Sytuacja epidemiologiczna na Bałkanach pogarsza się

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Na Bałkanach mamy do czynienia z największą powodzią od 120 lat. Już teraz sytuacja jest bardzo trudna, ale może się jeszcze znacznie pogorszyć. Nawet jeśli Bośnia i Serbia poradzą sobie z katastrofalną powodzią, muszą już myśleć o działaniach prowadzących do ochrony epidemiologicznej mieszkańców.

 

Wody powodziowe są zanieczyszczone patogenami pochodzącymi z tusz padłych zwierząt. Cały czas rosną temperatury, co może powodować wybuchy zapalenia wątroby, tyfusu i duru brzusznego.

 

Oczywiście jak zwykle podczas powodzi pojawiły się problemy z dostawami wody. Ludziom zaleca się picie jedynie wody butelkowanej. Specjalne służby usuwają martwe zwierzęta. Pomagają im w tym wolontariusze. Konieczne jest jak najszynsze posprzątanie padliny zanim zacznie się ona rozkładać sytwarzając jeszcze większe zagrożenie.

Powodzie na Bałkanach zabiły do tej pory co najmniej 49 osób, a ponad 5,5 mln zostało przez nie dotkniętych. Bośnia i Hercegowina, Serbia oraz częściowo Chorwacja zostały dotknięte klęską, którą tamtejsze media porównują do katastrofy wojennej z lat dziewięćdziesiątych.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj