Syria ostrzega, że rebelianci mogą być w posiadaniu broni chemicznej

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Syryjskie władze są przekonane, że rebelianci mogli zdobyć broń chemiczną. Uważają oni, że kilka wrogich Syrii krajów, wyposażyło w nią najemników, aby potem winić rząd w momencie jej użycia. Obawy tej treści wyraził w liście do sekretarza generalnego ONZ Ban Ki-Moona, Stały Przedstawiciel Syrii przy ONZ, Baszar Jaafari.

 

Warto przypomnieć, że niedawno prezydent USA, Barack Obama stwierdził, że jeśli reżim Assada użyje broni chemicznej to nastąpi interwencja wojskowa. Nie powiedziano jednak jak zostanie wykluczone, że nie była to prowokacja. Takie słowa Obamy to wręcz zachęta dla najemników, aby przeprowadzić akcję, która da odpowiedni pretekst do działania.

"Jesteśmy naprawdę zaniepokojeni tym, że niektóre kraje, które wspierają terroryzm i terrorystów, mogą dostarczyć broń chemiczną uzbrojonym grupom terrorystycznym, po to tylko, aby powiedzieć potem, że została użyta przez syryjski rząd" – pisze w liście Jaafari.

Syryjczycy wielokrotnie oświadczali publicznie i za pośrednictwem kanałów dyplomatycznych, że Syria nie jest w żadnym wypadku gotowa do użycia broni chemicznej nawet gdyby taki atak miał chronić innych ludzi przed terrorystami, którzy cieszą się poparciem krajów nieprzyjaznych Assadowi z USA na czele.

"Rząd Syryjskiej Republiki Arabskiej ostrzega, że grupy terrorystyczne mogą używać broni chemicznej przeciwko mieszkańcom Syrii" - dodał Jaafari.

Jak to zwykle bywa na wojnie polityka miesza się z brutalnością i zbrodniami, które często determinują przyszłe zdarzenia. Miejmy nadzieje, że obecne pogróżki obu stron konfliktu pozostaną wyłącznie na poziomie werbalnym. Ostatni ruch Rosji planującej ewakuację swoich obywateli wskazuje jednak raczej na nieuchronne ponowne wdrożenie scenariusza libijskiego.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika znawca tematu

Spokojnie! Wszyscy się

Spokojnie! Wszyscy się straszą, grożą sobie, a w rzeczywistości do niczego poważnego nie dojdzie. To wszystko są rozgrywki między mocarstwami. Tak naprawde nikomu nie zależy pchać się w konflikt zbrojny z innym mocarstwem. W obecnych czasach koszty prowadzenia wojny są niewspólmierne z zyskami mogącymi wpłynąć po jej zakończeniu. Raczej wszyscy będą dozbrajać Syryjczyków i przyglądać się im jak widzowie na arenie. Nie ważne kto zwycięży, ważne żeby można potem było robić z nimi interesy

Portret użytkownika abracadabra

  polska zabiegała od lat o

 

polska zabiegała od lat o patrioty a przyslaii nam makiety, nie dzialajaca baterie rakiet patriot, a raczej nie uzbrojona

a tam wysylaja patrioty uzbrojone i do tego wiele zestawów

a jakby tego mało rosjanie wysyłaja iskandery?? to nie jest zabawka już

wysyłaja je tak odrazu po rozmieszczeniu patriotów

polsce i unii europejskiej groza 20 lat ze rozmieszcza iskandery w obwodzie kaliningradzkim i tego nie robia

a tam z dnia na dzien Iskandery wysyłaja ,są zdolne do przełamania obrony tworzonej przez zestaw antyrakietowy typu patriot. nie widać tej wojny ale ona jest cały czas, rosjanie nie uginają sie , zobaczymy jak długo będą grali w tego iście arcymistrzowskiego pokera, to nie są szachy to jest poker, przebijają, sprawdzają i blefuja. nazeży dodać ze Syria ma już zestawy rakiet przeciw okrętowych dostarczonych właśnie przez rosję, najnowocześniejsze tego typu.

Portret użytkownika brutal

Wojna jest już zaplanowana

Wojna jest już zaplanowana teraz tylko pseudo prowokacja potrzebna i do boju ,jest nas za dużo i o tym wszyscy wiemy ,pierdoły o końcu świata odwracanie kota ogonem a oni mają misterny plan ,i właśnie go wdrażają nie ma to jak skłucić narody a conajmiej żeby tak to wyglądało ,coraz więcej biedy na świecie, ludzie nieradzą sobię w XXI wieku jak to możliwe? przecież mamy tak rozwinięte technologie latamy w kosmos ,wydajemy takie pieniądze na cern ,nasa, nato,itd. A nie ma zwyczajnie pieniędzy na godne życie dla normalnych uczciwych ludzi ,tu zaraz wchodzi kryzys ! ludzie ludziom taki los gotują nie mam nic przeciwko dyrektorom,prezesom,politykom ,ale jeżeli mamy kryzys to rozłóżmy to uczciwie niech każdy go poczuje ,a tak nie ma i nigdy niebyło ,i teraz jak rozpętają wojne terz nas wygonią i będą śledzić ją w TV nawet jeśli ją przetrwamy w niczym to nam nie pomorze zacytuje :jak było na początku teraz i zawsze i na wieki wieków bedzie tak samo.ten system jest do bani,następny może być dla nas jeszcze gorszy, bo rządzący sami się w tym zamotali weżmy tylko system emerytalny ,jak go przeskoczą?   po wojnie sam sie rozwiąże! jak wiele innych spraw trudnych dzisiaj.
 

Portret użytkownika oli

3 mocarstwa - USA, ROSJA I

3 mocarstwa - USA, ROSJA I CHINY chyba sie dogadały i sprytnie chcą rozegrać podział świata kosztem pozostalych państw. Rozpetają 3 wojne światowa-  ale nie na swoim terenie i podzielą sie terenami /bo juz nie bedzie panstw/miedzy soba- bedzie to tzw. UKLAD TRZECH MOCARST. 

Portret użytkownika arkadios

USA I ŻYDZI ZROBIĄ TO SAMO CO

USA I ŻYDZI ZROBIĄ TO SAMO CO Z WTC.WYSADZA WIEŻE I ZGONIĄ NA PSEŁDO TERRORYSTÓW WYCHODOWANYCH W CIA ABY WJECHAĆ NA IRAK I ZAGARNĄĆ ROPĘ A TERAZ OSKARŻĄ ASSADA O TO ŻE ROZPYLIŁ GAZ NA MIESZKAŃCÓW SYRII TYLKO ŻE GAZ SAMI DOSTARCZA REBELIANTOM...RASMUSSEN PRZEWODNICZĄCY SZTABU NATO TO CIOTA KTÓRY ZRESZTĄ WYPOWIEDZIAŁ SIĘ W TYM SAMYM TONIE CO OBAMA ŻE ZAATAKUJE ASSADA W IMIĘ WOLNOŚCI NARODU SYRJI.
KURWA JAK CZYTAM TE BREDNIE O WOLNOŚCI TO CHCE MI SIE ŻYGAĆ.ŻYDZI SAMI ZORGANIZUJA WOJNĘ W SYRJI JAK I ATAK NA IRAN TAK JAK USA FINANSOWAŁO HITLERA DOSTARCZAJĄC MU ROPĘ ORAZ ZELAŻO DO PRODUKCJI CZOŁGÓW I SAMOLOTÓW PRZEZ GÓWNIANE RODZINY ROTSCHILDÓW I BILDENBERGÓW.Czy ktoś powiedział choĆ słowo z historykó wypowiedział się w tym temacie?
Z NASZEGO PODWORKA TO PROPONOWAŁ BYM SIĘ WSZYSTKIM POLAKOM PRZYJRZEĆ SUCHOCKIEJ BYŁEJ PREMIER ORAZ OLECHOWSKIEMU Z PO ICH UKŁADOM W BILDENBERG GRUP ORAZ ICH SPOTKANIA  W POLSCE Z BRZEZIŃSKIM I JEGO SYNALKIEM PO CICHU W POLSCE O KTÓRYCH NIKT NIE WIE, WYDAJĄC DYSPOZYCJE DONALDOWI,TYLKO JAKIE ?  MÓWIĘ... GONIĆ ICH WSZYSTKICH PUKI CZAS !

Portret użytkownika Zenek

Ostrzał a właściwiej "oprysk

Ostrzał a właściwiej "oprysk chemikaliami" zostanie dokonany przy pomocy baterii Patriot jakie turecka armia juz ustawiłą na granicy z Syrią. Ten kolejny, po Libii,  akt miedzypaństwowej agresji jest kolejnym punktem jaki zydostwo postawiło tureckim "politykierom" jako warunek wstępny przyjecia ich na salony jUdE by tam mogli lizać buty rasie bałwanów.
 
Głowice chemiczne właśnie płyną wraz z pomocą wojskową z ameryki.

Strony

Skomentuj