Syria wyzwoli miasto Aleppo z rąk terrorystów, którzy naruszają rozejm

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wygląda na to, że w najbliższym czasie Syria i Rosja będą przestrzegać zawieszenia broni dokładnie tak jak robi to islamska opozycja i terroryści. Syryjski premier zapowiedział dziś atak na miasto Aleppo. Rebelia może teraz zwrócić się o pomoc do swoich panów z Turcji, Arabii Saudyjskiej i USA.

 

W Syrii od pewnego czasu obowiązuje rzekomy rozejm. Początkowo faktycznie panował pewien spokój w kraju, lecz z dnia na dzień walki znów zaczęły przybierać na sile, podczas gdy specjalny wysłannik ONZ prowadził żmudne rozmowy z syryjskim rządem i opozycją, które jak dotąd nie przyniosły większego efektu. Zachód już stawiał pierwsze warunki do dalszych negocjacji - Stany Zjednoczone chcą aby Baszar Assad odszedł i nie mógł brać jakiegokolwiek udziału w odbudowie państwa.

 

Wracając jednak do kwestii rozejmu: Rosja, Syria oraz Kurdowie, którzy popierają w tej wojnie Assada wskazują, że ugrupowania biorące udział w rozejmie nieustannie naruszają go i prowokują wojsko do walki. Okazuje się, że bojownicy przechodzą sobie z jednej organizacji zbrojnej do drugiej, raz stając się "umiarkowanymi Syryjczykami który walczą o wolność", a raz terrorystami.

Gdy armia rządowa przeprowadzała kontrataki za każdym razem wychodziło na to, że ginęli cywile albo niczemu winna opozycja, która skarżyła się że wojska Assada znów atakują i nie przestrzegają porozumienia. Oczywiście Rosja i Syria zwracały się już do Stanów Zjednoczonych i ONZ, ale nikogo to nie obchodziło. Zachód nie skomentował nawet ostatniego ataku z użyciem broni chemicznej przez członków radykalnej opozycji Jaysh al-Islam na Kurdów w pobliżu miasta Aleppo.

Teraz Rosja i Syria postanawiają zrobić porządek. Premier Wa’il al-Halki powiedział o nadchodzącej operacji w Aleppo, która odbędzie się we współpracy z rosyjskimi siłami powietrznymi i pozwoli zablokować wszystkie ugrupowania które nie biorą udziału w zawieszeniu broni lub nie przestrzegają porozumienia. Dotyczy to zatem zarówno islamskiej opozycji, jak i organizacji Jabhat al-Nusra, które w zależności od potrzeby wymieniają się bojownikami i atakują pozycje armii rządowej.

 

Oczywiście szeroko rozumiana opozycja, finansowana przez Arabię Saudyjską, już wskazuje palcem na syryjskie władze jako agresorów i przeciwników pokoju. Atak na Aleppo prawdopodobnie rozpocznie się już w najbliższych dniach. Zachód jeszcze nie skomentował tej decyzji ale można się spodziewać wielkiego oburzenia i "zaniepokojenia" sytuacją w Syrii.

 

 

Źródła:

http://sana.sy/en/?p=73854

http://sana.sy/en/?p=73959

http://www.reuters.com/article/us-mideast-crisis-syria-idUSKCN0X70GE

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika U_P_Adlina

Hipokryzja i dwulicowość

Hipokryzja i dwulicowość "demokratycznego" zachodu znana jest nie od dzisiaj !!.....Gdy turasy niezaproszone wjeżdżają czołgami do Iraku lub Syrii, albo gdy "umiarkowani terroryści" dokonują ataków bronią chemiczną, to zachód udaje, że nic nie wie, nie słyszy i nie widzi !!.............Najazdy i agresje usmańców i ich klakierów liczące się w setkach też zawsze są zgodne z prawem!!............Ale jakakolwiek obrona przed tymi agresjami zawsze wywołuje u "demokratycznych elit" histeryczny wrzask i posądzanie o łamanie prawa!!............Coraz więcej ludzi zaczyna już rzygać tym "demokratycznym" zachodem i odczuwać do niego totalne obrzydzenie !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika SONIA

już jest po Grecji

już jest po Grecji ,mułzumanie próbują tam w prowadzic swoje prawa ,maja nie dzwonić kościoły ,palą swiete obrazy ,a do skrzynek pocztowych wrzucaja ulotki ,cytuję wojna przyszła do was ,krew niewiernych będzie płynąc ulicami ,musicie przejśc na islam inaczej zginiecie ,2013 roku w grecji płakała ikona Archanioła Michała ,nie wiadomo wtedy było co zapowiada ten znak ,ale dzisaj  to już jest oczywiste    https://www.youtube.com/watch?v=KpSLzJwtkC0&nohtml5=False

Portret użytkownika achiles

Doskonały materiał

Doskonały materiał zamieszczyłeś adolfie, piszę tu o tym, już od roku, co mówi ten CZŁOWIEK, na tym nagraniu, wiedziałem i wiem, o tym doskonale, jak LUDZIE U NAS I NA CAŁYM ZACHODZIE, SĄ PERFIDNIE OKŁAMYWANI w tym zafałszowanym mendialnym zachodnim przekazie. Zobaczcie i wysłuchajcie to to wszyscy niedowiarkowie, bo tylko PRAWDA WAS WYZWOLI, W GODZINIE ZERO, a nie latanie co niedzielę i święta, DO KOŚCIOŁA zuganego podobnie, jak przekazy ŚRODKÓW MASOWEGO OGŁUPIANIA. 

Skomentuj