Syryjskie wojska wzięły do niewoli tureckiego generała, który dowodził rebeliantami

Kategorie: 

Walki w Aleppo

Walki o Aleppo nadal trwają. Wojska rządowe zgromadziły się pod miastem w ilości przekraczającej 20 tysięcy żołnierzy. Cześć z oddziałów prowadzi operacje przeciwko rebeliantów. W trakcie kolejnej ofensywy do niewoli dostał się turecki generał, który jak się okazało dowodził powstańcami.

 

Zaangażowanie państw NATO w konflikt syryjski może budzić niepokój. Biorąc pod uwagę, że Polska jest członkiem tego sojuszu ewentualny konflikt z Rosją może się skończyć nawet kłopotami w Europie. Syria stała się polem walki, na którym ścierają się interesy mocarstw i jak zwykle w takich sytuacjach cierpią na tym zwykli ludzie.

 

W zachodnich mediach, także polskich, tworzy się wizerunek okrutnego tyrana mordującego własny naród. Pomija się całkowicie kontekst religijny konfliktu i fakt, że dawno by się już zakończył gdyby nie finansowanie,   uzbrajanie,   a teraz nawet dowodzenie armią najemników, którzy z dużym prawdopodobieństwem mogli zostać zwerbowani przez sunnickie organizacje terrorystyczne.

 

Myli się ten,   kto sądzi, że obalenie Assada jest celem samym w sobie. Podobnie jak w poprzednich dziwnych rewolucjach afrykańskich i bliskowschodnich obalenie legalnego rządu wcale nie oznacza normalizacji w danym kraju. Przykładów jest aż nadto. Wystarczy wspomnieć, co się stało w Libii,   Iraku czy Libanie. Zapewne Syria bez Assada stanie się kolejnym Irakiem, ba już się nim stała. Oświecona dyktatura jest zawsze lepszym rozwiązaniem niż prowadząca do anarchii demokracja.

 

Obalenie Assada nie oznacza również, że Zachód ma już kogoś na jego miejsce. Można powiedzieć, że trwa swego rodzaju łapanka na to stanowisko. Bardzo prawdopodobne wydaje się namaszczenie Rihada Dżibutu, premiera Syrii, który wczoraj uciekł wraz z rodziną do Jordanii. Niestety nic nie wskazuje na to, że sytuacja w Syrii ulegnie w najbliższym czasie normalizacji. Fakt, że Rosja i Chiny nie ustępują, a sami Rosjanie o rebeliantach nie wypowiadają się inaczej niż "uzbrojeni bandyci" oznacza, że konflikt może nas jeszcze zaskoczyć obrotem spraw.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Zenek

To sie nazywa "kreowanie

To sie nazywa "kreowanie faktów medialnych" byle tylko "zatroskanymi artykułami" i pełnymi obłudy gębami "specjalistów" pokazywanych w mediach PRZESŁONIĆ FAKT ZŁAPANIA W SYRII GENERAŁA NATO w mundurze ten nazistowskiej na wskroś organizacji.
 
Chodzi o to co zrobiono w mediach polskojęzycznych ze Smoleńskiem. TUZ PO KATASTROFIE WSZYSTKIE SIĘ HURTEM RZUCIŁY NA UDAWADNIANIE WINY RUSKICH ZA ZAMACH a jak się Ruskie wbałamucić w żydowską prowokację nie dały to sie zaczęło kiełbaszenie w głowach czytelników na (1) "tak to ruskie zabili", (2) "nie to była brawura", (3) "a h.. mnie to obchodzi)" byle tylko zamotać i zakryc w medialnym szumie  prawdziwych podkładaczy bomby z NATO do dzis próbujacych ugrać jak najwiecej na tamtym ZAMACHU.

Portret użytkownika Wiedzący

PAblo widzę, że lubisz

PAblo widzę, że lubisz polemizować ;P przedstawiam początek zamieszania jaki nastąpi. Staram się być przygotowany na wszelkie ewentualności i myśle, że z doświadczoną ekipą przyjaciół damy rade Wink pozytywne myślenie w obecnych czasach to podstawa Wink Wyprawa się szykuje na grudzień.

Portret użytkownika Pablo

Hej Wiedzący, tak lubię sobie

Hej Wiedzący,tak lubię sobie pogadać i porozciągać rózne tematy. Z Twoim wpisem bardzo sięzgadzam a to, że w jakiś szczegółach mam inne zdanie, to przecież dobrze, bo możemy wymienić swe poglądy i spostrzeżenia. Szkoda że inni na tym portalu tego nie kumają.Znam dwie ekipy grudniowe. jedna ma już bazę i wiele przygotowanych rzeczy, narzędzi i prowiantu, wody. Nie jest dla nas problemem sięzorganizować, logistycznie to duże wyzwanie.W pełni sięz Tobą zgadzam, tylko to złoto i ziemia tylko do mnie trafia. W czasach, o których piszesz ziemia będzie nalezała do matki Natury, nie człowieka. A złoto, no może w wielu przypadkach będzie to karta przetargowa, Zapewne będzie więcej ludzi, którzy więcej uwagi będą przywiązywać do metalu niż prowiantu czy narzędzi. Ale ostatecznie metale będą za ciężkie, będą osłabiać przy wędrówkach. Żarcie trzeba będzie dźwigać a bez metalu w plecakach, torbach będzie przecież więcej miejsca. Ewentualności, o których piszesz, nie szykująsięna tydzień a nawet na miesiąc. To wyprawa z domu bez powrotu przy naturalnych kataklizmach i wojnach. Pozdrawiam Ciebie

si vis pacem, para bellum"chcesz pokoju, szykuj się do wojny"

Portret użytkownika Flesz7

Wyobrażacie sobie co byłoby

Wyobrażacie sobie co byłoby gdyby w Polsce była teraz jakaś agresywna opozycja wobec partii rządzącej i tą "opozycją" kierowałby jakiś człowiek zza granicy??? Przecież to SKANDAL...Ta sytuacja w Syrii jest chora! Ona nie jest niestabilna, tylko jest CHORA.Tam żyją normalni ludzie tacy jak my. Wszystkie różnice są sztuczne i wykreowane. Prymitywne zwierzęta myślą "a co tam, przecież to Ruski/Araby/Czarnuchy niech się pozabijają." Całkiem sporo takich komentarzy widziałem. Wstyd.

New World Disorder

Portret użytkownika syzyf

akurat awanturnice byly

akurat awanturnice byly ripposta na tajne sluzby w twojej niejako obronie....hahaha nie dostrzegamy aluzji???  to wlasnie byla reakcja a teraz jest godzinka ide do ogrodu rozpalic ognisko i popatrzec w niebo , jutro przeczytam reszte tej porywajacej dyskusji

Portret użytkownika Pablo

Cześć Wiedzący, z tym

Cześć Wiedzący, z tym "wybrańcem" to mnie zaskoczyłeś. O kim myslisz. Wybrańcowi w żaden sposób nie możesz zaszkodzić, ujawniając go, skoro to wybraniec.Co do reszty to sięz Tobą zgadzam. Polska znajduje się w dobrym położeniu. Jednak wartość w ziemi jest żadna i metali szlachetnych również. Rzeczy codziennego użytku w tym woda, jedzenie, narzędzia dają gwarancje przeżycia. Jak już będę krytyczne wydarzenia, dasz mi chleb za garść złota? A ty co zjesz? Złoto? 

si vis pacem, para bellum"chcesz pokoju, szykuj się do wojny"

Portret użytkownika Pablo

żadnej awantury nie ma,

żadnej awantury nie ma, prawda Pio? więc skupmy się na wymianie info o poruszanych tematach i oby nikt nie reagował na zaczepki innych. Widać, dobrze, że byla okazja o tym pogadać. A teraz cisza z głupimi tekstami  

si vis pacem, para bellum"chcesz pokoju, szykuj się do wojny"

Portret użytkownika Wiedzacy

Jeszcze w październiku rynek

Jeszcze w październiku rynek gwałtownie załamie się i wszystkie indeksy pójdą w dół. Zacznie się od sektora usług i surowców (metali). Ceny paliwa wzrosną drastycznie do tego stopnia, że upadnie mnóstwo małych i trochę mniej średnich firm. Będą problemy z zaopatrzeniem. Wysokie ceny i niedobór na rynku objawią się w postaci pieczywa kosztującego ponad 20 złotych za bochenek. Inwestujcie w złoto i metale ale szlachetne. Dobrą inwestycją będzie posiadanie własnej ziemi. Wbrew pozorom mocno będzie trzymał się funt, a Wielka Brytania będzie dążyć stanowczo do wyjścia z Unii Europejskiej. Stany Zjednoczone całkowicie odsuną się od spraw Europy, pogrążone w większym kryzysie i kolejnej wojnie, która wkrótce zawita do Europy, a wcześniej wyrazi się poważnymi starciami z imigrantami, w tym muzułmańską większością. Będzie już jednak zbyt późno by reagować standardowymi metodami i władze posuną się do poważnych ograniczeń. Polacy znienawidzą policję po tym jak wielu z nich wyjdzie na ulicę i weźmie udział w starciach. Rząd upadnie, załamie się powszechne zaufanie do demokracji. Władzę w Polsce obejmie silny człowiek, który już teraz zaczyna zdobywać niemałą popularność. Dla jego bezpieczeństwa nie mogę zdradzić nazwiska. Będzie miał duże poparcie w tym co robi. Stanie się to na krótko przed agresją naszego sąsiada. Dojdzie do ataków terrorystycznych w tym pierwszego na terenie kraju. Nie będą one jednak przeprowadzone przez ludzi których oskarży władza, co wyjdzie po latach. Jeżeli dojdzie do pierwszych złych prognoz rynkowych, nie wierzcie w zapewnienia, że są tylko przejściowe i nie grożą niczym poważnym. W dalszym wypadku zaopatrujcie się w długoterminową żywność, inwestujcie w dobra materialne i fizyczne, nie ufajcie bankom. Wyjedźcie z miast. Tam zapanuje anarchia: tymczasowa ale niebezpieczna. Nie wyjeżdżajcie za granicę. Nasza sytuacja geopolityczna po raz pierwszy okaże się bardziej dogodna niż w poprzednich epokach. I nie chwalcie się potem tą wiedzą. I tak niewielu to przeczyta. Tak będzie lepiej.

Strony

Skomentuj