Syntetyczne lekarstwo może spowolnić efekty starzenia organizmu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak wiadomo poza potencją i szczupłą sylwetką ludzie najbardziej pragną młodości. To dlatego własnie od czasu alchemików rozmaitej masci uczeni usiłuja opracowac eliksir młodości. Do tej pory takiej magicznej substancji nie wynaleziono, ale jeśli ktoś zdoła przedłużyć życie komórek to z pewnościa zarobi na tym więcej niz producent Viagry.

 

W ciągu najbliższych 5 lat na rynku ma się pojawić nowy preparat, który będzie wywoływał pozytywny efekt na nasze zdrowie spowalniając starzenie i wywołując lecznicze działanie na kilkanaście poważnych zespołów chorobowych. Na dodatek celem głównym leku jest leczenie tych właśnie przypadłosci a efekt zachowania młodości jest tylko efektem ubocznym.

 

Sekretem nowego produktu ma być syntetyczna substancja, resweratrol. Znajduje się ona między innymi w czerwonym winie, winogronach, kakao i w orzechach. Działa ona na organizm pobudzając produkcję białka SIRT1, co spowalnia proces starzenia i eliminuje powstawanie chorób wieku dojrzałego.

 

Synteza białka SIRT1 może też zostać wywołana poprzez odpowiednią dietę i ćwiczenia fizyczne. Według profesora genetyki z Harvarda, Davida Sinclaira spowolnienie starzenia organizmu jest tylko efektem ubocznym terapii mających za zadanie leczenie chorób układu krążenia, cukrzycy typu 2, choroby Alzheimera i Parkinsona a także zaćmy, osteoporozy, zaniku mięśni, zaburzeń snu, zapalenia stawów a nawet raka.

 

Resweratol można znaleźć w małych dawkach w żywności, ale nowy lek ma zapewnić 100 razy silniejsze działanie. Jak twierdzi Sinclair lek będzie w stanie naśladować korzyści zdrowotne diety i ćwiczeń fizycznych, ale bez utraty wagi ciała. Genetycy i farmaceuci planują poszukiwanie nowych obszarów stosowania syntetycznego resweratrolu. Profesor Sinclair zapowiada po prostu nową erę w farmakologii i dodaje, że niektórzy z nas będą w stanie żyć nawet 150 lat, ale nie osiągniemy tego bez kolejnych badań.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jack Breeze

Tez mi nowiny!! 

Tez mi nowiny!!  Pffff..... 
 
Chcialbym usiadomic, ze istnieje pewna firma na swiecie, ktora to produkuje suplement diety o nazwie Vemma.
 
www.vemmaUK.com  lub www.empire.vemma.eu
[email protected]
 
Tak, resweratrol w skladzie, zawartosc ok 20 lampek wina w jednej, dziennej porcji Vemma. Dodatkowo 79 mineralow koloidalno-jonicznych, zielona herbata, aloes, mangostan wraz z lupina(caly owoc), ekstrakt z kielkow brokulow, 13 witamin antyoksydacyjnych, etc.
 
Z przyjemnoscia odpowiem na wszelkie pytania odn produktu i jego mozliwosci.
Aha... te choroby, ktore sa wymienione wyzej to tylko czubek gory lodowej ;]]] 
Parkinson, Alzcheimer, cukrzyca sa baaaaaaaardzo proste w wyleczeniu, a raczej w cofnieciu. Wystarczy chciec ;] Sposobow jest duzo!
 
Pozdrowienia dla Glaxo i innych swin.
 
Ps. Suplement dostepny jest w calej Jewropie, kilku krajach w Afryce, cala Ameryka Polnocna, Kawalek poludniowej i tyci Azji.

Portret użytkownika olga

    MARGO popatrz na to0 z

 
 
MARGO popatrz na to0 z przymróżeniem oka.
Historia lubi się powtarzać ale nigdy w ten sam sposób.
Zmieniają się twarze i miraże, hasła i nadzieje dowódcy i przywódcy, zapewnienia i mamienia.
A istota rzeczy ciągle ta sama:
DOIĆ  KROWA(Ę)
 OD - NOWA

Portret użytkownika RobertK

"Według profesora genetyki z

"Według profesora genetyki z Harvarda, Davida Sinclaira spowolnienie starzenia organizmu jest tylko efektem ubocznym terapii mających za zadanie leczenie chorób układu krążenia, cukrzycy typu 2, choroby Alzheimera i Parkinsona a także zaćmy, osteoporozy, zaniku mięśni, zaburzeń snu, zapalenia stawów a nawet raka."
 
Nie wierzę, że jeden specyfik leczy tak wiele chorób różnego pochodzenia. Bujda na resorach i tyle.

Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.

Portret użytkownika Robaczkowa

Wszystkie antyoksydanty

Wszystkie antyoksydanty spowalniają rozwój tych wyżej wymienionych chorób. A jest ich ogromna ilość ,,do wyboru do koloru". Identyczne działanie mają np: kurkumina (z kurkumy lub curry), melatonina, eugenol zawarty w liściach laurowych  angielskim zielu  goździkach, podobne działanie mają prawie wszystkie śródziemnomorskie zioła (głównie rozmarym i tymianek), czerwony barwnik glonów, witamina C, E, A. Antyoksydantów są w jadalnych roślinach tysiące. Nasz organizm produkuje nawet swoje własne antyoksydanty, a tę produkcję można nawet pobudzać spożywając np. nasiona ostropestu plamistego.  Przy tak ogromnej ilości dostępnych antyoksydantów otrzymanie syntetycznego resweratrolu nie będzie żadnym przełomem. Wielu ludzi już dzisiaj szpikuje się zapobiegliwie dostępnymi antyoksydantami. Nawet sam resweratrol jest nawet już dziś powszechnie dostępny. Nie jestem zwolenniczką picia wina każdego dnia ale co nam szkodzi jadać na co dzień ciemne rodzynki. One w skórkach mają dużo resweratrolu. Po jakie licho syntetyczny?

Portret użytkownika Ja

Najwięcej zarobi ten co

Najwięcej zarobi ten co wymyśli lekarstwo na głupotę? Nie za to długo by nie pożył :] Najwięcej zarobi ten kto wymysli głupote w pigółce, łykasz i jesteś tępy jak but i zależny od swoich panów jak pies, zaraz jest przecież tak właśnie teraz Biggrin
Wystarczy popatrzeć choćby na miasta, wszystkie dobra doprowadzone są "rurą", tylko co jak przestanie tymi rurami płynąć woda,prąd, gaz i ciepło :] ale miastowi myslą że taki stan będzie trwał wiecznie Smile

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika MARGO

"...Sekretem nowego produktu

"...Sekretem nowego produktu ma być syntetyczna substancja, resweratrol...."
_____________
Noo... Toby się teraz zgadzało...
- sztuczne żarcie, którym nas już karmią..., w wyniku czego nasze naturalne, wrodzone zdolności myślenia i wyciągania logicznych wniosków zostają zatrzymane i uśpione...
- sztuczne organy, które zamierzają jak najszybciej wyprodukować...
- sztuczny świat, który nam obecnie tworzą trującymi opryskami chemicznymi z samolotów, w wyniku których umierają rośliny i zwierzęta...
No i na koniec sztuczne gówno w postaci resweratrolu, który zrobi z nas zombi i  zakonserwuje nas w takim stanie na dłuuugi czas, cobyśmy jak najdłużej mieli możliwość zapieprzania na naszych "panów" ...
Ach..., jak bardzo byście chcieli utrzymać taki stan
hi,hi,hi...
Ale nic z tego drodzy "panowie" - ludzkość się budzi, przeciera co prawda jeszcze zaspane oczka ale już zaczyna dostrzegać dokąd zmierza świat w waszym wydaniu... I nic na to nie pomoże ani "nowy" Franciszek ani nikt sam diabeł...
Ogromnej fali świadomości nic już nie zatrzyma, tak jak nie można zatrzymać lawiny pędzącej w dół i zmiatającej po drodze wszystkie śmieci...

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika Wiater

"Ale nic z tego drodzy

"Ale nic z tego drodzy "panowie" - ludzkość się budzi, przeciera co prawda jeszcze zaspane oczka ale już zaczyna dostrzegać dokąd zmierza świat w waszym wydaniu... I nic na to nie pomoże ani "nowy" Franciszek ani nikt sam diabeł...
Ogromnej fali świadomości nic już nie zatrzyma, tak jak nie można zatrzymać lawiny pędzącej w dół i zmiatającej po drodze wszystkie śmieci..."
 
Wlasnie tak kochana .... Ludzkosc sie "budzi" ... i pojdzie na zatracenie razem ze swoim new age-owym antychrystem, ktory prawopodobnie wyloni sie wlasnie z tego tworu, jakim jest szeroko pojety ruch new age.

Portret użytkownika argus

Firma GlaxoSmithKline

Firma GlaxoSmithKline zapłacila za patent na ten specyfik 750 mln dolarów, to spora kwota. Wprowadzenie go na rynek trochę się już ciągnie. Syntetyczny odpowiwdnik resweratrolu jest bardziej skuteczny, a prace nad jego uzyskaniem i testy też nie mało pochłonęły środków. Pięć lat na  wprowadzenie go na rynek to długo, a może minąć jeszcze kolejne pięć, zanim to się uda. Wkrótce czekają nas poważne zmany na ogromną skalę. Jeśli GSK nie zwiększy tempa to utopionej kasy nigdy nie odzyska. To pocieszające bo ich obecne "suplementy" są mało skuteczne, a zarabiają na nich fortunę. Wielu by się usieszyło na myśl o ich miliardowych stratach. Rewelacyjny dziś preparat wkrótce nic nie będze wart.

Portret użytkownika pako1205

Już się na tony i hektolitry

Już się na tony i hektolitry jednego czy drugiego gówna ludzie nie dają tym pazernym świniom nabierać,to szukają nowych frajerów na kajak obiecując cuda wianki...Już niebawem zapraszają do aptek.Później również zaproszą w celu łagodzenia skutków rzekomych "niedopatrzeń"nadwornych alchemików.

Skomentuj