Szalejący w Chinach wirus ptasiej grypy H7N9 może wywołać katastrofalną pandemię, przed którą ostrzegał Bill Gates

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Chiny zmagają się z epidemią wirusa ptasiej grypy H7N9. Dotychczas zaraziło się nim 1,6 tysiąca ludzi, a ponad 600 z nich zmarło. Pojawiają się obawy, że H7N9 może być tą tajemniczą chorobą X, która doprowadzi do pandemii i zabije miliony ludzi na całym świecie.

 

Epidemia ptasiej grypy wybuchła w Chinach w 2013 roku i staje się coraz większym problemem, nad którym ciężko zapanować. W większości przypadków, do infekcji doszło w wyniku kontaktu ze skażonym mięsem drobiowym. Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób wskazuje, że wirus ptasiej grypy H7N9 posiada wielki potencjał, aby stać się zagrożeniem na skalę globalną.

 

Agencja CDC ostrzega również, że wirus prędzej czy później rozprzestrzeni się na inne kraje, jeśli turyści napotkają się na skażony w Chinach drób. W 2018 roku zidentyfikowano już trzy niepokojące przypadki zarażenia się tym wirusem – dwa w Kanadzie i jeden w Malezji. Wirus z tak wysokim wskaźnikiem śmiertelności może być poważnym zagrożeniem dla ludzi na świecie.

Bill Gates, który przeznacza miliony dolarów na badania nad nowymi szczepionkami ostrzegł w kwietniu podczas konferencji zorganizowanej przez Massachusetts Medical Society oraz czasopismo New England Journal of Medicine, że ludzkość nie jest gotowa na ewentualność wybuchu niebezpiecznej pandemii. Znany miliarder uważa, że nieznana choroba X może zabić nawet 30 milionów ludzi w zaledwie 6 miesięcy. Gates przedstawił również symulację, którą opracował Instytut Modelowania Chorób, według której pandemia, dziwnym zbiegiem okoliczności, rozpoczyna się właśnie w Chinach.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Wojciech2

Bil Gates to stary żydowski

Bil Gates to stary żydowski cwaniaczek. Sami to g...o stworzyli i jadą z depopulacją i pomagającymi w niej szczepieniami.

Jak zwykle nasuwa się stare jak świat powiedzenie: "Wszelka ohyda bierze się od żyda"

Portret użytkownika Winford

Zwyrole pracuja nad

Zwyrole pracuja nad szczepionkami,zarabiaja krocie a najpierw rozpuszczaja wirusy! od tej samej broni te padalce zginą, predziej czy pózniej! Gates!!! Zebyś nie mogł zdechnąć, umieraj w męczarniach sukinsynu!!!

Portret użytkownika hyh

niby pyszni , tacy pewni

niby pyszni , tacy pewni zwyciestwa a czegos sie boja , czegos co ich zniszczy w kilka dni ??? czegos co jest nie stad...innego wytlumaczenia nie widze...co to dla nich zrobic przy tej technice i wojsku z ludnoscia bezbronna Sajgon ?

Portret użytkownika alojzy

Nie boją się. Nie mają czego

Nie boją się. Nie mają czego (z wyjątkiem samych siebie). Systematycznie i powoli realizują to co sobie zaplanowali dziesiątki lat temu.
Dodatkowo znaczenie ma: estetyka, wyrachowanie, możliwość sterowania procesmi, poczucie większej władzy - traktują Ziemie jak swój garaż. Zrobiłbyś w garażu rzeźnię np. szczurów, żebyś potem sam musiał sprzatać, myć, czyścić, kopać rowy i zasypywać wapnem?
Jak zrobią za duży sajgon to powstanie burdel na dziesiątki lat: walające się kości, zatruta ziemia, choroby itp. A mniejsze robią non stop.
Robienie tego jak robią:  powoli, subtelnie i na globalną skalę sprawi, że ludzie sami siebie będą powoli sprzątać: sami pozbierają trupy, potem je zakopią.
 

Skomentuj