System rozpoznawania twarzy nie potrafi odróżniać bliźniąt

Kategorie: 

Źródło: Freedigitalphotos.net
Przysłowie: "Co dwie głowy to nie jedna" sprawdza się w wielu przypadkach, ale nie w sytuacji gdy mamy brata lub siostrę bliźniaczkę a system nie potrafi odróżnić twarzy. Ze względu na podobieństwo, Alicia i Alicen Kennedy nie mogły otrzymać prawa jazdy.

 

Systemy które potrafią rozpoznawać ludzką twarz nie są jeszcze najwyraźniej wystarczająco zaawansowane aby rozróżnić dwie niemal identyczne osoby. Alicia i Alicen z amerykańskiego stanu Georgia twierdzą, że nie wyglądają jak dwie krople wody a komputer powinien zidentyfikować pewne różnice. Niestety system traktuje obie dziewczyny jak jedną osobę.

 

Po złożeniu odpowiednich dokumentów Alicia i Alicen dowiedziały się, że mimo wielu prób kamera nie potrafi ich rozróżnić, przez co nie mogą przystąpić nawet do testu i otrzymały odmowę od Departamentu Pojazdów Mechanicznych (DMV). Pracownicy musieli skontaktować się z kwaterą główną. Jest to sprawa, której nawet "inteligentne" systemy nie są w stanie podołać.

 

Podobna sytuacja miała miejsce w sierpniu tego roku w stanie Utah. Gdy prawo jazdy należące do Zeynip Trueherz straciło swoją ważność, to samo spotkało jej niemal identyczną siostrę Nalan Aeon. Sprawa wyjaśniła się niedługo potem gdy urzędnicy odkryli, że błąd był spowodowany "czynnikiem bliźniaczym".

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/przez-system-rozpoznawania-twarzy-dwie-blizniaczki-nie-mogly-otrzymac-prawa-jazdy

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika beka

bliźnięta nie są problemem

bliźnięta nie są problemem dla systemu, skoro system stwierdza brak różnic, to tak jest, zatem nieistotne jest które jest które np. w przypadku popełnienia przez jedno z bliźniąt przestępstwa, wystarczy skazać te wytypowane przez system, w przypadku redukcji jednego osbnika, pozostaje standardowa jednostka, którą również można znaleźć i skazać.
ktoś tu wspominał, że system rozpoznawania kiedyś zawiedzie, zatem należy tak wszystko przygotować, że nierozpoznany przez system osobnik musi być traktowany jako np.: terrorysta i podlegać  jak najszybszej utylizacji, wówczas ludzie będą sami zainteresowani tym by system ich rozpoznał.

Portret użytkownika Medium

Myślę, że te szatańskie

Myślę, że te szatańskie systemy rozpoznawania twarzy wysiądą nie tylko w przypadku bliźniąt.
W życiu ludzi zachodzą nieraz tak ogromne zmiany, że ich twarz zupełnie się zmienia bez żadnej maskarady.
 

Skomentuj