Symulacja wykazała kiedy w Polsce skończy się epidemia koronawirusa SARS-CoV-2

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Pojawiła się strona internetowa z prognozami końca pandemii Covid-19 dla różnych krajów. Została wykonana przez naukowców z Singapuru. Przedstawiono tam, kiedy, z różnym prawdopodobieństwem, pandemia Covida-19 zakończy się w różnych krajach. Jaka prognoza dla Polski? 

 

Ludzie w wielu krajach świata są już zmęczeni kwarantanną i koniecznością pozostania w domu. Niemal wszyscy chcą już zniesienia ograniczeń w swobodnym przepływie, ale jak dotąd nie ma jednoznacznych odpowiedzi kiedy to nastąpi. Zespół naukowców z Singapore University of Technology and Design oraz Data-Driven Development Lab, kierowany przez profesora Jianxi Luo z Massachusetts Institute of Technology, starał się uzyskać te informacje w oparciu o modele matematyczne.

 

Po zebraniu danych o nowo zarejestrowanych przypadkach chorób w różnych krajach, naukowcy opracowali krzywe prognozowania wizualnego, które pokazują, kiedy fala pandemiczna może zakończyć się w danym państwie. Będące wynikiem analizy wykresy upubliczniono. Do budowy prognoz wykorzystano tak zwany model SIR (podatny - zainfekowany - odzyskany). Bierze on pod uwagę podatne, zarażone i już chore osoby w określonych momentach, a także intensywność kontaktów między ludźmi.

 

Teraz na stronie można zobaczyć prognozy dla 87 krajów, w tym dla Polski. Wykresy są aktualizowane i korygowane zgodnie z najnowszymi statystykami dotyczącymi liczby przypadków Covid-19. Jeśli wierzyć tej symulacji, to epidemia SARS-CoV-2 z prawdopodobieństwem 97% powinna ustąpić do 3 czerwca, na 99% skończy się do końca czerwca, a na 100% do 9 września. Jednak te predykcje są wciąż uaktualniane i jeśli liczba zarażonych będzie stopniowo rosła, to ta prognoza może wkrótce ulec zmianie i to niejednokrotnie.

Dane są przeznaczone do celów edukacyjnych i badawczych i mogą zawierać pewien margines błędu. Ponadto technika prognozowania nie w pełni odpowiada „złożonej, rozwijającej się i niejednorodnej rzeczywistości różnych krajów”. Naukowcy mają na myśli czynnik ludzki, np. to jak ludzie będą się zachowywać, gdy zostaną poluzowane rygory w kwarantannie przez władze w różnych krajach, a presja na to rośnie, bo konsekwencją ich utrzymania jest kataklizm dla światowej gospodarki.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Lommo

Były przepowiednie sprzed lat

Były przepowiednie sprzed lat o epidemii która nagle się pojawi i po pół roku tak samo nagle zniknie , oby tak było. Chociaż na podstawie różnych historycznych epidemi to trudno być takim optymistą gdyż zawsze były po 2-3 fale zakażeń. W Polsce i innych krajach które ostro sîę wzięły za kwarantanny i ograniczenia już spadną ilość nowych zakażeń, w odróżnieniu od Szwecji , Wielkiej Brytani czy USA gdzie bagatelizowano problem i zaraza jest dalej w rozwoju ( nawiasem mówiąc już byłem bliski zaprzestania kupowania korwinowskiego pisma NCz za prymitywne prawicowe naskakiwanie za kwarantanne która jak widać powstrzymała eksplozję zarażeń). Co do wyśmiewania się Covida jakoby nie powodował on większej ilości zgonów niż za normalnych czasów to jak się z tym zgodzić skoro na tablicy ogłoszeń widywało się jedną klepsydrę na 2 miesiące , a w I kwartale 2020 były już 4 pogrzeby, nie wierzę w przypadek. W innych  krajach ilość zgonów też przekracza zwykłe normy, np. W Lombardii ilość zgonów wzrosła o 500%, w Ekwadorze o 350%, w Indonezji o 1500%.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika WezTanoga

No i fajnie. Ci co mają kasę

No i fajnie. Ci co mają kasę pojadą na wakacje. Ci co będą bez pracy, będą pracowali w rolnictwie. Firmy, które przetrwają, to złapią przez kilka miesięcy oddech i przygotują się na jesienny cyrk (Polskie firmy płacące w Polsce większość podatków pozwalniają pracowników i zawieszą działalność. A ci z zagranicy pozwalniają pracowników i spróbują wywieźć park maszynowy.).. A w polityce? Wybory. Nikt tego piekła nie wytrzyma. / Obecna władza nie jest intelektualnie sprawna, aby rozwiązać problemy jakie staną przed Nami. Na opozycji też nie widać osoby, która ma szersze spojrzenie, może poza Zandbergiem. (Aby nie było, nie jestem jego fanem, ale facet w wywiadach pokazuje, że czyta, uczy się z wielu źródeł, a nie z jednego).

Nowe czasy wymagają nowych ludzi. Obecna elita nadaje się do zmiany.

Portret użytkownika NoProblemJest

Ja bym proponował

Ja bym proponował zarejestrować ten Sars-koronawirus jako nową religię. Ci co sobie w niego wierzą i upatrują w nim koniec świata itp. to niech sobie wierzą i niech sobie noszą te maseczki. Nawet niech sobie siedzą na tych kwarantannach. Mi się podoba jak ich nie ma na ulicach. Mogą sobie robić nawet czipy w ramach wolności wyznania i szczepionki jako chrzest. Proszę bardzo. Tylko niech nie wpychają się do polityki bo się zrobił burdel niesamowity. Wiara to nie jest podstawa prawna do niczego. A jak ktoś nie wierzy to dajcie mu spokój. Przecież jest wolność wyznania, prawda?

Strony

Skomentuj