System oparty na sztucznej inteligencji samodzielnie zaprojektuje roboty

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology w Stanach Zjednoczonych opracowali nowy system oparty na sztucznej inteligencji, który sam optymalizuje kształt i konstrukcję robotów do podróżowania po różnych typach terenu.<--break->

 

Wygląda na to, że przestroga dla ludzkości jaką był film Terminator nic nas nie nauczyła. Co prawda System RoboGrammer, opracowany przez Massachusetts Institute of Technology, to jeszcze nie Skynet, ale jest to zapowiedź możliwości jakie stają przed systemami nauki maszynowej. RoboGrammer już teraz tworzy automatycznie optymalną strukturę robota dla danego zestawu warunków. 

 

Proces rozpoczyna się od zdefiniowania przez inżyniera zadania i wprowadzenia do systemu głównych komponentów o zadanych atrybutach (np. koła i ogniwa o określonej wielkości i wadze). Inżynier następnie określa zróżnicowany nierówny teren, po którym robot powinien poruszać się (np. śliskie powierzchnie lub stopnie). Zdaniem naukowców ludzcy projektanci robotów zwykle używają tych samych projektów, podczas gdy RoboGrammer może dostarczyć nowych pomysłów. 

 

Główny autor oprogramowania, Allan Zhao opisuje system jako „sposób na opracowanie nowych, bardziej pomysłowych projektów robotów, które mogłyby być potencjalnie bardziej wydajne”. RoboGrammer nie może działać całkowicie autonomicznie. Czerpiąc inspirację z prawdziwych zwierząt, sztuczna inteligencja odniosła sukces w projektowaniu robotów do wykonywania określonych zadań. Na przykład RoboGrammer stworzył samochód podobny do jaszczurki, który porusza się po gładkich powierzchniach. Na śliską maszynę zaproponował coś przypominającego morsa, co używa dwóch kończyn do pchania i ślizgania.

 

Teraz zespół naukowców planuje stworzyć i przetestować roboty zaprojektowane przez sztuczną inteligencję do poruszania się w prawdziwym świecie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika &amp;

Teraz wszyscy durnie, którzy

Teraz wszyscy durnie, którzy kultywują intelekt, mają dowód na to, jak destruktywna i ochydna jest to dyscyplina.

Katolicy zwłaszcza, oni najbardziej zniszczyli Ziemię i zamiast miłości, stworzyli sobie bożka z intelektu.

Portret użytkownika &amp;

Teraz wszyscy durnie, którzy

Teraz wszyscy durnie, którzy kultywuj intelekt, mają dowód na to, jak destruktywna i ochydna jest to dyscyplina.

Katolicy zwłaszcza, oni najbardziej zniszczyli Ziemię i zamiast miłości, stworzyli sobie bożka z intelektu.

Portret użytkownika Alien1974

.............................

..................................... Szkoda, że system nie może wykryć tego, że szatan i jego aniołowie siedzą w Watykanie i zarządzają Kościołem Kat...olickim, przed którym cały polski rząd klęczy w dziękczynnym pokłonie za wsparcie w wyborach wbrew nakazom ewangelicznym. 

Portret użytkownika Robaczkowa

Coś interesującego znalazłam.

Coś interesującego znalazłam. Wytłumaczenie dlaczego tą ,,szczepionkę" na ,,koronkę" trzeba trzymać w tak niskiej temperaturze. https://gloria.tv/post/6bHXAXAMZcBH2xoDy3fGgMoNm ,,To straszne gówno jest".

Możecie się zdziwić dlaczego piszę o ,,koronce" pod postem nie związanym tematycznie z koronawirusem. Próbowałam pisać tam gdzie trzeba! Niestety pod ważnymi artami moje posty ,,nie wchodzą" więc piszę ,,gdzie się da". Według mnie to ważne sprawy i warto żeby ludzie o tym wiedzieli.

Portret użytkownika euklides

Ludzie są mistrzami tylko w

Ludzie są mistrzami tylko w jednej dziedzinie - w marketingu. Dajesz się nabrać na kolorowe obrazki, a tak naprawdę to wszystko stara wujnia w nowym opakowaniu... Stucna yntelygencja to tylko algorytmy, znane tak naprawdę od dziesięcioleci, tylko potrzebne były szybsze komputery z większą ilością pamięci. Tu faktycznie dokonał się postęp, ale każda technologia ma swoje granice, więc obstawiam, że z sieci neuronowych nie wyciśnie się wiele więcej ponad to co jest.

Skomentuj