Syn Donalda Trumpa porównał imigrantów do zwierząt w zoo

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Donald Trump Junior wywołał spore poruszenie w mediach społecznościowych, zamieszczając post, w którym porównał nielegalnych imigrantów, próbujących dostać się do Ameryki, z niebezpiecznymi zwierzętami w ogrodach zoologicznych.

Syn prezydenta Stanów Zjednoczonych we wtorek opublikował następujący wpis na Instagramie, który był ewidentną aluzją do imigrantów próbujących dostać się na terytorium USA:

Wiecie, dlaczego możemy bezpiecznie spędzić dzień w zoo? Bo jesteśmy odgrodzeni od zwierząt.

Wpis, który przez wielu internautów został odebrany jako rasistowski, był niewątpliwie wyrazem poparcia dla ojca, od dłuższego czasu informującego o planach zbudowania muru na południowej granicy Stanów Zjednoczonych. Donald Trump Junior opublikował post kilka godzin po tym, jak jego ojciec wydał oświadczenie, interpretowane przez media jako podsycanie uprzedzeń wobec imigrantów.

 

Prezydent w swojej przemowie stwierdził, że to gangi imigrantów są odpowiedzialne za przemycanie do USA ogromnych ilości narkotyków, powodujących "tysiące zgonów" i jeszcze raz podkreślił, że zbudowanie bariery ma absolutnie kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa granic Stanów Zjednoczonych.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Owszem... Każde suwerenne

Owszem... Każde suwerenne państwo, ma prawo bronić się przed zwyczajnym szturmem na swoje granice i decydować o tym, kogo i w jakiej ilości wpuszcza do kraju...
Niemniej jednak dziwnie to brzmi z ust potomka najeźdżców, którzy wyrzynali amerykańskich autochtonów i zajmowali ich ziemię!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj