Synoptycy twierdzą, że 2016 może być trzecim z rzędu rekordowo gorącym rokiem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Analitycy przewidują, że nadchodzący rok 2016 może być trzecim z rzędu tak gorącym rokiem. Eksperci sformułowali tą hipotezę na podstawie danych brytyjskiego UK Met Office.

 

Globalna średnia temperatura w przyszłym roku ma być między 0,72 a 0,96 stopnia Celsjusza wyższa niż długoterminowa średnia z lat 1961-1990. Zdaniem Brytyjskich uczonych jest tylko 5% szansy na to, że rok 2016 nie będzie cieplejszy niż 2015.

 

W okresie od stycznia do października bieżącego roku zanotowano wzrost średniej temperatury o 0,72 stopnia, a cały rok 2015 będzie jeszcze cieplejszy od rekordowego pod tym względem roku 2014. Jeśli brytyjscy naukowcy nie pomylą się i nadchodzący rok będzie jeszcze cieplejszy od poprzednich, będzie to trzeci rok pod rząd z rekordami temperaturowymi.

Analitycy twierdzą, że obserwowany wzrost temperatury jest bardzo szybki i przekonują, że odpowiada za to emitowany przez ziemski przemysł dwutlenek węgla. Jest to jednak oczywisty absurd, ponieważ za tak szybkie zmiany może odpowiadać tylko metan wydostający się w nieustalonych ilościach w Arktyce z rozmarzającej wiecznej zmarzliny. Jednak tego nie da się tak łatwo opodatkować, chyba, że ktoś wymyśli podatek na przykład od gazów na skutek niestrawności.

Na zakończonej niedawno konferencji klimatycznej ustalono dziwaczny plan redukcji emisji dwutlenku węgla tak aby obniżyć średnią globalną temperaturę o 1,5 stopnia. Na szczęście nowy polski rząd odnosi się do tego porozumienia z rezerwą i zapowiedziano, że nadal będziemy korzystali z węgla, który pozostanie naszym podstawowym zasobem naturalnym.

 

Propaganda medialna wmówiła większości ludzi, że ocieplenie to coś złego podczas gdy większość ludzi cieszy się z tego, że zimy są lżejsze. Dzięki temu ogrzanie mieszkań i domów jest mniej kosztowne. Oczywiście są też minusy, takie jak coraz większa ilość gwałtownych zjawisk pogodowych, ale w ostatecznym rozrachunku gdy jest cieplej, jest po prostu lepiej, a gdy ktoś stęsknił się za śniegiem zawsze może pojechać w góry.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika N1KT

wszystko żeście już napisali

wszystko żeście już napisali tak jak wam namieszali w głowach - wszystko dosłownie wszystko tylko nie Fukushima...
 
Dla tych co wierzą w te brednie typu harap, chemtrails itp.
Eksperyment zagadka:
butelka wody źródlanej 2L ze źródła głębinowego vs. butelka wody deszczowej 2L
2 miski takie same w każdej misce wylane po równo 2 litry wody źródlanej i deszczowej.
Miski w tym samym pomieszczeniu na tej samej wysokości i w takiej samej temperaturze bez przeciągów powietrza.
Pytanie: w której misce szybciej wyparuje woda ? Czemu ? BO ?
 
Czemu z roku na rok padają kolejne rekody ? Czemu w Polsce jest wszędzie mało wody ? Czemu jest sucho jak diabli mimo że jest -2'C a mamy 2015.12.31 ? Czemu teraz idąc gruntową drogą kurzy się jak diabli ? Czemu zaczyna taki stan przypominać mi księżyc lub Marsa ?
www.enenews.com

Portret użytkownika OLI

OJ BEDZIE GORĄCY 2016 ROK ,

OJ BEDZIE GORĄCY 2016 ROK , OJ BĘDZIE I TO BARDZO GORĄCY - NA POCZĄTKU OD POLITYKI A NASTĘPNIE OD BOMB ATOMOWYCH . CHYBA SŁOWA FRANCISZKA SĄ PRAWDZIWE , ŻE TO SĄ LUDZKOŚCI OSTATNIE ŚWIETA BOŻEGO NARODZENIA. SĄ TO OSTATNIE PODRYGI KONAJĄCEJ OSTRYGI - HULAJ DUSZA PIEKŁA NIE MA.////

Portret użytkownika Groot

Atmosfera Marsa w 95% składa

Atmosfera Marsa w 95% składa się z CO2 i nie jest tam jakoś szczególnie ciepło wręcz przeciwnie jest tam zimno. Na Ziemi poniżej 1% i wielkie "globalne ocieplenie". To para wodna jest gazem cieplarnianym ale pary wodnej nie darady opodatkować.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika eva11

klepanie w kolko tego samego

klepanie w kolko tego samego nie pomoze,szczegolnie jesli serca sa daleko od Tego kogo prosza!
nawet w niebie pewnie by zemdlilo od milionow glosow powtarzajacych to samo,
a kolega z wyzej,to co byl na marsie?
czy ma jakies wtyki u ananukow?
 
przeciez juz od kilku lat jest na poczatku mowa o najcieplejszym roku,na wiosne o najcieplejszej wiosnie w lecie o najcielpejszym lecie ,a na jesien o najcieplejszej jesieni i potem zimie,
nawet o najcieplejszym styczniu w styczniu itd itd....oczywiscie stulecia czy ile tam pasuje...
czy wy macie krotka pamiec czy wam to umknelo?
 

Skomentuj