadzą do niepokojów społecznych, przy których łatwo można utracić kontrolę.

 

Cykl redukcji długów metodą inflacyjną już się zaczął, co widać wyraźnie na przykładzie USA.

Źródło: inflation.us

W 2007 roku całkowity dług USA sięgnął 374% PKB. Osiem lat później spadł poniżej 350%. Czy w tym czasie konsumenci, rząd czy korporacje nagle spłaciły zadłużenie? Oczywiście, że nie. Po prostu, wysoka inflacja zdewaluowała dług szybciej niż przyrastały odsetki.

 

Wiele wskazuje na fakt, iż tą drogą pójdziemy w kolejnych latach. Banki centralne oficjalnie mówią o konieczności wywołania 2-2,5% inflacji CPI, co w zależności od kraju przekłada się 7-8% rzeczywisty wzrost cen. Różnica ta wynika z podejścia do liczenia inflacji dziś, a przed laty.

 

Celem wydaje się być wysoka inflacja rzeczywista, niska inflacja oficjalna CPI oraz zerowe stopy procentowe. Jedno tylko jest zastanawiające: banki centralne skupują większość długu rządowego i w pewnym momencie wejdą w posiadanie większości długu. Ciekawe czego zażyczą sobie w zamian za jego odpisanie w końcowej fazie resetu monetarnego? Czyżby w grę wchodziło oddanie resztek suwerenności narodowej, w zamian za umorzenie fikcyjnego długu?

 

PS.

Korzystając z okazji chciałbym Wam bardzo podziękować za głosy oddane w konkursie organizowanym przez Fx Cuffs. Dzięki Wam Independent Trader został uznany za Najlepszy Blog Roku 2016. Jest to wyróżnienie o tyle istotne, że ostateczny głos należał do kapituły złożonej głównie z przedstawicieli instytucji finansowych, który ulubieńcem na pewno nie jestem. Przewaga ilości głosów była jednak na tyle duża, że kapituła musiała jedynie zaakceptować werdykt ustalony przez internautów. 

 

Dziękuję Wam.

Trader21

Źródło: Independent Trader – Niezależny Portal Finansowy

http://independenttrader.pl/szalenstwa-europejskiego-banku-centralnego.html

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Independent Trader
Portret użytkownika Independent Trader

Komentarze

Portret użytkownika Kimbur

Już wiele banków pobiera

Już wiele banków pobiera "pieniądze" (w cudzysłowie, gdyż są to opłaty w walucie wirtualnej) za możliwość korzystania z "usług" tychże banków. Jeśli dołożą do tego likwidacje gotówki (pieniądza papierowego) to może być ciężko dla tych, którzy nie mają towaru na wymianę barterową. I kto wie, czy wówczas nie przyjdzie nam płacić za kurę przynajmniej litrem wódki.

Portret użytkownika bar

Makrela dodrukiem odwleka w

Makrela dodrukiem odwleka w czasie upadek jej banku- a to bedzie rozpierducha na caly świat. I nie zapominajmy że Turcję też trzeba mieć z czego finansować. Do ludzi sprawnych umysłowo, uciekajcie z rynków, żydzi już to robią

Portret użytkownika MiterMan

kazdy ale to kazdy z glowa na

kazdy ale to kazdy z glowa na kakru nie upaprany papka propagandy wie doskonale iż dolar jako waluta swiatowa potrzebuje do swojego zycia sprzedazy ropy w dolarach i dzieki temu sie trzyma..... jeszcze przed 2001r bylo wiadomo ze usa bedzie atakowac 7 krajow w celu utrzymania na nastepne stulecie, dolara jako swiatowej waluty...
te kraje to:
IRAK -
SYRIA -
LIBAN
LIBIA
SOMALIA
SUDAN
IRAN
ile z tych krajow otrzymalo swoja marionetkowa demokracje ? irak jako pierwszy sie wychylil ze sprzedaza ropy w euro wiec jako pierwszy dostal "demokracje" Kadafi przywodca Libii chcial wprowadzic jedną walute dla krajow afrykanskich opierającą sie tylko na zlocie wiec za kazdy banknot otrzymalibyscie zloto... poniewaz waluta ta rygorystycznie opieralaby sie na zlocie bez zadnych dodrukowań jak to ma sie w usa.... gdy usa juz tak sie rozpedzilo w tej czynnosci iz jezeli ropa zostanie sprzedawana w innej walucie to mamy bankruta.... bo po co kazdemu dolary do kupna ropy... utrzymywanie stosunkow z usa byloby wtedy bezcelowe...
Syria ma pakt z Iranem o wzajemnej obronie dlatego po cichu sie wspieraja....co z kolei otwiera furtke usa do wojny z iranem lecz z krotka plan usa zawiodl a kiedy plany usa zawodza to wprowadzaja sankcje (pamietajcie ze ropa jest kupowana tylko w dolarach)  takze iran dostal sankcje.... co im to w sumie gwizda gdyz sankcje to rykoszety jak sprawa z ukraina bo ukraina dostala ultimatum albo UE albo unia azjatycka... Putinowi przynaleznosc ukrainy do dwoch uni nie przeszkadzalo lecz usa owszem.... tak janukowycz jako wtyka zachodu robila wszystko aby ten status zmienic... ukraina bowiem swiadoma poczynan geopolityki chciala rosje co rozloscilo rzad w kijowie i w ramach dzialan antyterrorystycznych tlumila powstanie narodowe w zamiana za pozyczke 17mld od banku swiatowego...  tak wiec zrozumcie ze 3 wojna swiatowa juz trwa i ma wiele frontow.... co z kolei usa z przymusu wprowadza bledne decyzje jak sankcje dla rosji co po raz kolejny byl rykoszetem a tylko zblizyla rosje z chinami w celu obalenia tej finansowej hegemoni... a to wszystko przez rurociag z krajow ktore wymienilem ktore chca rurociagu na wchod a nie na zachod co bardziej sklania usa do agresywnej polityki i demonizowania faktow.... bo jezeli prawda jest wbrew polityce usa to ją sie poprostu demonizuje i wprowadza szereg praktyk socjalnej inzynierii co glownie nazwac mozna propaganda.... mając taki obraz mozna dojsc do wniosku ze przywodcy europejscy majac na uwadze co sie dzieje i jak sie dzialania rozwina chca byc tez czlonkami uni azjatyckej lecz tu tez jest front i upodlenie euro jest dzialaniem usa a nie uni...  w dzialaniach militarnych liczy sie tylko czterech graczy bo tylko tyle ich jest gdyz maja technologiczna bron naprowadzania a wiec skutecznosc 100x wieksza od kazdego innego kraju, te kraje to wiadomo:
USA-GPS
ROSJA-GLONASS
EUROPEJSKI-GALILEO
CHIŃSki-BEIDOU
kazdy inny kraj moze sobie tapetowac bunkry conajwyzej a nie z tymi krajami walczyc.... wysyla rakiety i bum w cel...
sami widzicie ze jest 2vs2 ,  dlatego tez sojusznikow eliminowac trzeba wpierw dozac do utrzymania OPEC....
gdyby nie umowa arabi saudyjskiej z usa to USA stalo by sie tak malo znaczacym krajem jak Monako gdyz dolar stalby sie papierem toaletowym rosji i chin...   to jest tylko kwestia czasu na starcie tytanow... 3wŚ trwa.... 
sami doskonale zobaczycie ze najwieksza zbrodnia wedlug zachodu to atak na dolara... a dolar to wplywy...
sami wiecie ze jezeli plan utrzymania sprzedazy ropy w dolarach nie przetrwa mamy wojne na wyniszczenie rekami EU wspierana przez usa.... co ponaddto kasuje dlugi a drugie primo gospodarka usa szybuje w gore zamowieniami na bron.... zastanowcie sie... Pozdrawiam MIterMan

Portret użytkownika Polak z Polski, Patriota

Brawo Aron, Gospodarz Domu i

Brawo Aron, Gospodarz Domu i On nie da krzywdy zrobić nikomu - Ja w to wierzę całym sercem, a ty Q090090 jesteś ciemniak skoro się wstydzisz/zakrywasz i w to wątpisz - głowa do góry, takich jak ty Gospodarz też ochrania i na pewno nie będzie od ciebie wymagał więcej niż będziesz mógł dać.
Gospodarz Domu zrobi to co absolutnie konieczne i mam nadzieje, że oszczędzi nam zbędnego cierpienia. Na resztę zgodziliśmy się tu przybywając. Większość z nas przychodząc na tę piękną planetę wiedziała, że tu nie wszystko jest do końca Ok i wypadki się zdarzają... ot można np. zginąć przed upłynięciem kontraktu "Ziemia", takie ryzyko braliśmy pod uwagę czyli sami się prosiliśmy Smile
pozdrawiam, ziemianin z wyboru, nibiruanin z duchowego pochodzenia.

Portret użytkownika Akamai

"Nie dość, że banki

"Nie dość, że banki praktycznie nie płacą już odsetek, to niedługo przyjdzie nam płacić za możliwość pożyczenia bankom naszych pieniędzy." 
Jeśli ktoś ma z tym problem to ja płacę 18 % RRSO. Kapitalizacja miesięczna, to znaczy wypłata odsetek co miesiąc. Lokata minimum na 1 rok. 
Zachęcam do skorzystania Smile

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika S.N.69

Ten jeden rok, to czas

Ten jeden rok, to czas potrzebny do zamknięcia cyklu produkcyjnego zioła, czyl od momentu przekazania kasy na krzewy do uzyskania gotowego produktu w postaci suszu i czy jest możliwość zamiany 18% zysku na gotowy do sprzedaży towar po cenie hurtowej ?

Portret użytkownika inzynier magister

Bank centralny jest opanowany

Bank centralny jest opanowany przez szwabów, to wie każdy kto się interesuje UE i ich poczynaniami ! Generalnie nacja szkopów trzyma za szyję inne narody i robi z tego uścisku użytek ! Niestety przekupione elity masońskie polskojęzyczne zdradziły Polaków i przez ostatnie lata współdziałaly w niszczeniu i grabieniu narodowego mienia, ale to jeszcze nie jest najgorsze, uczestniczyły w niszczeniu polskich dusz, chcieli je oddać dla diabelstwa masonskiego ! Partia folksdojczy już się nie kryje z tym ! "Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna namawiał dziś kanclerz Angelę Merkel, by Parlament Europejski wydał rezolucję na temat sytuacji w Polsce. "Jesteśmy częścią wspólnoty europejskiej, w Brukseli czujemy się jak u siebie, to jest też nasz dom i tam będziemy informować o tym, co dzieje się w Polsce" - striwrdził Schetyna !
 
Donoszenie Niemcom na Polskę to plugawa zdrada. Ale wiecie co? Bardzo dobrze, że platformersi robią to, co robią. Po pierwsze dlatego, że pokazuje to ich bezsilność i panikę. Po drugie dlatego, że rezolucje PE nie mają mocy prawnie wiążącej, więc niech sobie jewroposły wygrażają pięściami do woli. I wreszcie po trzecie - przez takie działania poparcie dla PO poleci na łeb, na szyję i mam nadzieję, że w następnych wyborach nie przekroczą nawet 5%.
Wiemy że masoni chcą mordować dzieci i dlatego ważne by wiedzieć kto się opowiada za tym by ukrywać mordy !
Warszawscy radni Platformy Obywatelskiej i SLD byli przeciwni zbadaniu sprawy śmierci 24 tygodniowego dziecka w Szpitalu Specjalistycznego im. św. Rodziny w Warszawie. 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Leming

A co to niby jest mienie

A co to niby jest mienie narodowe? Motlochu zrozum że grupa zwana narodem to niewolnicy przypisani do danego obszaru administracji zwanego państwem. Państwa natychmiast istnieją w celu utrzymania władzy nad daną grupa niewolników. Niesamowitym sukcesem władzy jest tak zwany patriotyzm dzięki któremu niewolnicy dobrowolnie są wstanie oddać życie dla interesów rządzących.

Portret użytkownika aron jasnowidz-diagnosta

to proste rosja ,chiny i

to proste rosja ,chiny i cżesc krajów azjatyckich maja juz wpsólna walute wirtualna i po upadku sysytemu wprowadza ją to nie ejst część nwo lecz kontra do tego co zrobi usa i unia po upadku euro i dolara ,oni tez juz podpisali ostatnio umowy o wspołnej walucie którea ma byc jedną ofincjalną ,gdyby rosja i chiny sie z tego nie wyłamały było by nwo a tak mamy walke 2 druzyn ,wazne co zrobia ludzie aby nie doszło do walki oficjalnej ,dobrze ze nad wszytkim czuwa gospodarz domu i on nie da krzywdy zrobic nikomu a zwłaszcza planecie ,reszta otrzyma pobudke ze wreszcie na ziemi sa zmiany i mamy 2 drogi nwo ( w co komletnie nie wierze bo inaczej nie uwlaniano by swiadomosci ) i złoty wiek ziemi co jest naszą przyszłością .wiec mamy fajny rok gdzie na pewno nie warto sozczedzac w euro i dolarze ,nei warto inwestowac ale warto wiedziec ze zywnosc z powdu anomali poogodwej będzie wiecejw arta niz złoto ,i waluty .pzodr

Portret użytkownika Ogo Pogo

Spokojnie AMR.O ile zgadzam

Spokojnie AMR.O ile zgadzam się z dwoma pierwszymi punktami twoich propozycji  nad ostatnim trzecim zastanowiłbym się i to bardzo.Niestety w Moskwie zainstalowany został reżym chazarski bardzo nieprzychylny nam,Polsce.Wspomnę tutaj przypadki gazpromu,ruły gazowej,Smoleńsk i skazanie Tupolewa na obowiązkowy łagier i szereg mniejszych wydarzeń  jak choćby budka sienkiewicza wozlie pasolstwa FR.
W zamian za trzecią propozycję dołożyłby jeszcze kilka swoich.Czynię to bez twojej zgody AMR i z góry przepraszam:
4 .wprowadzenie  ustawy (prawdziwej) o upadłości konsumenckiej ,bez warunków wstęnych
5.Likwidacja wszelkich lichwiarni typu provident ,wanga ,wagina,szybka lichwa ,bocian itp.
6.Likwidacja e sądu i wszystkich windykatorni.
Przywrócenie prawa NBP do finansowania  budżetu czyli prawdziwej niezależności NBP.
7.Amnestii dla wszystkich ,którzy dopuścili się przestępstwa  uważanego w innych krajach tzw.Zachodu za wykroczenia ewentualnie nie figurujących jako czyny podlegające karze np:jazda po piwie na rowerze,złożenie fałszywego podpisu, przyłożenie z "liścia" kłamiącemu notorycznie politykowi ewentualnie przysadzenie takiemu copa.......
8.W Polsce  bezdomnym staje się za sprawą państwa , na tzw,zachodzie jest to jeszcze wybór indywidualny.Postuluję więc objęcie opieką socjalną wszystkich obywateli ,którzy popadli w kłopoty bez wzgłedy na przyczynę .Może tą przyczyną być utrata pracy,choroba,kłopoty z zapłaceniem czynszu ,brak środków na opiekę nad dziećmi....
8.Likwidacja przywileju 500+ dla dzieci ukraińskich  "złapanych " w system za sprawą rodziców przebywających na podstawie karty czasowej pobytu.Pieniądze te przeznaczyć na polskie dzieci ,wszystkie nawet pierwsze z przekroczonym limitem dochodu.Dalej tego punktu nie zamierzam uzasadniać.Uzasadniłem wcześniej w wielu komentarzach.
9. wprowadzenie emerytury obywatelskiej jednakowej dla wszystkich 2000 zł po ukończeniu 60 roku życia pozwalającej na godne życie.Bezpłatne środki komunikacji dla seniorów i dziecie do lat 10 ciu.
10.Likwidacja ZUS,KRUS,NFZ
11.Zmiana systemu wyborczego  o czym pisałem wcześniej,kadencyjność jednomandatowość,możliwość odwołania w trakcie kadencji,"rejonizacja kandydata  przez jego pobyt oficjalny, zamieszkanie co najmniej  5 lat z rejonu którego startuje.
Odwołanie sędziów ,prokuratorów komuchów.Likwidacja TK,Senatu ograniczenie liczby posłów.Likwidacja pasożytniczej masy urzędniczej.
12.Odbudowa Narodowego Przemysłu Energetyki,PKP,Poczty Polskiej ,znacjonalizowanie dróg i autostrad ...
13 Odbudowa armii w oparciu o Polski przemysł i wykradzioną technologię
14 Stworzenie od podstaw instytucji wywiadu,kontrwywiadu,innych agencji bezpieczeństwa niezbędnych niezależnemu państwu
15.pozbycie się elementu jawnie antypolskiego agentów ,szpicli bolszewickich pozostałości przez deportację po uprzednim przykładnym ukaraniu.Odebranie obywatelstwa
16.Naprawa systemu szkolnictwa,przywrócenie nauki "prawdziwej historii"
17. Nacjonalizacja mediów.Likwidacja tefałenów,polsatów i podobnych
.....
 
Pozdrawiam
 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Jestem oburęczny i żałuję, że

Jestem oburęczny i żałuję, że nie obunożny...bo i nimi bym się podpisał pod Twoimi propozycjami...
 a'propos... Co to jest amnestia, to wiedzą tylko z naszego pokolenia...
 Dziwne, że ostatnio Prezydenci Rzeczpospolitej nie ogłaszają tej prawnej procedury, zważywszy, że  wielu drobnych przestepców powstało wskutek beznadziejności poprzednich rządów...
 A co do Rosji, nie piszę, że mamy ją kochać, ale winniśmy zachować godne partnerstwo, olewając nakazy hitlerowskiego sąsiada i izraelskiego okupanta...
A godne partnerstwo to zasada:
"Nie brataj się z wrogiem swojego sąsiada i nie właź pod jego małżeńskie łoże..."... AMR

Portret użytkownika X

wyobraź sobie, że Twoje

wyobraź sobie, że Twoje postulaty się spełniają...
...i jutro mamy inwazję bratnich sił, obozy CIA dla terrorystów-polaków, nagonkę medialną na całym swiecie na niebezpiecznych terrorystów z polski,...
A rosja miałaby asa w rękawie do poprawy swojej pozycji w negocjacjach.
 
I pisze to całkiem bezstronnie.

Strony

Skomentuj