Syryjskie wojska zbliżają się do amerykańsko-brytyjskiej bazy wojskowej

Kategorie: 

Źródło: Syrian Arab Army/Facebook

W miniony weekend siły zbrojne Syrii, wspierane przez libański Hezbollah i Iran, zajęły strategiczny punkt w południowej części kraju. Wojska rządowe znajdują się około 100 kilometrów od przejścia graniczniego z Irakiem, jednak kolejna ofensywa przeciwko "umiarkowanej opozycji" może okazać się dla Syrii bardzo niebezpieczna.

 

Armia syryjska wyraźnie zbliżyła się do granicy z Irakiem i znajduje się około 25 kilometrów od silnie ufortyfikowanej bazy wojskowej, w której amerykańskie i brytyjskie siły specjalne zajmują się szkoleniem rebeliantów. Autostrada łącząca Damaszek z Bagdadem ma istotne znaczenie dla Syrii - kontrolując ją, kraj będzie mógł nadzorować przejście graniczne i nawiązać kontakt z wojskami irackimi, które znajdują się po drugiej stronie. Z kolei Iran będzie mógł ponownie wykorzystać tę trasę jako szlak zaopatrzeniowy do Syrii.

Jednak siły rządowe prawdopodobnie nie będą mogły odzyskać kontroli nad tym przejściem. Stany Zjednoczone ostrzegły przed atakiem na jej bazę wojskową, która w rzeczywistości znajduje się na terenie Syrii i powstała tam nielegalnie. Jeśli wojsko postanowi zbliżyć się do amerykańskich i brytyjskich żołnierzy, prawdopodobnie dojdzie do starcia, które może zainicjować ciąg niebezpiecznych zdarzeń.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

"Armia syryjska wyraźnie

"Armia syryjska wyraźnie zbliżyła się do granicy z Irakiem i znajduje się około 25 kilometrów od silnie ufortyfikowanej bazy wojskowej, w której amerykańskie i brytyjskie siły specjalne zajmują się szkoleniem rebeliantów..." - Jankesi i Brytole szkolą rebeliantów, czyli zwyczajnych TERRORYSTÓW... A szkoląc terrorystów sami się nimi stają... Współudział w terroryzmie to także teroryzm!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Nie ma to jak liczyć na

Nie ma to jak liczyć na własnych zdrajców, którzy w Jałcie sprzedali Polskę jak dziwkę, gruzińskiemu komuchowi Stalinowi (bo na pewno nie Rosjaninowi)!!! 
Zobaczymy gdzie będziesz ze swoimi docinkami, jak już Twoi "WYBAWICIELE" - jankescy terroryści - wywołają wojnę z Rosją naszymi rękami i na naszej ziemi!
Nie waż się uciekać do kuzynostwa ze zmywaka w Irlandii tylko złap Świętego Antoniego Smoleńskiego pod bok i ruszajcie walczyć za interesy USraela!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika U_P_Adlina

SurvivorMan. Gdzie on będzie?

SurvivorMan. Gdzie on będzie? Tam gdzie jest. Na swoim banderowskim grajdole. Sami sobie wyskakali wojnę domową, wyniszczającą ich grajdół i bardzo chcieliby i Polskę wepchnąć w taką opcję. Stąd ta ich retoryka, która ma judzić na siebie Polaków i Rosjan. Porozumienie tych dwóch narodów to dla nich opcja-horror. Piszą o tym wyraźnie w uchwale OUN z 1990. Aby wzbudzić do siebie zaufanie Polaków poświęcają ostatnio nawet swoich banderowskich "herojów" stosując ich łże-krytykę, ponieważ absolutnym priorytetem dla nich jest niedopuszczenie do porozumienia miedzy Polską i Rosją.

FRAGMENTY UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) podjętej  22.VI.1990.

/W.Poliszczuk "Gorzka prawda - zbrodniczość OUN-UPA"- Toronto 1995 - str. 372-379/

" Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej..........."

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

niestety włodi, ale uSSmania

niestety włodi, ale uSSmania to w tej chwili największy terrorysta na świecie, który na dodatek rozpaczliwie szuka wojny i głupców, którzy będą w niej walczyć w uSSmańskim interesie, więc bazy w Polsce takiego bandzora są niepożądane.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Kr@k

Mamy obecnie ok. 2 mln

Mamy obecnie ok. 2 mln młodych migrantów z Ukrainy. Będzie ich jeszcze więcej ponieważ wojna domowa tam permanentnie trwa! Moim zdaniem, większe zagrożenie mamy ze strony ukraińskich nacjonalistów, niż Rosji. Czcicieli OUN-UPA na Ukrainie jest moc. Trudno znaleźć tam partię czy organizację mającą sentyment do Lachiw. Polacy mają na Ukrainie ksywkę "PANY". Polska jest w strukturach NATO/USA, atak na Polskę byłby samobójstwem dla Rosji.Do refleksji!

 

Portret użytkownika U_P_Adlina

po co Rosja miałaby atakować

po co Rosja miałaby atakować Polskę? Tu nie chodzi tylko o to, że Rosja spotkałaby się z taką czy inną odpowiedzią nato, ale chodzi o motywy takiego ataku. Jest jasne, że żydo-anglo-uSSmańska klika sama tworzy takie wyssane z palca mityczne zagrożenie, aby usprawiedliwic swoje agresywne działania. Tak było zawsze. Czy to w sprawie Wietnamu, czy Iraku, czy Afganistanu, czy Jugosławii, czy Syrii, Iranu lub Libii. Zawsze starano sie demonizować ewentualną ofiarę, aby usprawiedliwiać swoje agresje. Zagrożeniem w tej chwili dla Polski jest nazi-banderowska upaina i jej sponsor z piekła rodem zza oceanu. Należy pamiętać, że nie byłoby dziś oficjalnie banderyzmu na upainie, gdyby nie działania żydo-anglo-uSSmańskiej kliki, która reaktywowała  go i nadal sponsoruje.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj