Syryjskie lotnictwo po raz pierwszy zaatakowało tureckich bojowników

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Mr. Nixter/CC BY-NC 2.0

W syryjskim Aleppo wkrótce może dojść do bezpośrednich walk między Syrią i jej sojusznikami a Turcją. Rząd w Damaszku ostrzegał niedawno, że siły zbrojne mogą atakować "tureckich najeźdźców" i mamy już pierwsze ofiary. We wtorek, syryjskie helikoptery po raz pierwszy zaatakowały bojowników Wolnej Armii Syrii, którzy otrzymują bezpośrednie wsparcie od Turcji.

 

Naloty miały miejsce wczoraj w "wyzwolonej" przez Turcję wiosce Tel Jijan i mieście Dabik. Zginęło w sumie pięć osób. Ataki helikopterów rządowych zbiegają się w czasie z ofensywą Kurdów przeciwko Turkom, którzy z kolei mają zamiar wkroczyć do miasta al-Bab, kontrolowanego przez ISIS.

Turecki rząd zapowiedział, że nie wycofa się z Syrii i będzie kontynuował działania zbrojne. Jeden z dowódców wyraził oburzenie, że armia Assada współpracuje z Kurdami i wspólnie robią wszystko, aby utrudnić postępy Wolnej Armii Syrii w walce z Państwem Islamskim. Stwierdzono nawet, że Assad może bronić terrorystów. Obie strony konfliktu postrzegają al-Bab jako miasto strategiczne - jeśli Kurdowie dotrą tam jako pierwsi, będą mogli połączyć wschodnią i zachodnią część Rożawy (Zachodni Kurdystan), co z całą pewnością rozdrażni Erdogana.

Co więcej, Turcja otrzymała właśnie ostrzeżenie od Hezbollahu, irackich bojówek i irańskiej Gwardii Rewolucyjnej. Zbliżenie się wojsk Erdogana do pozycji syryjskiej armii będzie oznaczało wojnę. Tylko czy Rosja zechce obronić swojego sojusznika przed Turcją? Prawdopodobnie już wkrótce się o tym przekonamy.

 

Źródła:

http://www.reuters.com/article/us-mideast-crisis-syria-commander-idUSKCN12Q0PD?il=0

http://aa.com.tr/en/middle-east/syrian-regime-helps-daesh-pkk-pyd-commander-says/672312

https://now.mmedia.me/lb/en/NewsReports/567460-syria-regime-bombs-turkey-backed-rebels-for...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Spokojnie. Mario nie wpuszcze

Spokojnie. Mario nie wpuszcze cie do takiego swiata bo mi wstyd poprostu. Kocham cie i dam ci taki prezent, ze nie uwierzysz. Oni beda zwodzic klamac, szukac. M ilosci w sercu i sie schowaj narazie.  Oni szukaja.  

Czekaj na Miracle czyli na MiR arche ludzi. Oni sa najlepsi. Spokojnie. To dopiero poczatek zabawy i poczatek przygody. Jak kapitan Nemo zlapie za stery to z Piotrem PANem zegluga na 20 OOO mil. Najpierw Aleppo. I wiedza. W Polsce mamy jednego Golema ktory mowi, ze trwa nawet wyzej niz 4,4 z informatyki wiec niech szuka klucza do matematyki rozszerzania pojemnosci pamieci komputera. Robak wie, ktory to :0

no dobra skarb morz znaczy skarabeusz. Wink

To byl pre order. Musze zniknac na pare lat. Umowa to umowa. Musze przejsc metamorfoze. Mario z toba zawsze bede .ial kontakt i ze skarabeuszem tez. Zyjcie w milosci nieskonczonej. Przykro mi. Jestem tylko drzewem i duchem nie mieszcze sie w kanonach tej rzeczywistosci. Nie nie umieram ale chce przygotowac sie i wy tez musicie. Admin zsmknij moje konto. Zrob to szybko i bez wahania. 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika Zenek ;)

 

 

Tancerz to tańczy co mu grajkowie grają a na pewne akordy zwyczajnie nie poradzisz skoro je nachalnie powtarzają i powtarzają.....

 

"

WAŻNE!

Wczoraj, 25.10.2016 w pewnej ważnej dla kraju firmie (w jednym z oddziałów)(energetycznej - dop), odbyło się „szkolenie” wojskowe (prowadzone przez byłych żołnierzy mających mocne powiązania z ABW – obecnie pracowników wspomnianej firmy). Zostały przedstawione szczegółowe plany działania w przypadku stanu wojennego oraz w przypadku wojny, w tym: obrony oddziału (firma nie należy do militarnych), opracowano wyżywienie, noclegi, łączność (w tym satelitarną), rozdział broni i amunicji (konkretne typy i liczby) oraz z nazwiska przydzieleni wojskowi wartownicy. Zaznajomiono również zebranych ze szczegółami funkcjonowania państwa w w/w przypadkach (min. absolutny zakaz wyjazdu samochodem poza miasta, blokady na drogach, brak dostępu do paliwa dla cywili, itp.)

Coś grubego się szykuje.

W Apokalipsie Św. Jana widnieje informacja o tym kiedy będą czasy ostateczne: panna obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu.

 

Tak się nieszczęśliwie składa, że gwiazdozbiór panny będzie w dokładnie w taki sposób wyglądać we wrześniu 2017r. Kto nie wierzy niechaj czyta.

Na 13 maja zaplanowane jest ponoć wielkie ka-bum dokładnie 100 rocznicę objawień w Fatimie (bo niektórzy wierzą, że to nie Maryja a córka Mahometa)."

(monitor polski)

 

PS.

Ruskie by nie targały swojego złoma przez kawał świata by tylko przez miesiąc postał koło syryjskiego wybrzeża (bo w styczniu ma już wracać).... Więc albo zaplanowali iż w grudniu zatonie albo ściemniają z powrotem..... iż to o styczeń 2017 chodzi.

W każdym razie masz miesiąc może dwa...... na rzucanie SŁOWA pomiędzy wieprze.....

Portret użytkownika Komik

"Mniej mnie w sercu i nie

"Mniej mnie w sercu i nie pokazuj narazie sie. Oni szukaja."

KOLEGO, WIDZĘ ŻE Z TOBĄ JEST COŚ NIE TAK !!!

POPROŚ KOGOŚ Z BLISKICH O POMOC, MOŻE JESZCZE NIE JEST ZA PÓŹNO.

POZDRAWIAM I ŻYCZĘ SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA.

OCHO, WIDZĘ "44" ŻE ZROBIŁEŚ EDYCJĘ SWOJEGO TEKSTU.

Skomentuj