System „Martwej ręki” odpali głowice nuklearne bez udziału człowieka

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Od jakiegoś czasu krążą opowieści o supertajnym rosyjskim systemie ostatecznej odpowiedzi na zmasowany atak jądrowy. Jeśli faktycznie istnieje, ewentualny atak USA na Rosję zamieni w radioaktywną pustynię oba te państwa.

Dokładna nazwa tego systemu, to „Perymetr”. Instalacje go tworzące, ukryte są w czterech bunkrach na terytorium Rosji.

Jego podstawowe zadanie jest przerażająco proste: ma wystrzelić w kierunku Stanów Zjednoczonych cały ocalały rosyjski arsenał atomowy w sytuacji, gdyby to Amerykanie uderzyli pierwsi i zdążyli zniszczyć najbardziej strategiczne rosyjskie centra dowodzenia, główne instytucje państwa i część rosyjskich silosów z głowicami.

Jeżeli systemy łączności przestaną działać, a wszyscy dowódcy zginą, nie będzie możliwe przeprowadzenie kontruderzenia, zgodnego z ustaloną doktryną wojenną. Wtedy to ma zostać uruchomiony „Perymetr”, który samodzielnie odpali ocalałe rakiety z głowicami jądrowymi i pośle je w stronę USA. W czasie pokoju system ma być nieaktywny. Dopiero gdy wybuchnie poważny kryzys międzynarodowy, którego potencjalnym skutkiem może być wymiana atomowych ciosów, upoważniona do tego osoba, aktywuje „Martwą rękę”.

Aby zostały odpalone rakiety, musi dojść do nuklearnego ataku na Rosję. System dowie się o tym dzięki sieci czujników rozsianych po całym kraju, które zarejestrują wstrząsy sejsmiczne, wzrost promieniowania i inne zjawiska, spotykane przy wybuchach atomowych.

Muszą zostać przerwane standardowe kanały komunikacji z najwyższym dowództwem. Jeżeli „Perymetr” nie będzie mógł nawiązać z nim łączności, uzyska gotowość do wystrzelenia ocalałych rakiet i poinformuje o tym osobę, która ukryta gdzieś w bunkrze, sprawować będzie nadzór nad działaniem systemu.

Oczywiście nie wiadomo kim konkretnie ma być ten człowiek. Być może wysokim oficerem strategicznych wojsk rakietowych. Może jest w Rosji osoba, która wyznaczona została do tej roli dawno temu i jest ukrywana przed opinią publiczną, tak jak w USA istnieje funkcja dla kogoś, kto w razie śmierci wszystkich najważniejszych ludzi w państwie, ma przejąć władzę.

Ów człowiek podejmie ostateczną decyzję o atomowym kontruderzeniu. Po jej podjęciu, ze specjalnie wzmocnionych silosów wzbiją się rakiety komunikacyjne, która drogą radiową połączą się z istniejącymi jeszcze wyrzutniami i wydadzą im sygnał do startu. Każda ocalała z pierwszego ataku głowica jądrowa poleci w kierunku USA. 

Istnieje jednak teoria, że „Martwa ręka” tylko na samym początku jest aktywowana przez człowieka i później działa już całkowicie samodzielnie, bez jakiejkolwiek kontroli. Wystarczy, że wykryje jakikolwiek atak atomowy i nie będzie mogła połączyć się z dowództwem, a natychmiast wystrzeli wszystkie rakiety. Pojawia się więc ryzyko, że zadziała zbyt pochopnie i rozpęta „nuklearny holokaust”, nawet jeśli nie będzie takiej potrzeby. 


 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

W chwili obecnej układ sił na

W chwili obecnej układ sił na świecie jest tak zróżnicowany, że System „Martwej ręki” staje się bardzo skostniały.Pobieżnie, wynikałoby z niego jedno "gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta" To tak na logike rzecz biorąc, działać nie może.A jak to działa obecnie ? Nie mam zielonego pojęcia i całkiem możliwe że jest to absolutnie TAJNE No.... i przez poufne oczywiście.

Portret użytkownika Pilot

Instaurare omnia in Christo +

Instaurare omnia in Christo +++

 

" Добрый День" - wszystkim umyslowym menelom na tym elitarnym "ZnZ" - Forumie Smile

Powyzej schemat funkcjonowania tego "Avangarda" w wersji powietrze-ziemia pod nazwa "Kindzal" przeznaczonej glownie do obrocenia w perzyne USraelskich lotniskowcow Smile

 

https://www.youtube.com/watch?v=CZ_KFjH1FC8

 

26 grudnia 2018 roku na specjalnej konferencji prasowej z udzialem glownodowadzacego Armii Rosji - Putina, Szefa Armii - Szojgu oraz Szefa Sztabu Generalnego - Gerassimowa, poinformowano rosyjska opinie publiczna o przeprowadzeniu w tym dniu ostatniego testu hypernaddzwiekowej rakiety balistycznej "Awangard" osiagajacej predkosc 25 000 km/h czyli ponad 400 km/min vel 7 km/sek. Jak powiedzial Pan Prezydent Putin ktory osobiscie nadzorowal test "Awangarda", produkcja seryjna tych rakiet o napedzie atomowym juz sie rozpoczela i w przyszlym 2019 roku wejdzie ta "perspektywicznego znaczenia bron" na wyposazenie armii rosyjskiej. Pan Prezydent powiedzial, ze teoretyczny przeciwnik nie ma i nie bedzie mial w najblizszej przyszlosci zadnej mozliwosci obrony przed ta "Wunderwaffe made in Russia".

A oficjalna strona prezydenta Rosji - www.kremlin.ru - podala pelny tekst spotkania W.W. Putina ze studentami i pracownikami naukowymi Federacyjnej Politechniki Uralskiej imienia "Borysa Nikolajewicza Jelcyna" w Jekaterynburgu w dniu 7 lipca 2019 gdzie m.in. podal on szczegoly techniczne rakiet "Awangard" osiagajacych predkosc 20 x razy wieksza od dzwieku:

"...Temperatura na powierzchni tej rakiety wynosi prawie 3000 stopni Celsjusza. Przypomne, ze na Sloncu temperatura wynosi 6000 stopni Celsjusza. A w tym wypadku, w zwiazku z tym ze urzadzenie leci w gestych warstwach atmosfery, tylko 3000 stopni. Wykorzystuje sie tu tzw. "eskimoski efekt" - rakieta leci i powoli sie topi, przy czym na biezaco dostarczany jest sygnal ktory utrzymuje potrzebna temperature na zaplanowany czas lotu. Technologia ta nie bylaby mozliwa bez przelomowych osiagniec w obszarze wspolczesnych materialow..."

Zachecam wiec niniejszym umyslowych meneli na tym elitarnym "ZnZ"-Forumie do zabrania glosu jako przedstawicieli kraju we flocie ktorego jest 8 admiralow ale tylko 7 okretow w tym zadnego podwodnego oraz 73 generalow i 110 tys. zolnierzy gdzie w takich USA dla porownania US Navy ma 271 admiralow i 490 okretow a US Army ma 315 generalow i 1 300 000 zolnierzy. Kraju w ktorym w ZUS "pracuje" 46 000 urzedasow a w jego odpowiedniku w USA czyli w SSA tylko 60 000 i kraju gdzie w Krajowej Administracji Skarbowej "pracuje" 60 tys. urzedasow a w USA w tamtejszym IRS tylko 75 tys. przy czym tych Amerykanow jest 10 X wiecej niz Polakow i Banderowcow w Polsce do kupy razem wzietych, prawda li ? 

.

Быдлошевский Л.З. - wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

Portret użytkownika Quark

A co jeśli Ci powiem , że

A co jeśli Ci powiem , że jest ktoś kto trzyma rękę na pulsie i w przypadku wykrycia startu takiej rakiety naciśnie stosowny przycisk i efekt będzie taki jak przy strzelaniu procą z nadpęknietą gumką ! - czyli sam mocno oberwie , to się Putinek zdziwi ... ?!

Portret użytkownika Borsuk183

Zachęcam abyś przestał się

Zachęcam abyś przestał się podniecać sprzętem który jest na wyposażeniu armii co najmniej 10- 15 lat a zapewne i więcej. Wszak standarty urosły więc obstawiam że nowością to było gdzieś pod koniec panowania Jelcyna.

 

 

Portret użytkownika Quark

Przecież to są brednie

Przecież to są brednie pierwszej "kałuży" .. Amerykanie nigdy z ruskimi nie walczyli ani ruscy z nimi , a wręcz przeciwnie jedni drugim pomagali wygrać wspólnie wojnę z "nazizmem" czyli niemcami . Nawet Stalin za oceanem nazywany było "wujkiem Joe" , a i USA nie szczędziło pomocy technicznej i sprzętowej wysyłając pojazdy i amunicję itp. do ZSRR w czasach gdy komunizm był tam najsilniejszy . Wystarczy się przyjrzeć powojennej motoryzacji w ZSSR by zauważyć , że ichnie pojazdy choć z czerwoną gwiazdą to jednak rodowód mają całkowicie amerykański - różniły je tylko tabliczki z cyrylicą i wymuszone oszczędnościami uproszczenia - co widać nawet dziś gdzie rosyjskie ciężarówki budowane są wciąż na "modłę" amerykańską. Co więcej , współpracowano także na poziomie naukowym i w kwestii podboju kosmosu - razem wybudowano stację orbitalną. Zaś oficjalna niechęć do amerykanskich imperialistów wyrażana propagandą słowiańskich imperialistów zza gór Uralu była jedynie formą personalizacji zewnętrznego "wroga ludu pracującego miast i wsi" , którego można było obarczyć za niepowodzenia , zaniedbania i własną głupotę w zarządzaniu krajem za pomocą motyki i radła . Tak też jest i obecnie niby wróg , rakiety wymierzone itd. a pod stołem łapa łapę trzyma i kopertę podaje .

Portret użytkownika Lommo

Oglądam z YT różne kanały z

Oglądam z YT różne kanały z Rosji ( no jeszcze mnie w szkole uczyli rosyjskiego) i mam takie wrażenie że wielu Rosjan jest zafascynowanych USA , a słowo Europa uchodzi za obciachowe. Np. w budownictwie w Rosji  kopiuje się amerykańskie wzorce żywcem. Generalnie jako taka cywilizacja techniczna to powstała tam dzięki pomocy USA , gdzie cały duży i precyzyjny plan industrializacji pochodził od amerykańskiego inżyniera. 3/4 maszyn pochodziło z USA. W czasie wojny nie przetrzymali by bez  amerykańskich dostaw w szerokim zakresie , gdzie Wehrmacht zajął najważniejsze tereny gospodarki ZSRR. O przypominam sobie gdzieś czytałem jak pod koniec wojny jakiś zesłany Polak wspominał że w kołchozie przewodniczący oznajmił że będzie ważne wydarzenie i spotkanie, już nie pamiętam o co tam poszło ,ale część osób (ruskich) miało na myśli że przyjdą Amerykanie. Po tem chodzili po ludziach z wódką żeby nie wspominali o tej nadziei na przyjście Amerykanów. Po wojnie okresy jako takiego dobrobytu to związany z petrodolarami breżniewowski ZSRR i nieco później putinowska Rosja ( przynajmniej w okresie większych cen na ropę). Oczywiście w sferze oficjalnej i propagandowej te dwa kraje się niezbyt lubią , jest nawet taki filmik "Amerika won" . Ale ludność to jakkolwiek przyjmuje ta niechęć w sferze formalnej , to już na pewno nie w sferze aspiracji cywilizacyjnych.

 

Portret użytkownika inzynier magister

Polska panstwowość jest

Polska panstwowość jest niszczona przez polityków nalezących do loży masonsko iluminackich diabła ! Trzeba szybko unieszkodliwić polityków którzy się spotykają potajemn ie w lożach Organizacji Tajemnicy i powołać w tym celu komisję pańśtową do zwalczania loży diabelskich ! Do tego musimy się mocno modlić by czary diabelskich iluminatów nas nie dosięgły ! O to prośmy Chrystusa Pana !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Quark

Magister - bój się Boga !

Magister - bój się Boga ! Znowu masz atak ? , ciągle aby te diabły i demony .. coś mnie się widzi , że te Twoje "czary" na te diabelskie jednak nie działają .. zato te "diabelskie" działają na Ciebie ... Nie ma rady , bez solidnych tabletek się nie obejdzie . Tylko pamiętaj trzeba je połykać nie wtykać drugą stroną .. tam nie zadziałają ... 

Portret użytkownika Arya

Okres zimnej wojny, centrum

Okres zimnej wojny, centrum atomowe w Kazachstanie. Pełno kabli, przełączników, pulpitów itp. Godzina 8 rano wchodzi sprzątaczka, zahacza o jakiś przewód i wali się biustem na jeden z pulpitów. To wszystko widzi siedzący tam generał i mówi:

-Paszła w chłolieru.

-No sztosz, gienierial?

-Nie ty, Italia.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Strony

Skomentuj