Syria zagroziła zbombardowaniem izraelskiego lotniska w Tel Awiwie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Izrael, przy milczącej zgodzie Organizacji Narodów Zjednoczonych, dokonuje częstych ataków na Syrię i utrzymuje, że robi to w obronie przed Iranem. Na Zachodnie nie słychać z tego powodu żadnego oburzenia. Władze Syrii uznały, że skoro Izrael może bombardować Damaszek, to Syria zacznie bombardować Tel Awiw.

 

W tym miesiącu, państwo żydowskie już kilka razy dopuściło się agresji wobec swojego sąsiada. Rakiety za każdym razem spadały na międzynarodowe lotnisko w Damaszku. Wyobraźmy sobie teraz, że państwa Bliskiego Wschodu, według własnego uznania, bombardują stolicę Izraela. Cały region prawdopodobnie zamieniłby się w nuklearną pustynię.

Władze Syrii już któryś raz z kolei złożyły skargę do ONZ. Rząd domaga się potępienia ostatnich aktów agresji i powstrzymania Izraela przed kolejnymi atakami. Oczywiście jest to mało prawdopodobne, ponieważ Izrael cieszy się poparciem Francji, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

 

Bashar Al-Jaafari, ambasador Syrii w ONZ powiedział, że jego kraj może przyjąć strategię, opartą o prawo do obrony przed agresją. Polityk dodał, że jeśli Izrael zaatakuje międzynarodowy port lotniczy w Damaszku to Syria może uderzyć w lotnisko w Tel Awiwie.

Organizacja Narodów Zjednoczonych praktycznie ignoruje przypadki izraelskiej agresji na Syrię, ale za to bardzo często komentuje i krytykuje rząd w Damaszku. Nie należy spodziewać się jakiegoś przełomu w najbliższej przyszłości, ale pewne jest, że jeśli Syria zechce odpowiedzieć atakiem na atak to zostanie zbombardowana w środku nocy – przy pełnym poparciu Stanów Zjednoczonych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Olgierd Szary

I tu cię mam satanisto

I tu cię mam satanisto kremlowski Upadlenkow. Ja najbardziej martwię się 447 podpisanym 9 maja przez Trumpa i jednoczesnym hienowatym sojuszem Putin-Netanjahu tego samego dnia na Placu Czerwonym podczas defilady. USA straciły wiarygodność - tak naprawdę  i w Waszyngtonie i na Kremlu rządzi Chabad, a Żydzi tylko pilnują i sterują oba głupie pieski na łańcuchach - dla swoich interesów. Co właśnie najjaskrawiej wyszło 9 maja wobec Polski - zagrożonej z OBU stron - w imię wielkiej hucpy Tel Avivu. To, że USA to klepnęło - to nie dziwota, bo to cyniczni Anglosasi, ale że Rosjanie na coś takiego pozwalają - i jeszcze klaszczą Putinowi i Kremlowi - i groźbom zrobienia z Polski "atomowej pustyni"... - to zwykła zdrada Słowiaństwa w żywe oczy. Po prostu skrajne zwyrodnienie moralne i umysłowe. No i proszę zauważyć to,  jak satanista kremlowski Upadlenkow, zamiast popierać ze wszystkich sił w ramach chwalenia kierunku zwrotu Polski na "sojusznicze" dla Rosji Chiny.... to wyśmiewa ze wszystkich sił ten BARDZO NIEBEZPIECZNY dla Kremla pomysł obrotu Polski na Pekin - dokładnie z tym samym interesem , tym samym pogardliwym podejściem, i tym samy szermowaniem histerycznymi emocjonalnymi szantażami w rodzaju "rusofobii" - wszytko dokładnie tak, jak to robią Żydzi wobec Polski [z „antysemityzmem” na każdą okazję]. A skoro Upadlenkow postępuje identycznie - to żadnej różnicy miedzy Upadlenkowem, a syjonistą z Chabadu - NIE MA. Ten sam jad, ta sama pogarda, ta sama pycha, ta sama, wiecznie przeczulona na swoim punkcie, a jednocześnie skrajnie agresywna i niemoralna postawa i stawianie się ponad wszelkim prawem moralnym i normatywnym -  opierając się tylko na swoim "prawie" pięści - i na przekonaniu, że IM  się to wszystko należy, a INNI mają tylko pokornie się kłaniać i zaspokajać ich bezczelne żądania.. Cóż - nosił wilk razy kilka...a pycha przed upadkiem stoi...niezawodnie. Smutne, ale prawdziwe i sprawdzone w praktyce. Cóz ta wspólna hucpa Izraela i postawa "giętkiej" i interesownej Rosji śliniącej się na myśl o wojnie Izraela na Bliskim Wschodzie - spowoduje DŁUGOFALOWO [po oderwaniu kuponów krótkofalowych przez Izrael i Rosję] powrotną falę -  świata islamu - i Chin - która zmiecie i Izrael i Rosję. Ale co z tego, że ostrzegam na forum Rosjan jak mogę, skoro pycha przed upadkiem stoi - i głosu rozsądku nie słucha - tylko jeszcze szydzi z ostrzeżeń. Cóż - czyżby potwierdzało się kolejny raz, że pycha rozum odbiera?...

Portret użytkownika U_P_Adlina

No co ty? Ty mnie masz ukro

No co ty? Ty mnie masz ukro-ana(para)lityku? Buhahahahahaha! Znowu masz odloty umysłowe, hehehehehe!
Nie ma i nie było żadnego "sojuszu" Putin-netanjahu. Podaj wiarygodne źródła potwierdzające te twoje bzdeciny. Gdzie one są? Tylko w twoim chorym ukro-baniaku.
Groźba "atomowej pustyni" jest tylko ze strony bandyckiego uSSmana, który z terenu Polski może posłużyć się prowokacją, co oczywiście spowoduje odpowiedź Rosji. I dlatego priorytetem jest pozbycie się bandyty uSSmańskiego z terenu Polski.
Gdyby obrót Polski był możliwy na Pekin ukro-ana(para)lityku, to automatycznie byłby to także obrót na Rosję, ponieważ obydwa te mocarstwa są obecnie w potężnym strategicznym sojuszu. Jednak taki obrót Polski nie jest możliwy, dopóki rządzi tu bandycki uSSman. Dociera? Dowodów na to dostałeś ostatnio aż nadto. Rzeczywistość brutalnie obaliła twoje pierniczenie o "sojuszu" polsko-chińskim.
Jad ukro-ana(para)lityku to wypływa z ciebie i jest to jad w kierunku Rosji, która w tej chwili jawi się jako polski sojusznik przeciw twojemu nazi-banderlandowi i wspomagającemu go uSSmanowi. Jad ten jest charakterystyczny dla twoich ukro-banderowskich środowisk.
Prawo pięści? Toż to prawo, którego głównym wyznawcą jest bandycki uSSman. Jednak w tej kwestii jakoś nie za dużo kwiczysz trollino od tymy.
Jaka hucpa israhella i Rosji śmieszny klownie? Interesy israhella i Rosji w Syrii nie są ze sobą zbieżne, więc po co znowu się ośmieszasz?
Rosja ślini się na myśl o wojnie israhella na Bliskim Wschodzie? Buhahahahaha! Rosja stara się jak może, aby nie dać sprowokować się przegranemu tam israhellowi. Znowu bredzisz ukro-trollino.
Zmiecie Rosję? Buhahahahaha! Znowu zaczynasz bajdurzyć swoje "przepowiednie", zapominając, że ostatnio sam siebie skompromitowałeś jako "analityka" obecnej sytuacji geopolitycznej na świecie, gdy rzeczywistość brutalnie obaliła twoje majaki w temacie "sojuszu" polsko-chińskiego. Jak więc chcesz być wiarygodny w temacie przyszłości, skoro nawet teraźniejszości nie jesteś w stanie poprawnie ocenić? Hehehehehe! Zanim zaczniesz biegać, najpierw naucz się chodzić, a jeszcze wcześniej stać. Hehehehe! Zatrudnij się do kabaretu.
PS: To kiedy Chiny wysyłają do Polski swoje brygady aero-mobilne ukro-ana(para)lityku? Hehehehehehehe!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Olgierd Szary

Upadlenkow - czyli jak Polacy

Upadlenkow - czyli jak Polacy robili powstania przeciw Rosji - to był "rusofobiczny obłęd"? W ogóle niepodległośc Polski to wg ciebie też "rusofobiczny obłęd"? Powinniśmy sami pójśc z petycją do Kremla, żeby zostać przyłączonym do Rosji? Ty naprawdę jesteś "mądry inaczej", jak myślisz, że na to pójdziemy. Ten "rusofobiczny obłęd" Polaków, którzy dobrze pamiętają, jak Rosja postępowała z Polakami od przynajmniej 300 lat, to zwykły REALIZM i zwykła REALNA ocena działań Rosji - zawsze ekspansjonistycznej, pysznej, opartej o armię wg zasad cywilizacji turańskiej. Ten wasz żywy bóg na ziemi na Kremlu...szkoda gadać. Od 1514 - od najazdu Księstwa Moskiewskiego na Rzeczpospolitą - ciagle tylko knujecie przeciw Polsce. Z kim się da - a najbardziej z Germanami, których macie za duchowych braci i podziwiacie. Ukraińcy zreszta też - i dlatego własie to Polska jest ostoją prawdziwego Słowiaństwa, a nie Rosja i Ukraina, której Mongołowie wydarli dusze słowiańską i dali azjatycką.

Historia lubi się powtarzać...Prawda? Nieprawda. Historia nie jest jakimś nadrzędnym ożywionym tworem, nie jest zbiegiem przypadkowych sytuacji. Zdarzenia są skutkiem czegoś, co było wcześniej planowane.

Portret użytkownika U_P_Adlina

A kto tak powiedział ukro-ana

A kto tak powiedział ukro-ana(para)lityku? O czym ty bredzisz? Dzisiaj Polska nadal nie jest suwerenna, ale jakoś nie kwiczysz w kwestii jej okupanta zza oceanu, tylko pieprzysz o zagrożeniu rosyjskim. Ciekawe, że okupujący Polskę uSSman nie jest powodem twoich zmartwień i kwików.
Kto "my pójdziemy"? Już ci mówiłem, że udawanie przez ciebie Polaka może tylko rozśmieszyć, bo albo jesteś bander-ukrem, albo potomkiem wysiedleńców zachodnio-ukraińskich z akcji "Wisła". Tylko ta nacja charakteryzuje się takim obłędem rusofobicznym, jaki ty prezentujesz.
I znowu ględzisz o nieistniejącym już dziś świecie sprzed 300, 200, 100 lat, ale jakoś nie pokwikujesz w temacie obecnych problemów Polski, które nazywają się BANDYCKI USSMAN. Dlaczego? Bo może te problemy narodu polskiego ci pasują, co? Jednocześnie ględząc o przeszłości próbujesz odwracać uwagę Polaków od obecnego okupanta i ciemiężcy, tak? Nie z nami te numery ukrze.
Z germanami to raczej wy zachodnie bander-ukry zawsze się kumaliście i kumacie. Zapomniałeś już ukro-ana(para)lityku? Zwracanie więc uwagi przez was innym w tej kwestii jest co najmniej śmieszne.
Ostoją Słowiaństwa jest wiele krajów słowiańskich. Polska na pewno, ale także Rosja, która nie uległa zachodnim banksterom dzięki Putinowi i na pewno Serbia. Także wschodnia Ukraina, ale bez waszego zachodnio-ukraińskiego banderowskiego szamba, gdzie w dużej części mozna spotkać u jej mieszkańców haplogrupę charakterystyczną dla turków. Poniał ukr? Niech więc ukr nie pitoli farmazonów.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Kwazar

Szary ty fajny gość jesteś

Szary ty fajny gość jesteś ale gdyby dać taką władzę Niemcom, taką jak Rosjanie nad Polakami mieli w czasie,przestrzeni i tej ogromnej władzy, to jestem pewny że dzisiaj o Polakach nie było by żadnej gadki.Wot tylko mgliste wspomnienie.Więc oto całe szczęscie w twoim "historiofobicznym płaczu" Nieszczęścia wspomnieniu,że to jednak ruscy a nie Niemcy byli.Gdyby to byli Niemcy to coż no cóż....mgliste wspomnienie by było....Kto by płacze histeryczne dzisiaj wylewał i komu ? 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Olgierd Szary

Upadlenkow - w naszej

Upadlenkow - w naszej sytuacji czesto nas ratował dowcip. Obcy i niemiły pysznym - osobliwie nadętym sługusom Berlina czy Kremla. Dlatego własnie podczas II w.św. była akcja AK "odcinek N" i "odcinek R". Ale szczerze - jeżeli wg ciebie sytuacja nas Polaków nie jest dowcipna, to jak niby jest sytuacja Rosjan, mających pod bokiem rywala o rząd wielkości silniejszego i liczniejszego?, zdyscyplinowanego i przyrastającego i rozwijającego się w tempie, który budzi obawy zasadnicze USA?... a co dopiero takiego słabeusza, jak Rosja?, która ze słabą ekonomią to nowego generacyjnie wyścigu zbrojeń wg systemów RMA nie udźwignie, zaś odcinanie kuponów od modernizacji sprzętu post-zimnowojenengo rodem z czasów potęgi ZSRR - właśnie przechodzi w fazę schyłkową..... Nigdy nie bedzie "soujuszu" STRATEGICZNEGO i DŁUGOALOWEGO między tak ekspansjonistycznymi RYWALAMI o Eurazję jak Chiny i Rosja. Oczywiście taktycznie  i przejściowo "wspólny wróg" to USA, ale to gwarantuje taktyczny i przejściowy "sojuszek" [że sprafrazuję twój ulubiony "ataczek"] TYLKO do pewnego momentu. A ten moment, to konkretnie przekroczenie krytycznej dysproporcji Rosji do Chin, a z drugiej strony - pełne bezkosztowe wykorzystanie do końca przez Chiny Rosji jako darmowego "pożytecznego idioty" przeciw USA. Potem będzie: "Rosja zrobiła swoje, z Rosji na arenie międzynarodowej już pożytku dla Chin nie będzie, teraz nadszedł czas "Wielkiego Renesansu Chin" - i Chiny muszą połknąć Rosję - by mieć wzrost siły, zlikwidować zdradliwego rywala w Eurazji [i zwłaszcza, by zlikwidowac same ryzyko obrotu zawsze zdradliwego Kremla na USA]- i by mieć kontrolowany bufor Syberii od Arktyki  - pod arktyczne stałe bazy chińskie dla przechylenia szali i osiągnięcia dominacji floty chińskiej w rywalizacji w Arktyce przeciw US Navy. Bo kto panuje w Arktyce, ten ma najkrótszą drogę dla rakiet i hipersoników z boomerów na linni Azja-Ameryka - na tym polega tzw. strefa Seversky'ego. Można sprafrazować Dugina: "Chiny nie są zainteresowane istnieniem Rosji w żadnej postaci" ponieważ Rosja, a zwłaszcza Syberia, są BEZWZGLĘDNIE potrzebne Chinom dla wygrania geostrategicznej rozgrywki z USA o globalną hegemonię. Upadlenkow - ostrzegam ciebie z dobrego serca jako katolik. Pomyśl przynajmniej o swojej rodzinie. Jeszcze dodam, że na poziomie STRATEGICZNYM [dla którego incydenty np. z aresztowaniem chińskiego szpiega - SĄ BEZ ZNACZENIA] - jest jakby odwrotnośc stosunku Chin do Rosji. Czyli możnaby to sprafrazowac: "Chiny są zainteresowane STRATEGICZNIE w utrzymaniu się Polski jako bufora między Kremlem a Berlinem, by nie powstało konkurencyjne supermocarstwo od Lizbony do Władywostoku, silniejsze od Chin". Stąd i knowania i zwąchiwanie się hien jak pakt Putin-Netanjahu [czyli pakt Stalin-Hitler BIS] nie budzi we mnie na poziomie STRATEGICZNYM poczucia zagrożenia - bo egoistyczny interes Chin w utrzymaniu się Polski - oraz WIĘKSZA siła wpływu Chin, niż Rosji i Izraela razem wziętych - STRATEGICZNIE DŁUGOFALOWO dobrze rokują dla Polski. Dla Rosji ta sytuacja względem Chin jest STRATEGICZNIE tylko czekaniem na wyrok Chin. Które to Chiny spokojnie odrobią lekcje i wszystko przygotują - bo tam planuje się na dekady do przodu - i jak już będą gotowi - połkną Rosję jak kameleon muchę. Przed czym jeszcze raz ucziciwe uprzedzam jako katolik.

Strony

Skomentuj