Syryjscy rebelianci mogli otrzymać broń chemiczną od Wielkiej Brytanii

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com
Według Stanów Zjednoczonych i jego sprzymierzeńców, wojska Baszara al-Assada użyły broni chemicznej, choć Rosja i Iran są zdania, że to syryjscy terroryści tego dokonali aby sprowokować interwencję wojskową. Najważniejszym pytaniem jest w jaki sposób tak zwana syryjska opozycja mogłaby zdobyć gazy bojowe?

 

Broni chemicznej użyto w Syrii po raz pierwszy w połowie marca i chociaż obie strony wzajemnie się oskarżały, winę za tamten atak, jak i wszystkie inne, wmawia się prezydentowi Syrii i jego wojskom. Jeszcze wtedy twierdzono, że tylko armia jest w posiadaniu gazów bojowych, choć z czasem pojawiały się informacje z których wynikało coś zupełnie innego. Pod koniec maja przy granicy z Turcją zatrzymano rebeliantów i jak się okazało, mieli ze sobą broń chemiczną.

 

Co więcej, po około tygodniu dowiedzieliśmy się od Ministerstwa Obrony Iraku, że na terenie kraju wykryto trzy nielegalne fabryki, należące do Al-Kaidy. Terroryści zajmowali się tam głównie produkcją sarinu i gazu musztardowego. Sprawa nie miała żadnego zainteresowania w światowych mediach oraz nie uwzględniono prośby MSZ Rosji, które domagało się aby wzięto pod uwagę dwie powyższe informacje przy ustalaniu winy za użycie broni chemicznej w Syrii.

 

Parę dni temu dowiedzieliśmy się o interesujących faktach, które dotyczą Wielkiej Brytanii. Według Russia Today, w styczniu 2012 roku kraj przyznał licencję na eksport fluorku sodu i fluorku potasu do Syrii, mając pełną świadomość, że obie substancje mogą zostać użyte w produkcji broni chemicznej. Tak przynajmniej wynika z raportu, który został opublikowany w lipcu obecnego roku przez Izbę Gmin ds. Kontroli Eksportu Broni. Licencja została przyznana tuż przed wybuchem wojny domowej w Syrii.

 

Obie wyżej wymienione substancje mogą być zastosowane do produkcji sarinu. Oliver Fry, rzecznik Brytyjskiego Departamentu ds. Biznesu, Innowacji i Umiejętności wyjaśnił, że substancje chemiczne były przeznaczone tylko i wyłącznie dla użytku cywilnego. Lider Szkockiej Partii Narodowej Angus Robertson nie krył swojego niezadowolenia chociażby dlatego iż odbiorca tej przesyłki pozostał anonimowy.

 

Oficjalnie przesyłka nigdy nie została dostarczona do Syrii, ponieważ Unia Europejska nałożyła sankcję w lipcu 2012 roku a koncesję cofnięto. Niepokój jednak mimo wszystko pozostał. Profesor Alastair Hay, ekspert w dziedzinie toksykologii na Uniwersytecie w Leeds powiedział, że fluor jest kluczowy w produkcji broni chemicznej a późniejsze dochodzenie wykaże, czy te elementy zostały wykorzystane.

 

 

 

 

Źródła:

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-iraku-odkryto-nielegalne-fabryki-al-kaidy-ktore-produkuja-bron-chemiczna

http://rt.com/news/britain-sold-nerve-chemicals-283/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika CRUSADERS

Gdy w 1918 roku Polska

Gdy w 1918 roku Polska uzyskała niepodległosć pierwsze co zrobili Panowie Klery to zażądali aby Polska zapłaciła im za szkody jakie doznali od zaborców(pomimo że wcześniej święcili Targowicę). W 1989 roku gdy Polska wyzwalała się z sowieckich kajdanów i ludzie masowo szli na bezrobocie , Panowie Klery znowu wyciągnęli łapy , ich nienazartego gardła nigdy i nic nie zadowoli, zawsze chcą więcej i więcej ,a im więcej dostają tym większe mają apetyty....Pozdrawiam zdrowo myślących)))

Portret użytkownika scolo

Rozumiem doskonale Twój ból,

Rozumiem doskonale Twój ból, a nic tak nie boli jak cudze pieniądze. Tylko jakoś tak na jedno oko jesteś ślepy. W pewnym małym miasteczku, gdzie się wszyscy znają osobiście lub z widzenia, po 89 roku wszyscy aktywiści PZPRu uwłaszczyli się na majątku przedsiębiorstw państwowych, potem szybko zapisali do Solidarności tej drugiego rzutu. Dziś żadne z dzieci prominentów nie musi wycierać korytarza w pośredniaku i żebrać w opiece społecznej.
Ci z opieki i pośredniaka stoja w kolejce jak Caritas rozdaje żywność i ubrania.
 
Moja rada jak masz problem ze wzrokiem to zasuwaj do okulisty.

Portret użytkownika jj

w takich sytuacjach,

w takich sytuacjach, wystarczy zadac pytanie stare jak swiat...
"cui bono"- dla czyich korzysci.. 
assad wygrywa wojne z najemnikami zachodu, potrzebuje wsparcia swoich ludzi, jego kraj jest na krawedzi religijnych fanatykow, rzady krajow zachodnich zapowiedzialy duzo wczesniej ze w razie ataku assada przy uzyciu broni chemicznej-beda atakowac. 
kto przy zdrowych zmyslach wierzy ze to wlasnie assad wytrul swoich ludzi hm?
banda debili w rzadach swiatowych, ktorzy maja w dupie prawde, ida zgodnie z planem, rok po roku, az zniszcza pol swiata.
mam pomysl, niech ludzie we wszystkich krajach wybiora wszystkie pieniadze z bankow,jeden po drugim, dzien po dniu niech wyciagaja wszystko co maja, zanim syjonisci ukradna co sie da. 
p.s.
unia jewropejska 1 sierpnia przepchala po cichu ustawe tzw. "bailin", czyli wariant cypryjski na duza skale, gwarantuje wam, ze jak sie rozpeta wojna, to wszystko papierowe co dzis macie w bankach zniknie w 48 godzin.
iran pier...na izrael, zamknie ciesnine ormuz-20-40% ropy w europie przechodzi przez ta ciesnine, jak myslicie co sie stanie w kazdym kraju, jak benzyna bedzie po 1000% drozsza niz jest dzis? ile bedzie kosztowal chleb, albo bilet na autobus...dobranoc.
mam nadzieje ze kraje, ktore niosa korporacyjna demokracje pod lufa czolgu, polamia sobie zebiska na syrii. 
pozdrawiam
 

Portret użytkownika Tomek K

Akcja : Wyśmiewamy Propagandę

Akcja : Wyśmiewamy Propagandę USraela
Większość ludzi nawet tych, którzy nie wiedzą czym jest Nowy Porządek Świata
rozumie, że "niezbite" dowody Amerykanów obwiniające Assada za użycie
broni chemicznej to zwykla propaganda mająca usprawiedliwić atak na Syrię,
dlatego powinniśmy zaprotestować przeciwko kolejnej  nadchodzącej wojnie,
która przyniesie o wiele więcej ofiar wśród Syryjczyków niż sam atak chemiczy
przeprowadzony przez rebeliantów na polecenie USraela.

Celem są portale propagandowe : Onet.pl , Wp.pl,  Interia.pl itd. ; w akcji chodzi o wyśmianie propagandy USraela. Jak tego dokonać ?
W praktycznie każdym temacie niezwiązanym z Syrią wpisujemy komentarz typu: 

"To wina reżimu Assada, Amerykanie mają na to niezbite dowody"

Np. wchodzimy w artykuł na Interii pt. Zderzyło się 100 aut bo kierowcy nie włączyli świateł.

I zostawiamy komentarz  "To wina reżimu Assada, Amerykanie mają na to niezbite dowody"

i to samo robimy w innych tematach portali propagandowych.

 

Portret użytkownika koszerny

W jakim celu wojska rządowe

W jakim celu wojska rządowe miałyby używać tego świństwa skoro mieli miażdżącą przewagę nad rebeliantami (najemnikami) i wojna już się kończyła? W dodatku wiedząc czym grozi użycie broni chemicznej i jak świat na to zareaguje?
Chyba tylko idiota wierzy, że to nie prowokacja Usraela.

Strony

Skomentuj