Syryjskie kobiety domagają się, aby Europa oddała im mężczyzn

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Wielka migracja z Bliskiego Wschodu do Europy ma katastrofalny wpływ nie tylko na nas samych, ale także dla Syrii. Krwawa wojna, która toczy się już od 2011 roku sprawiła, że wielu mieszkańców uciekło z kraju. Jednak większość emigrantów to byli mężczyźni, którzy powinni teraz odbudować powojenną Syrię.

 

Dziennikarz szwedzkiej telewizji publicznej SVT, Johan-Mathias Sommarström, wyjechał do Damaszku i spotkał się między innymi ze studentami Uniwersytetu Damasceńskiego. Natychmiast zwrócił uwagę, że większość z nich – około 70% - to kobiety.

 

W rozmowie z dziennikarzem, studentki wskazały, że mężczyzn brakuje w całym kraju. Wielu z nich uciekło przed wojną do Europy i zostawiło swoje kobiety w Syrii. Również po raz kolejny dowiadujemy się, że fala migrantów, która zalała Europę w 2015 roku, w rzeczywistości składała się praktycznie z samych mężczyzn, a nie z kobiet i dzieci, jak kazały nam wierzyć media.

Syryjskie studentki twierdzą, że rząd w Damaszku powinien wprowadzić amnestię dla mężczyzn, którzy obawiają się rekrutacji do wojska. Również kraje zachodnie powinny wyrzucić migrantów, aby ci powrócili do Syrii i pomogli ją odbudować, choć nie zapowiada się na to.

 

Drenaż syryjskich mężczyzn z pewnością będzie mieć katastrofalny wpływ na demografię i inne aspekty społeczne. Jak wynika z danych Instytutu Tahrir Na Rzecz Polityki na Bliskim Wschodzie, jeszcze przed wybuchem wojny w Syrii, kobiety kierowały sprawami ekonomicznymi w około 4% gospodarstw domowych. Liczba ta wzrosła jednak aż do 22%.

 

Jeśli Zachód „nie odda” syryjskich mężczyzn, kobiety będą musiały zająć się odbudową państwa. Oznacza to, że kobiety staną się potrzebne praktycznie wszędzie, między innymi w armii i przemyśle. Będą musiały wykonywać zawody, które dotychczas były dla nich niedostępne. Niedobór mężczyzn może doprowadzić także do depopulacji Syrii, chyba, że kraj zdecyduje się wypełnić pustkę imigrantami.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Roni Tornado

Niech się nauczą tamte panie

Niech się nauczą tamte panie różnych rzeczy bo to da im nowe umiejętności i otworzy furtkę do niezależności Smile One były tam zaszczuwane przez tyle wieków, że nie wiedzą, że cokolwiek wolno im samodzielnie robić i podejmować decyzje ! Ten czas jest dla nich szansą na odzyskanie człowieczeństwa Smile

Portret użytkownika Takitam

Roni, nie sądzę by "tamte

Roni, nie sądzę by "tamte panie" chciały cokolwiek zmieniać czy podejmować samodzielne decyzje. Patrzysz na to z naszej perspektywy. To dzicz kierująca się swoimi prawami, a jakakolwiek próba ingerencji w ich mentalność i zwyczaje nie przynosi niczego dobrego. Nam nie podoba się to, co oni wnoszą do nas. Im natomiast nigdy nie będzie pasowało to co jest u nas. Dla nas szokiem jest to co się dzieje u nich, ale pamiętaj o tym że dla nich takim samym szokiem jest to, co się dzieje u nas. To dwa różne światy których nie da się zintegrować czy połączyć - a przynajmniej nie teraz.

Portret użytkownika Roni Tornado

Wiem, że silne są

Wiem, że silne są przyzwyczajenia ale wiem, że są jednostki nieszczęśliwe w tych systemach. Właśnie teraz jest dobry czas na zmiany bo nie mają u siebie w kraju tych fagasów. Będą zmuszone popracować, zobaczą, że im więcej wolno i po dłuższym czasie zaczną co poniektóre się zastanawiać i docenią.

 

Portret użytkownika SN69

A ty patrzysz na to... tylko.

A ty patrzysz na to... tylko... ze swojej perspektywy... Wielu muzułmanów z europy zachodniej nawet byś nie rozpoznał... ich kobiety są często ubrane bardziej wyzywająco niż rodowite europejki a facetów zdradza głównie język ojczysty kiedy rozmawiają między sobą... oczywiście dostrzegamy tylko dzikusów i ich barbarzyńskie wybryki... a niedostrzegamy faktu że wielu z nich wypełniło lukę, którą europejczycy sami wytworzyli... normalnemu ( niby ) niemcowi nie chce się pracować jako taksówkarz, prowadzić sklepu spożywczego, warzywnego, prowadzuć bar szybkiej obsługi, wykonywać ciężkie prace budowlane itd... wszędzie tam pojawiają się ci których my nie lubimy, czyli ciemnowłosi przybysze... i jakoś nie są zszokowani, tylko zarabiają niezłą i łatwą kasę...

Portret użytkownika SN69

Dałem ci plusa... bo wiem że

Dałem ci plusa... bo wiem że są dla Ciebie bardzo ważne... a dla mnie minusy są jak młyn na wodę... bo wtedy wiem że kij wsadzony w mrowisko działa skutecznie... a jeszcze bardziej zabawnie jest, kiedy okazuje się że wszedł między pręty klatki...

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

A można by tam wysłać na

A można by tam wysłać na zastępstwo ukrainów z naciskiem na bandersynów w pierwszej kolejności? Mieli by tam blisko do tego małego bandyckiego państewka, które jest sprawcą nieszczęść w Syrii jak i na padlinie.

Portret użytkownika baca

te syryjskie kobiety to chyba

te syryjskie kobiety to chyba jakieś zboczone... jak można sie domagać powrotu do seksu i ciężkiej pracy od maleńkich ocalałych z wojny dzieci, które uciekły spod bomb zapalających pod spódnicę Angeli?

rozumiem jeszcze gdyby to były ich dzieci ale to przeciez sieroty... nie mają ojca, nie mają matki, nie mają kozy, nie mają nawet nadmuchiwanego mahometa żeby mogły się przytulić, te biedne sierotki potraciły wszystko kiedy płynęły na żółwikach morskich do europy...

 

Strony

Skomentuj