Syryjska armia rozpoczęła natarcie na Rakkę. Wkrótce może dojść do podziału Syrii

Kategorie: 

Źródło: Syrian Arab Army/Facebook

Upadek tzw. Państwa Islamskiego w Syrii jest już przypieczętowany. W ostatnim czasie różne bojówki wspierane przez USA nacierają od północy w kierunku Rakki. Teraz armia rządowa rozpoczęła własną kampanię i zaczęła atakować od strony południowo-zachodniej. Obecne wydarzenia w tym kraju mogą mieć istotne znaczenie dla przyszłego układu sił.

 

Trudno nie zauważyć tego, że trwa obecnie wyścig o samozwańczą stolicę ISIS. Wcześniej Zachodowi nie zależało na odbiciu Rakki z rąk terrorystów gdyż skupiał się bardziej na żądaniach usunięcia Assada. Sytuacja najwyraźniej się zmieniła i zajęcie miasta stało się teraz priorytetem. Przypomina to wyścig na Berlin z czasów II wojny światowej. Libańskie media wskazują, że syryjski rząd i Rosja próbują dotrzeć do tego miasta zanim dokonają tego Amerykanie.

Jeśli wobec Syrii wdrożono już tzw. plan B, o którym wspominał Izrael i John Kerry, po zajęciu Rakki i innych terenów należących do ISIS prawdopodobnie nastąpi trwały podział kraju na kilka stref - zachodnia część kraju będzie należeć do Assada, północna część do Kurdów a reszta do tzw. opozycji. Trzeba przyznać że lepsze to niż gdyby Syria miała przekształcić się w kolejne upadłe państwo.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Kolejny raz włączyłem

Kolejny raz włączyłem masońskąstację CNN by posłuchać co tam w USA z wyborami i jadą strasznie na Trumpa, ale niesłychanie strasznie ! Widocznie jest dla nich zagrożeniem ! Ta sama panika co przed wyborami w Posce, lewactwo szaleje z paniki i już sami nie wiedzą co na Trumpa wygadywac, to znak że Trump może wyciągnąć USA z NWO. 

Jak sfałszują wybory w USA, a już to zrobili z Bushem to NWO będzie lada moment, gdyby wygrał Trump jest szansa na oddalenie realizacji nowego porządku satanistów, jak to pokazuje mem który zamieściłem. Clintonówka oficjalnie głosi że trzeba mordowac dzieci nienarodzone, robić z ludzi gender i wprowadzać szybkimi krokami porządek NWO !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Taki

Moze wtedy pozbedziemy sie

Moze wtedy pozbedziemy sie tego Parchatego ZYDOSTWA w naszym Kraju ,jak wszystkie ZYDY WYJADA na swoje tereny.Odbudujemy nasza Biedna Polska ktora juz tak jest prawie rozkradziona. Jeszcze mamy zasoby naturalne ale one sa SOLA w OKU dla Niemcow i Ruskich.Musimy byc jednym Narodem a nie kazdy sobie zebke skrobie.Nasza POLSKA ZIEMIA ma jeszcze dla nas Polakow duzo NIESPODZIANEK ????

Portret użytkownika Spamerus

Powiedz mi człowieku jedno?

Powiedz mi człowieku jedno? Gdzie ty człowieku widziałeś ostatnio żyda w polsce, który by tu mieszkał na stałe? Bo jak wspominam trzy pokolenia wstecz w mojej rodzinie, tak żydów ostatni raz widzieliśmy w latach 40-tych.
Co do bycia soli w oku za nasze surowce... Niemcy jeszcze rozumiem, ale Rosja? Oni mają tyle surowców, że przez najbliższe 300 lat mogą mieć gdzieś cały zewnętrzy świat. 
Przy okzaji... "Musimy być jednym narodem" - Po raz pierwszy w pełni w Polsce to hasło zostało wykorzystane w pozytywiźmie, w "Pracy organicznej" - jednym z punktów tego hasła było stworzenie z Polski i jej mieszkańców (także miejszości narodowych zamieszkujących nasze ziemie [Uwaga - także żydów!]) swoistego "organizmu", w którym każda grupa społeczna działa na wspólną korzyść?
A co do naturnalnych zasobów polski. One są bogate i dobre... Jak dla kraju rozwijającego się w XIX wieku...
 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Odpowiem za kolege wyżej...

Odpowiem za kolege wyżej... Żydów w Polsce spotykamy na codzień tak często, że większośc Polaków myśli o nich jako o Polakach, lecz Polakami nie są.... Widzimy ich w Policji, Sądach, Adwokaturze, Prokuraturze, w Urzędach na stanowiskach kierowniczych, huuuja robiących i wysługujących się pracowitymi Polakami. Widzimy ich w biznesie, w bankach i wśród komorników, więc nie pierdol, gdzie i kiedy ostatnio żyda w polsce widzieliśmy...  Potykamy się o ich odchody na każdym kroku...

Portret użytkownika wyzdro

A niby dlaczego Państwo

A niby dlaczego Państwo syryjskie miałoby oddawać część swojego terytorium amerykanom i pozostałością po bojówkach irackich? Tymbardziej że w tym kawałku pustyni jest najwięcej złóż ropy.

Skomentuj