Syria domaga się od USA reparacji wojennych

Kategorie: 

Źródło: U.S. Air Force

Śmierć ludności cywilnej oraz zniszczenia infrastruktury, spowodowane nielegalną w świetle prawa międzynarodowego interwencją zbrojną Stanów Zjednoczonych skłoniło Damaszek do ubiegania się o reparacje wojenne. Kilka dni wcześniej rosyjskie władze również zwróciły uwagę, że działalność Amerykanów na terytorium Syrii nie ma żadnych podstaw prawnych.

 

W liście skierowanym do Organizacji Narodów Zjednoczonych wskazano na działalność lotnictwa zachodniej koalicji, które przyczyniło się do zniszczeń i śmierci ludności cywilnej. 22 kwietnia bieżącego roku samoloty koalicji zniszczyły stację benzynową w dystrykcie Tuwaynan w muhafazie Rakka, 27 maja zbombardowano wioskę Hasu Albu Awf w dystrykcie Shaddadah w muhafazie Al-Hasaka zabijając mieszkańców i zniszcząc domy, natomiast 29-30 maja zniszczono odwierty gazowe w dystrykcie Tabiyah w muhafazie Dajr az-Zaur.

 

Władze dodają również, że działaność zachodniej koalicji pozostaje nielegalna, ponieważ nie otrzymała zgody i nie jest koordynowana z rządem w przeciwieństwie do Rosji, która jest tam na wyraźne zaproszenie i blisko współpracuje w walce z islamistami. W liście domagano się odszkodowań za zniszczenia i śmierć ludności cywilnej, a także natychmiastowego wstrzymania działań zbrojnych.

 

Największe oburzenie wzbudza kampania Stanów Zjednoczonych i innych krajów zachodnich, które biorą obecnie udział w bitwie o Rakkę, samozwańczą stolicę ISIS. Miasto pozostaje oblężone wraz z mieszkańcami, którzy regularnie giną w wyniku nalotów. USA stosują tę samą taktykę, polegającą na potężnych bombardowaniach miasta, która nie sprawdziła się wcześniej podczas walki o iracki Mosul i przyczyniła się do ogromnych strat w ludziach.

 

Stany Zjednoczone najprawdopodobniej nie zapłacą ani jednego dolara za zniszczenia w Syrii. Donald Trump mógłby nawet zażądać od władz w Damaszku zapłaty za "pomoc" w pokonaniu ISIS, podobnie jak liczył od Niemiec i Korei Południowej zapłaty za udzielaną ochronę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Szalony Iwan

To jest jsasne że te

To jest jsasne że te amerykańskie świnie nie zapłacą, zwłaszcza w złocie którego nie mają. Ale powinni zapłacić krwią. Wszystkie nielegalne bazy amerykańskie na terenie Syrii winny zostać zniszczone za pomocą iskanderów/kalibrów. Można je przecież Syrii podarować "za złotówkę".

Ja już dawno pisałem, że jedyna słuszna rozmowa z dziczą z prerii to rozmowa za pomocą pałki.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Ogo Pogo

Assad ma jaja w

Assad ma jaja w przeciwieństwie do naszych władców ,którzy boją się oficjalnie upomniec o reparacje wojenne od Niemiec,Rosji o zwrot okupowanych ziem o reparacje od Ukrainy za Ludobójstwo ,ukaranie neobanderowskiej dziczy.Trzeba mieć jaja a nie negocjować z mafią sędziowską Panie Prezydencie Duda.Oj śliski z Pana gość podobnie jak z przy mułła Szczerskiego.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Chrobry1

Witam przepraszam wszystkich

Witam przepraszam wszystkich nic sie nei stalo w czerwcu z Izraelem ,ale jak widzicie  robi sei goraco ,potezne zamieszki rosna , mysle ze w przyszlym miesiacu  Hamas i Palestynczycy rusza na Izrael   napewno do swieta Trabek do 23 wrzesnia wypedza zydow z ziemi swietej  , to jest czas dla muzulmanow ,wiec watpie zeby zmarnowali ta okazje to ich ostatni gwizdek  ,sytuacja robi sie zreczywiscie goraca w Jerozolimie . No ale zreczywiscie to nei byl czerwiec tu przepraszam . 

Skomentuj