Syria odzyskała pełną kontrolę nad Aleppo

Kategorie: 

Źródło: Facebook/Syrian Arab Army

Rosyjskie i syryjskie władze oficjalnie powiadomiły o uzyskaniu pełnej kontroli nad miastem Aleppo. Po wielu miesiącach walk, wojska rządowe przy współpracy z zagranicznymi partnerami ogłosiły wielkie zwycięstwo.

 

Władimir Putin ogłosił koniec działań zbrojnych w mieście Aleppo. Zakończyła się również operacja ewakuacyjna cywilów i rebeliantów/terrorystów. Całe miasto znalazło się już pod kontrolą wojska. Rosja ma zamiar wysłać żołnierzy do wschodniej, wyzwolonej części miasta aby zapewnić tam dodatkową ochronę.

Wraz z wyzwoleniem Aleppo, Rosja pracuje na rzecz ogłoszenia powszechnego zawieszenia broni. Z całą pewnością nie będzie to dotyczyć tzw. Państwa Islamskiego, które resztkami sił broni strategicznego miasta al-Bab. Gdy Turcy wyeliminują islamistów i zdobędą to miasto, trasa do Rakki, samozwańczej stolicy ISIS, stanie przed nimi otworem. Warto dodać, że Kurdowie dokonali znacznych postępów i zbliżyli się do Rakki od strony zachodniej. Erdogan zapowiadał, że po zdobyciu al-Bab, przyjdzie czas na odbicie miasta Manbidż, które kontrolują Kurdowie.

 

Podczas gdy Iran, Rosja, Syria i Turcja dogadują się na rzecz zakończenia konfliktu w tym państwie, Syryjskie Dowództwo Generalne Sił Zbrojnych zapowiedziało, że armia pokona terrorystów i przywróci porządek na terenie całego państwa. Oznacza to pokonanie Państwa Islamskiego oraz "umiarkowanych" i "radykalnych" rebeliantów, a także rozwiązanie kwestii kurdyjskiej i wydalenie agentów państw zachodnich.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)


Komentarze

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj