Sytuacja w Strefie Gazy może się zaostrzyć w każdej chwili, Rosja wchodzi do gry

Kategorie: 

Źródło: RIA Novosti

Bliski Wschód nadal przypomina beczkę prochu, do której przyczepiono lont. Aktualnie został przydepnięty, ale w każdej chwili może dojść do ponownego zapłonu. Dzisiaj doszło już do incydentu, w którym żołnierze IDF zastrzelili młodego Palestyńczyka. Pokój jednak został utrzymany.

 

W Strefie Gazy panuje nastrój zwycięstwa. Powszechnie uważa się, że ostrzał rakietowy Izraela spowodował odpowiedni efekt psychologiczny, który pokazał siłę Hamasu i bezcelowość wojny na wyniszczanie. Bardzo często rakiety odpalane były z prywatnych domów. Zwykle po takim akcie miejsce startu rakiety było bombardowane a biorąc pod uwagę to, że celem były domy to ginęli cywile w tym często dzieci.

IDF twierdzi, że ich reakcja w sytuacji wystrzelenia rakiety jest oczywistością a stosowanie ludzkich tarcz przez Hamas jest wyrazem ich barbarzyństwa a nie heroizmu.

 

Irański admirał Habibollah Sayyari pogratulował Palestyńczykom postawy i stwierdził, że to zwycięstwo dowodzi, że Izrael to 'papierowy tygrys" udający mocarstwo. W samym Izraelu narasta krytyka premiera Netanjahu i oczekiwane jest raczej kontynuowanie operacji "Filar Pokoju". Nawet polskojęzyczne media donosiły, że z sondażu wynika, iż 49% Żydów chce kontynuacji operacji wojskowej z lądową włącznie tak, aby raz na zawsze dać nauczkę Palestyńczykom.

 

Nieoczekiwanie do gry włącza się Rosja. Dzisiaj poinformowano, że w rejon Strefy Gazy zostały wysłane okręty Floty Czarnomorskiej.

„Oddział okrętów bojowych Floty Czarnomorskiej składający się z gwardyjskiego krążownika rakietowego „Moskwa”, okrętu patrolowego „Smietliwyj”, wielkich okrętów desantowych „Nowoczerkassk” i Saratow, morskiego holownika MB-304 i wielkiego morskiego tankowca „Iwan Bubnow” otrzymał rozkaz przebywania w wyznaczonym rejonie wschodniej części Morza Śródziemnego” donosi źródło rosyjskie

Oficjalnie okręty będą tam przebywać, aby w razie potrzeby pomóc w ewakuacji Rosjan znajdujących się w obrębie konfliktu.

 

Jest to jednak nie jedyny kontekst, w którym na arenie pojawia się Rosja. To właśnie o rosyjskie wsparcie w zakresie przeprowadzenia stosownych badań, które potwierdzą lub zaprzeczą hipotezie, że Jaser Arafat został otruty pierwiastkiem polonem. Któż jak nie Rosjanie mógłby to ocenić, przecież to właśnie tego pierwiastka promieniotwórczego, który został notabene odkryty przez Marię Curie Skłodowską, użyto do usunięcia niepokornego podwójnego szpiega Litwinienki.

Tym razem jednak sytuacja jest dużo poważniejsza, bo jeśli okaże się, że faktycznie został otruty to będzie konieczne śledztwo i albo podejrzenia padną na samych Palestyńczyków, albo raczej na Izrael, bo polon to nie jest substancja, która Arabii mogą ot tak kogoś otruć. Aby go wytworzyć trzeba mieć odpowiednie warunki, albo go od kogoś kupić. Izrael miałby warunki do tego, aby taki pierwiastek wytworzyć i będzie prawdopodobnie głównym podejrzanym.

 

Tak czy inaczej rosyjscy specjaliści przystępują do działania w zakresie autopsji Arafata. Ekshumacja ma się rozpocząć 26 listopada, ale już dzisiaj trwa usuwanie płyt granitowych zasłaniających wejście do jego grobu. Kontekst śmierci Arafata może być swoistą oliwa dolaną do ognia i ta beczka prochu może jednak eksplodować.

 

 

Źródła:

http://polish.ruvr.ru/2012_11_23/Flota-Czarnomorska-Strefa-Gazy/

http://www.presstv.com/detail/2012/11/23/274093/israel-proved-paper-tiger-in-gaza-war/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika gość

izraela nikt nie zniszczy.

izraela nikt nie zniszczy. wbijcie to sobie do łbów. ten naród jest wybrany i przy próbie kolejnego już jego zniszczenia, będzie powtórne przyjście Jezusa. pisze o tym w Biblii. a zdaje się mamy czasy ostateczne.

Portret użytkownika Czelsi

nie zapominajmy że dla tych

nie zapominajmy że dla tych ludzi my wszyscy to Izrael. Jak kiedyś nie daj Boże wyjdą z tego gniazda, którym jest teraz Gaza i rozleją się po kontynentach, wtargną do Polski, to nie wytłumaczysz im jeden z drugim że jesteś kumplem, że życzyłeś im wygranej i niepodległego państwa. Dostaniesz kule w łeb, twoje dziecko i żona również. A kiedyś tak się stanie, my możemy tego nie dożyć. przykre jest to że do tego wszystkiego wykorzystywane sa male dzieci.

Nie jesteś byle kim. Pewnego dnia będziesz musiał wybrać. Musisz zdecydować na jakiego człowieka chcesz wyrosnąć. Kimkolwiek on będzie, dobrym czy złym,...zmieni świat.

Portret użytkownika SurvivorMan

Ja się obawiam, że tego

Ja się obawiam, że tego dożyjemy... Już dziś w takiej Holandii na pięcioro dzieci leżących na porodówce, czworo jest Muzułmanami! ...Nie wspomnę już o takich krajach jak Francja, Anglia, czy ostatnio mocno zislamizowana Szwecja czy Dania...
A co do "kuli w łeb" o której piszesz... To by było jeszcze nie takie złe... Te gnoje każą niewiernym klękać, następnie kilka minut bełkoczą swoje wierszyki, po czym odcinają głowę maczetą lub średniej wielkości nożem!!! Jak Europa się szybko nie ogarnie, mamy w ciągu 2-3 dekad PRZESRANE!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika devoratus

Pewnie, bo "cywilizowani i

Pewnie, bo "cywilizowani i pobożni" chrześcijanie stosowali wyłacznie cywilizowane metody zabijania - takie jak stosy i łamanie kołem...
 
Krótki wypis z "uciech" zafundowanych przez pobożnych chrześcijan miejscowej ludności:
 
wyprawy krzyżowe:
"r1098 Antiochia została zdobyta i splądrowana, a część jej mieszkańców wymordowana."
"W listopadzie i grudniu 1098 r. krzyżowcy oblegali Maarrat an-Numan. Ostatecznie miasto padło, a armia krzyżowa dokonała masakry ludności cywilnej.
"Armia krzyżowców zdobyła Jerozolimę w 1099 roku i wymordowała muzułmańskich oraz żydowskich mieszkańców.
 
Zaprawdę Bóg jest miłością, a chrześcijanie to samo, chodzące dobro i wzór cnót wszelakich...

 

 

Portret użytkownika ksmamona

Powiem Wam tylko raz co warci

Powiem Wam tylko raz co warci są żydzi. W 39 do Wojska Polskiego iść nie chcieli choć tu mieszkali od wieków i bronić tej ziemi im przystało. Mówili ,że wiara zabrania im trzymania broni w ręku? Rozumiem ,że teraz żydzi zmienili już wiarę. Wiem to ze źródła pewnego bo opowiadał mi to dziadek (przydział twierdza Modlin).

Strony

Skomentuj